Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

The Tomorrow War(2021)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
https://www.imdb.com...666/?ref_=tt_rt

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RQjEbkV-9ZM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Omenirea este uimită când un grup de călători în timp sosesc din anul 2051 pentru a transmite un mesaj urgent: treizeci de ani în viitor, omenirea pierde un război global împotriva unei specii extraterestre mortale. Singura speranță de supraviețuire este ca soldații și civilii din prezent să fie transportați în viitor și să se alăture luptei. Printre cei recrutați se află profesorul de liceu Dan Forester (Chris Pratt). Hotărât să salveze lumea pentru tânăra sa fiică, Dan face echipă cu o savantă strălucită (Yvonne Strahovski) și tatăl său (J.K. Simmons) într-o căutare disperată de a rescrie soarta planetei...(storyline).

Subiect destul de OK,realizare OK,efecte speciale OK.
Actori buni.
Nu va steptati la cine stie ce!

Ce mai tura-vura,un film numai bun pentru o seara fara fotbal.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mie mi-a placut. Un film SF bun.

#3
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Noroc cu tocilarii negri
Ca sa vezi, nu mai e un oximoron
Just a moron :)

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Previzibil si cam atat.

Ideea de a trimite civili in viitor ca sa lupte cu niste monstri ce au distrus deja o data pamantul e din start stupida.

#5
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View PostMizu, on 04 iulie 2021 - 15:35, said:

Previzibil si cam atat.

Ideea de a trimite civili in viitor ca sa lupte cu niste monstri ce au distrus deja o data pamantul e din start stupida.
Greu tare cu gramatica ...

#6
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Daca la sfarsitul filmului au omorat ultimul monstru, atunci cum de s-a intamplat viitorul razboi care a dus la omorarea ultimului monstru?

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Nu mai dati spoilere ca va trag de urechi!

AVeti rabdare pana-l vad si eu, apoi putem discuta in voie. Bine?

#8
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004
un fel de rambo dar in varianta SF unde comunistii vietnamezi care se ascundeau in vagauni a fost inlocuit de extraterestri...
totusi, putea fi facut si mai prost, deci sa zicem ca e mediocru.
eu unul nu inteleg cum de  animalele alea fioroase si salbatice au ajuns la asa stadiu evolutiv sa conduca o nava spatiala...
stupid stupid stupid
era mai logic sa spuna ca au folosit un portal cumva sau ca au fost trimisi de o rasa superioara sa teraformeze...

View PostPuferiu_, on 04 iulie 2021 - 15:59, said:

pana-l vad si eu, apoi putem discuta in voie. Bine?
pierzi vremea

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006

View PostBaXXon, on 04 iulie 2021 - 15:51, said:

Greu tare cu gramatica ...
Asa-i ca n-ai vazut filmul?

#10
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Erau marfa transportata in nava aia...parca.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Super filmul. Zici ca-i un SF de anii '90 cand le faceau bune. Cu stupoare, nu am vazut gay sau indivizi cu personalitate sexuala incertain acel film. IMi place ca filmul te tine in priza d ela inceput, pana la sfarsit. Imi palce ca mereu se intampla ceva imprevizibil, cum ar fi catre final, cand stii ca nu mai dureaza mult, dar vezi nava aia (acesta putea fi un serial interesant). Ce nu mi-a prea palcut a fost victoriai finala. Prea usoara dupa dovezile de superioritate fizica si nu numai ale femelei.
Animalele acestea era ceva in genul...as zice eu, Alien. Poate ca erau vaci pentru acei extraterestri, desi, noi nu mulgem leoaice, chiar daca au lapte.
Oricum, filmul este de vazut.

Edited by YOUR_GOD, 04 July 2021 - 16:12.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postodastramosilor, on 04 iulie 2021 - 16:01, said:

..
eu unul nu inteleg cum de  animalele alea fioroase si salbatice au ajuns la asa stadiu evolutiv sa conduca o nava spatiala...
..
Nu erau aceasi specie: unii erau aia fiorosi si altii erau aia de conduceau. Gandeste-te la un camion care transporta porci.

#13
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004

View PostMembruAnonim, on 04 iulie 2021 - 16:14, said:

Nu erau aceasi specie: unii erau aia fiorosi si altii erau aia de conduceau. Gandeste-te la un camion care transporta porci.
doar porcul lui Disney - Porky Pig - e personificat, restul raman tot la stadiul ala de animale...

#14
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Un film (dupa un scenariu) original, intr-o vreme cind filmele originale par sa fi disparut. Si e chiar bun, (antrenant, loveste in sentiment generatia de 30-40 de ani) ma intreb de ce prefera lumea filmele cu zombi, cind filmele cu alienși pack more punch. Altfel, nu-s un fan Amazon, fac mai mult filme si seriale de umplutura, dar am mari sperante la un serial pe care-l astept de mult, Wheel of Time. Daca ar fi pe jumatate cit e filmul asta eu sint multumit.

#15
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Lasa ca pana in 2050 ne distrugem singuri,nu trebe sa vina extraterestrii.Inca 2-3 randuri de pandemie cu lockdown si s-a dus pe poola economia globala.Dupa aia se pot caca Bezos si altii cu miliardele, in bitii lor din calculator ca o paine cu unsoare si cu ceapa va valora cat o masina.

#16
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
L-am vazut. Gata, puteti vorbi despre el.

#17
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Rar am vazut un film mai slab, e mai slab decat battle lor LA? sau ceva de genul.

#18
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postodastramosilor, on 04 iulie 2021 - 16:01, said:

eu unul nu inteleg cum de  animalele alea fioroase si salbatice au ajuns la asa stadiu evolutiv sa conduca o nava spatiala...

asa-i ca n-ai vazut finalul? animalele alea fioroase erau carate cu nava de altii....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate