Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Daune cauzate de vecini - Asigurare

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsirgoofy, on 12 iulie 2021 - 13:26, said:

Deci ai cotizat la ei, ce beneficii ai obtinut ?

Am fost despagubit de 5 (de cinci ori) in categoria daune produse de terti (aviz amatorilor) pentru inundatii (in continuare este valabil acel aviz) si odata pentru accidentare la domiciliu.
De altfel,la vremea respectiva am mai mentionat acest aspect aici,pe forum.

View Postionfacatoru, on 12 iulie 2021 - 13:35, said:

totusi, unde zice ca ar fi asigurat fata de daunele provocate de catre terti?

Buna ziua. Clauza:Daune cauzate tertilor/vecinilor prin daune de incendiu/explozie in limita a 35.000 RON, CLAUZA :Răspundere Civilă fata de terti decurgând din proprietatea clădirii in limita a 35.000 RON., cat si CLAUZA :Daune produse de avarii la instalaţiile de apă 350.000 RON, toate acestea fac parte din asigurarea dumneavoastra

intreb pentru o vecina

Ii raspund acelei vecine,pentru ca m-ai citat pe mine
Unde ai vazut ca am afirmat asa ceva )ce este bolduit)?
Eventual mai reciteste postarea nr.1,poate te ajuta intrucatva.

Edited by adisz, 12 July 2021 - 15:55.


#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Explica și mie despăgubirea aia pentru accidentare la domiciliu

Suna dubios

Ai căzut in baie ca era ud pe jos și ai primit bani ?

#21
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 17.12.2019

View Postadisz, on 12 iulie 2021 - 15:50, said:

Unde ai vazut ca am afirmat asa ceva )ce este bolduit)?

View Postadisz, on 12 iulie 2021 - 12:40, said:

In asiguarea locuintei exista automat ceea ce cere initiatorul,dar se vede ca nu s-a obosit sa citeasca.
Și eu am înțeles că în prima postare, prin textul citat, faci referire la o asigurare care deja există. Altfel, ce să citească fără a cere o ofertă asigurătorului?

#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

View PostWinc, on 12 iulie 2021 - 15:35, said:

nimic despre daune de incendiu/inundatie produse de catre terti/vecini din neglijenta lor fara sa fie neaparat avarii - adica ceea ce ma intereseaza pe mine de fapt.
Prima clauză, cuvintele doi și patru.
Afară de cazul în care ai în condiții vreo limitare a tipurilor de incendii și explozii, ești acoperit.

Aia cu vecinul care uită robinetul deschis... întreabă-l direct pe agent unde intră asta. De preferință în scris și să-ți trimită răspunsul la fel.

#23
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 10.09.2018
Mda agentul mi-a mai trimis pe mail un doc.pdf "CONDITII Eurocasa Mod E16_March 2017_May17" in care se detaliaza ce se acopera si ce nu se acopera si vad ca intr-adevar se acopera inundatie din neglijenta vecinilor, incendiu pur si simplu fara alte excluderi deci sper ca se acopera si daca este provocat de vecini, scurgeri de gaze doar accidental, de daune provocate de renovarile vecinilor nimic, in fine, cred ca acest doc ar fi trebuit sa imi fi fost dat cand am incheiat asigurarea initail nu dupa insistenta mea pe subiect dupa ani de zile.


Attached File  inundatie.jpg   201.06K   25 downloads



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate