Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tata mută munții

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

 razor01, on 22 iulie 2021 - 15:35, said:

Am abonament la toate serviciile de streaming cu suport oficial în România, doar că nu prea baga filme românești decât cu lingurița.
Si io, dar unele nu le gasesti nici de-al dracu', nicaieri.

#20
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Ceea ce este greu de înțeles. Majoritatea filmelor românești nu acoperă costurile de producție cu biletele vândute, ceea ce mă face să cred că sunt finanțate și îi doare in cot de acoperire. Ei vânează premii la Cannes și la Berlin și cam asta e tot.

#21
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Imaginea impecabila, nu cred ca am vazut un film romanesc cu asemenea imagine, iti da impresia ca este un film american..

#22
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006
Au facut, in sfarsit, un film la care sa vrei sa te duci. Nici nu-mi vine sa cred.

Edited by cumparator, 22 July 2021 - 16:05.


#23
papagalul_ganditor_2027

papagalul_ganditor_2027

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.08.2019
Toate filmele din europa is deja pre-finantate pe banii nostri de tot felul de bugetari.Normal ca ii doare la basca de bilete si vanzari.
Dar nu inseamna neaparat ca fac si filme proaste.Ma refer la europeni,suedezi etc.Gasesti multe filme misto la ei cu tot felul teme tabou cu futaiuri,sau mai cate un horor si din astea.
La americani acuma e jale rau ca toata industria lor a fost inghitita de pesti mari care scot filme seci pe banda rulanta.
Cele mai bune filme au fost americanele pana in 2005 cam asa.Acuma cele mai bune le fac europenii(in afara de romani) dar is cam putine,ca majoritatea tot varza is
Si romanii faceau ceva filme bune prin 90,alea cu dinescu,florin calinescu,dragos bucur.

#24
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tata poate muta muntii dar nu isi poate gasi copilul. Il gasesc altii intamplator la primavara. Mda...

#25
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 papagalul_ganditor_2027, on 22 iulie 2021 - 16:06, said:

Dar nu inseamna neaparat ca fac si filme proaste.

Nu am zis ca sunt filme proaste doar ca, daca tot le platim noi, macar sa existe o alta atitudine din partea celor care sunt responsabili cu distribuirea catre public.

Zici ca sunt niste bugetari d-aia pe care ii intereseaza doar salariul , premiile si parerile criticilor de film. Practic fac, pe banii nostri, filme cu destinatie semi-privata.

Edited by razor01, 22 July 2021 - 16:32.


#26
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017
Oleaca de propaganda.
Bre, cu premiile Darwin nu te pui.
Poa' sa fie tata si presedintele Norvegiei (Posted Image ), daca stupidu pleaca iarna in bascheti si tricou pe munte si-l prinde viscolu, nu-l mai scapa nici mama Salvamontului.
Cu un pic de noroc ii gasesti ciolanele la primavara, daca nu da inainte vreun urs flamand peste ele...

#27
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
L-am vazut si eu...in sfarsit.Netflix.
Cam de muuult nu am vazut un film romanesc fara injuraturi(curente,de altfel).
Imagine super.Titieni in nota obisnuita,adica foarte bun.
Nu pot sa spun ca-i un film memorabil...dar e bunicel.
In topul meu pentru filmele romanesti ii dau un 7.
Altfel,un 6.

#28
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
https://www.ziarulme...-film-romanesc/
Cel mai bun comentariu pentru acest film, merita vazut.Eu sunt conectat emotional de actiune, am pierdut pe cineva drag in zona aia, cu cativa ani inainte de acel accident.

#29
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
L-am vazut si eu in we. Niciunul din personaje nu mi-a spus nimic, nu mi-a transmis nici un fior, poate asa trebuia sa fie, mai impersonale...

Chestie de perceptie

#30
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Jocul actorilor total idiot, toți plîngăcioși și cînd voiau să pară puternici și hotărîți, final banal, nici nu știu ce voia să exprime, înverșunare sau abandon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate