Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Till Death (2021)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,218
  • Înscris: 29.07.2013
Bunaciunea de Megan Fox joaca intrun thriller chiar reusit.

Pana cand moartea ... nu ne desparte asa de usor :D

IMDb 5,8 dar cred ca o sa creasca.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W_4aQTEM84U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Acu l`am tras, avem ce vedea la culcare.

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Multumesc.Trecut in lista de asteptare.

#4
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Va uitati la film pentru intriga, da?

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 18.12.2007
Da, e intrigata toata lumea sa vada cun face dna Fox un film bun.

#6
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
L-am văzut, idea e interesantă dar realizarea lasă de dorit, nu e făcut chiat nasol, dar putea fi un suspans mai de calitate. Fox e foxy, ca detaliu.

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Jocul actoricesc de exceptie al lui Megan Fox face tot filmul.

OK, acum serios. Singurul lucru de remarcat este machiajul sau. Indiferent de situatie (sange, apa, dimineata), machiajul rezista. In rest, e doar un alt film de duzina.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postargonaut, on 04 iulie 2021 - 21:11, said:

Bunaciunea de Megan Fox joaca intrun thriller chiar reusit.

Pana cand moartea ... nu ne desparte asa de usor Posted Image

IMDb 5,8 dar cred ca o sa creasca.


Acel 5,8 s-a acordat de catre libidinosii carora le curg balele dupa Megan Fox.Cinefilii au pus doar virgula.Posted Image

#9
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017
Megan Fox e actrita?
Cred ca a gresit ramura cinematografiei; vroia sa intre pe usa "For adults" si a nimerit din greseala pe platoul de la Transformers.

#10
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Dupa scorurile meta/rotten ar fi cel mai bun film cu ea in rol principal. L-am vazut...e ok filmul.

#11
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,218
  • Înscris: 29.07.2013

View PostHandicarpati, on 05 iulie 2021 - 15:17, said:

Dupa scorurile meta/rotten ar fi cel mai bun film cu ea in rol principal. L-am vazut...e ok filmul.

Si mie mi s-a parut ok si pentru asta l-am pus aici.
Atata doar ca e plin forumul de "cinefili" carora le pute orice. Asteapta probabil ca orice film pus pe arie sa fie cel putin de-o nominalizare la Oscar si chiar si la alea le gasesc noduri in papura.
Pentru mine, un film ok este ala pe care reusesc sa-l vad pana la sfarsit. Celorlalte, chiar proaste, nu ma obosesc sa le fac review, eventual le trec la "filme care nu ne-au placut" ca sa scutesc colegii sa mai dea click pe play.
Dar de aici pana la a-i categorisi drept libidinosi pe cei care povestesc despre un film normal, fara scene XXX sau sexual exposure, cu o femeie frumoasa in rolul principal (rol pe care chiar nu-l face praf din lipsa talentului) doar pentru ca te pretinzi tu mare scula de "cinefil", e cale lunga.
De regula eticheta zice ca gusturile nu se discuta dar, probabil, atunci cand mareata ta cultura cinematografica te da afara din casa de imensa ce este, poti sa-ti permiti.

Edited by argonaut, 05 July 2021 - 16:36.


#12
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Asta-i sursa de inspiratie

https://www.imdb.com/title/tt3748172/

#13
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Nu prea are legatura....chiar deloc.

#14
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Inca un film scos doar pe streaming...

#15
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

View Postconiac, on 05 iulie 2021 - 17:17, said:

Asta-i sursa de inspiratie

https://www.imdb.com/title/tt3748172/

Ala-i un film dupa un roman de Stephen King, Gerald's Game (nu stiu de ce l-au rebotezat Julia), iar Carla Gugino a reusit un rol excelent daca tinem seama de tema si de dificultatea ecranizarii unei asemenea povesti.  Si vorbim despre o actrita adevarata, nu despre pitipoance actress-wanabee.

#16
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
argonaut, nu o lua personal. E ca la melodii sau femei: nu multe suna bine. Ca si eu am tot recomandat filme pe care eu le consideram bune, dar nu zicea unu' da, frate, uite un film bun! Spre deosebire de tine, eu am incetat sa recomand. Iti zic doar sa ne mai zici ce filme consideri tu ca au fost ok, si eu ma voi uita la ele.

#17
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,218
  • Înscris: 29.07.2013

View PostPuferiu_, on 06 iulie 2021 - 20:22, said:

argonaut, nu o lua personal.

In ciuda sfatului tau (pentru care-ti multumesc), o iau.
Sa-ti explic si de ce.
Nu sunt un cinefil in adevaratul sens al cuvantului, n-am ajuns pentru ca este nevoie de cultura solida, atat generala cat si cinematografica pentru ca sa te pretinzi ca atare.
Asta am constatat-o inca din liceu, cand am avut norocul sa prind la "Casa de Cultura a Studentilor Grigore Preoteasa" cateva intalniri cinefile organizate cu maestrul D.I. Suchianu. Am ajuns acolo datorita unui prieten bun, cu cativa ani mai mare ca mine.
Maestrul plesnea de cultura si probabil ca din acest motiv felul cum privea, analiza, interpreta si apoi povestea un film, te facea efectiv sa intelegi, sa pricepi ce-a vrut sa faca toata echipa care l-a realizat si cat de mult si-a atins scopul. Irina Nistor face acum cam acelasi lucru insa n-o sa-l egaleze niciodata pe "Magistru", asa cum l-a numit in cartea pe care i-a dedicat-o.
Insa pasiunea pentru vizionat filme mi-am pastrat-o in continuare. Imi place ca dupa o zi de munca, relaxarea sa fie o cafea calduta, o tigara aromata (sau mai multe) si-un film caruia sa-i rezist pana la capat.
Ma zgarie si pe mine o interpretare proasta a actorilor, un montaj tampit si un joc cu camera exagerat, o coloana sonora idioata si o regie de doi bani, ca pe tot omul caruia-i plac filmele. La asa ceva nu mai rezist pana la capat, chiar daca pe generic apar niste nume de actori consacrati, Intrerup si caut altceva. Daca nu gasesc, finalul este ca ma opresc la un clasic si-mi savurez cu placere cafeaua si tigarile pana la sfarsit.
Ultima "finalizare" a fost cu "Vanatorul de cerbi" Posted Image
Ei, de aici si pana la a accepta ca un neica nimeni, neremarcat prin nimic anume, un anonim sters si insipid sa-i caracterizeze pe cei care doar vorbesc despre o femeie frumoasa, chiar daca nu actrita de prim rang dar nici Pameaua Anderson, drept libidinosi cu bale scurganduli-se, e cale lunga.
Daca unul ca Suchianu ar fi facut afirmatia asta (o absurditate sa-ti inchipui ca un astfel de om ar fi emis atare grobianisme), o acceptam fara discutie, sper ca ai inteles de ce.

Filmul din topic nu-l recomand si nu l-am recomandat. L-am pomenit la capitolul "Filme noi" pentru ca l-am vazut pana la capat, poate pot s-o faca si altii.

Edited by argonaut, 06 July 2021 - 21:29.


#18
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Filmele astea facute de companiile de streaming, pentru streaming, in general sunt gandite strict ca produse de consum, adica le vezi odata si uiti ca exista.

Asta e politica lor. Scot pe banda filme si seriale ca sa pastreze abonatii. Unele sunt digerabile sau chiar reusite. Oricum nu-si bate nimeni capul sa traga o scena pana le ies ochii din cap actorilor, cum se face la un film gandit sa ramana in istoria cinematografiei.

Edited by razor01, 06 July 2021 - 21:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate