Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Dureri osoase/ameteli/transpiratii

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
RobertJ

RobertJ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2021
Salut! De o perioada (cateva luni bune), am niste stari ciudate : dureri osoase in tot corpul (in special la articulatii), pur si simplu stau in pat cu telefonul in mana si ma doare mana dupa 10 secunde(asta doar un exemplu), ameteli cand ma aplec, transpiratii excesive, intoleranta la caldura(am mai postat despre asta).
Am momente cand simt cum, cand intorc capul pe perna, ma doare de la coloana sus pana jos.

Obosesc foarte repede, cateodata dorm 10 ore si tot obosit ma simt, in general dorm 7-8-9 ore.

Am facut analizele de sange +urina+scaun+ vitamina B12 si toate ies bune. Am facut film la plamani, totul e ok.

Am luat suplimente alimentare, crezand ca o fi o lipsa de magneziu/calciu, am luat : Calciu +D3+K2, Magneziu cu B6.

Nu consum alcool/nu fumez, nu sunt gras, am 28 de ani.

Ma dor oasele si daca nu depun efort fizic (daca stau pur si simplu), daca depun efort fizic, e si mai nasol.

Acest lucru determina sistarea si chiar oprirea unor activitati aditionale pe care le faceam, din cauza durerilor.

Care ar fi cauza si catre ce specialitate ma sfatuiti sa ma duc pentru o investigatie ?

Multumesc anticipat.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
oasele nu dor, insa articulatiile da

#3
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 01.12.2017

View PostRobertJ, on 04 iulie 2021 - 15:18, said:

Am facut analizele de sange .........si toate ies bune.
Ai facut cateva analize de sange si alea au iesit bune.
Ai facut electroforeza, vsh-ul?

#4
RobertJ

RobertJ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2021
Am mai observat si ca obosesc ochii repede daca stau la calculator, iar cu asta, concomitent, apar durerile de articulatii in maini (cand tin mana pe mouse), spate, picioare, la intervale complet random.

Plus, daca stau mult in picioare, apar transpiratii, durerile articulare, dureri de cap uneori.

Care ar fi cauza ? De multe ori, ma trezesc din somn (sa ma duc la wc), si sunt foarte ametit, alteori cand ma intorc in pat, sunt foarte ametit , senzatii tare ciudate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate