Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Way Down (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
Banca Spaniei este unică. O bancă absolut inaccesbilă. O bancă pe care nimeni nu ar putea s-o jefuiască vreodată. Nu există planuri ale băncii. Nu există hărți. Nimic despre sistemul de proiectare al seifului. Este un mister absolut. În plus, șeful securității păzește banca ca pe propria viață.

Aceasta e provocarea care îi aprinde interesul lui Tom, un geniu al ingineriei, care e hotărât să afle secretele seifului, și să pătrundă în adâncurile băncii. Ținta e o comoară de mult dispărută, care va fi adusă în seiful băncii pentru doar 10 zile.

Condusă de Walter, expert în artă, echipa are doar 10 zile la dispoziție ca să pregătească jaful și să reușească să iasă de acolo.

10 zile ca să pună la cale planul, și doar 90 de minute să îl pună în aplicare: cele 90 de minute cât va dura meciul naționalei Spaniei, din Finala Cupei Mondiale, care va ține ocupată atenția miilor de fani ce se vor strânge pentru a urmări evenimentul pe ecranele-gigant amplasate chiar în fața Băncii Spaniei.

Numărătoarea inversă a început.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L41IJiageyg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021
Si acum cine se mai uita la film dupa ce ai povestit tot?

#3
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
am mai vazut filme cu jafuri in timpu meciurilor....

#4
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View PostRudy22, on 01 iulie 2021 - 22:54, said:

Si acum cine se mai uita la film dupa ce ai povestit tot?
Mai bine sa stiu dinainte ideea filmului decat sa ajung la concluzia ca nu e bun de nimic dupa ce am fost nevoit sa-l vizionez.

#5
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 05.01.2004
Extraordinar film. Extraordinar de idiot.
Am reusit sa vad aproape jumatate, dupa care am derulat rapid sa vad daca se schimba ceva pana la sfarsit.
Nu se schimba.
"Geniul" are niste solutii atat de banale incat ajungi la concluzia ca toti ceilalti (mai ales securitatea bancii) sunt niste cretini.
Freddie Highmore a avut rolul vietii in "The Good Doctor", unde era autist. Se pare ca atat poate, e autist in toate rolurile. Talent actoricesc, neam.
Famke Janssen este aruncata la plesneala in film, ca sa dea si un nume cunoscut. Rolul ei - zero total. Fata nici nu a avut ce sa joace, desi s-a straduit cat de cat.
Daca aveti altceva mai interesant de facut (de exemplu, sa numarati cate furnici intra si cate ies dintr-un musuroi...), evitati filmul asta. Daca nu, poate fi folosit drept somnifer.

#6
forum_member

forum_member

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.06.2021
Suna interesant filmul. Premiza insa mi se pare viciata, ca nu vad cum ar putea Banca Spaniei sa fie nici pe departe la fel de impenetrabila ca Fort Knox spre exemplu, avand in vedere magnitudinea valorilor stocate acolo, cat si faptul ca un spaniol de rand poate are ceva puscoci de vanatoare acasa, putini dintre ei, pe cand daca ai pune cap-coada toti civilii din SUA arsenalul lor...sau poate chiar si doar cei din Texas, ai putea lejer sa incepi al treilea razboi mondial cu cine vrei, poate minus Putin.

#7
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
Citind comentariile mi-am dat seama ca l-am vazut - si l-am uitat repede, ca la virsta mea nu-mi permit sa tin neuronii ocupati cu prostii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate