Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Vreau sa ma mut in Brasov si am nevoie de niste sfaturi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
noname8989

noname8989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2020

 AdAn1, on 26 iulie 2021 - 16:32, said:

La un buget de 25k gasesti doar garsoniere de 20 - 24mp utili. Vezi ca sunt la vanzare pe imobiliare.ro.
Uite o varianta (in zona Sp. Judetean Brasov, la intrarea in cartierul Racadau)
https://www.imobilia...ing=1&sla=lista

Gasesti si prin Noua, Triaj (Fdt. Harmanului) - zone OK.

@bylly00, zona Avantgarden Coresi nu-i de buget 25k. Acolo sunt doar blocuri construite incepand din 2016, deci preturi pe masura, chiar si pentru o garsoniere (peste 35k -40k). Si nu cred sa fie dezvoltator in Brasov care sa contruiasca garsoniere sub 40mp, asta insemnand min. 35k euro pret de vanzare.

Garsoniere noi după 2016 cu 35k-40k , In Avg Coresi ?wow , vreau și eu 4 , banii azi ți-i dau 😃😃😃..welcome to reality in 2021 , IN BRASOV (nu in Avg Coresi unde e pragul maxim de scump :)) nu găsești sub 50k garsoniere in faza de proiect (nu gata sa te muti in ele )și tu vb de 35-40k sa te muti in ele ,construcții noi (dupa anul 2016 ) și in Coresi ? Wow , de 2 ori wow 😂😂😂

#20
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Cand am raspuns eu nu mentionase care e bugetul, a intrebat cum e zona si eu i-am raspuns.

#21
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019
Intre timp, am dat o fuga prin Brasov si da, camerele de camin sunt foarte aiurea, asa ca mi-am cam luat gandul. In schimb, am gasit o garsoniera confort 1 pe Bartolomeu Lanii la 35000 euro tocmai in capat. Pare rupt de Brasov dar garsoniera arata destul de bine si zona nu pare a fi populata de oameni dubiosi. Ce parere aveti, e o idee buna sa imi iau pe acolo? Daca inchiriez garsoniera asta, iau macar un 200 euro sau nu isi cauta nimeni pe acolo?

#22
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
200 Euro mi se pare mult pt o garsoniera in Bartolomeu. Pe un site am gasit ap cu 2 camere de inchiriat cu 250 euro in Bartolomeu Nord

#23
noname8989

noname8989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2020
Eu n-as “baga” (bloca ) banii in așa ceva ,dar ca sa -ți răspund la întrebare ,250 € e chiria unei garsoniere noi in zona infinit mai buna ..

#24
uira

uira

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 29.01.2005

 iridescence, on 09 august 2021 - 11:38, said:

am gasit o garsoniera confort 1 pe Bartolomeu Lanii la 35000 euro tocmai in capat. Pare rupt de Brasov dar garsoniera arata destul de bine si zona nu pare a fi populata de oameni dubiosi. Ce parere aveti, e o idee buna sa imi iau pe acolo? Daca inchiriez garsoniera asta, iau macar un 200 euro sau nu isi cauta nimeni pe acolo?
Iti ajunge acea garsoniera si pentru urmatorii 7-10 ani? Daca da, baga-te.
Pare ca e departe de oras, dar distantele sunt sensibil mai mici fata de Bucuresti, ai RAT pe str Lanii, esti aproape de ocolitoare si ai avantajul ca zona este - pe nedrept - considerata cu probleme de catre brasoveni, dar daca mergi pe acolo ziua si noaptea o sa vezi ca zona e civilizata, ai un pic de verde printre blocuri, parcarea e acceptabila si poate ai noroc sa prinzi cu vedere la Tampa.

#25
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,121
  • Înscris: 03.12.2021
Din punct de vedere al riscului seismic, ce zona o fi mai ferita in Brasov ?

- ma refer la unda unui cutremur in Vrancea
- si la nr de cladiri neconsolidate

Multumesc

Edited by the_blue_raven, 13 February 2023 - 08:53.


#26
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Cartierele Scriitorilor și Valea Cetății (Răcădău) au fost construite in anii 80.

Bdul Saturn: anii 60 și începutul anilor 70.

#27
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,121
  • Înscris: 03.12.2021
Initiator, ai mai luat ceva in Brasov ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate