Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Laptop job

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Fratilor, nu mai recomandati laptopuri de gaming pentru office work.
Nu stiu cine isi doreste sa lucreze cu coolere care zuruie si led-uri colorate in ochi toata ziua.

Plus ca tastaturile de laptopuri de gaming nu au nici o treaba cu utilizarea in office. Ma iau crampele dupa cateva ore de tastat pe asa ceva,

#20
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
La firma la care lucrez sunt cel puțin 15 laptopuri folosite de angajați, cu procesoare Intel de la generația 4 până la generația 10. Marci diverse: HP, Dell, Asus, Lenovo. Absolut toate laptopurile de gaming au probleme tehnice, iar astea au fost cel mai puțin abuzate. Cel mai bine se țin cele de uz "casnic", fiind și cele mai uzate de agenți. Ca aspect, cele business se țin cel mai bine, dar astea au doar două stări: perfect funcționale sau deloc funcționale.

Eu aș merge pe Dell, seria Latitude, dar cel mai mare ecran are 15".

#21
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Pentru ca fiu-meu n-are timp si rabdare , m-a insarcinat sa-i caut un inlocuitor pentru al sau vechi Dell Inspiron nustiucat (recomandat tot de voi cred) ,care are o varsta venerabila de vreo 9 ani cred si sughite serios la sedintele online la care trebuie sa participe la job.   Acuma fac ca romanu' care se duce an de an la acelasi hotel si as merge tot pe Dell , deci va rog o recomandare pt office si alte alea,  nu jocuri, pe la 3000-3500 max.
Vad ca acu' laptopurile nu mai au spatiu serios de stocare, numai SSD , deci un min de 256 cred ca e obligatoriu. Eu am gasit la o cautare  asta.
Cum il gasiti? Rezista macar jumate din timpul primului?

Edited by sailor62, 25 July 2021 - 10:06.


#22
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
.

Edited by cattavencu, 25 July 2021 - 19:20.


#23
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005

View Postsailor62, on 25 iulie 2021 - 10:05, said:

Pentru ca fiu-meu n-are timp si rabdare , m-a insarcinat sa-i caut un inlocuitor pentru al sau vechi Dell Inspiron nustiucat (recomandat tot de voi cred) ,care are o varsta venerabila de vreo 9 ani cred si sughite serios la sedintele online la care trebuie sa participe la job.   Acuma fac ca romanu' care se duce an de an la acelasi hotel si as merge tot pe Dell , deci va rog o recomandare pt office si alte alea,  nu jocuri, pe la 3000-3500 max.
Vad ca acu' laptopurile nu mai au spatiu serios de stocare, numai SSD , deci un min de 256 cred ca e obligatoriu. Eu am gasit la o cautare  asta.
Cum il gasiti? Rezista macar jumate din timpul primului?
Eu as merge pe ryzen  ... uite o recomadare link

#24
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
La o scurta privire-ecranul prea mic, as merge totusi pe procesor intel ca de'astea am avut pana acum incepand cu un PC cu 286 in anii 90. ioy batran is

Edited by sailor62, 26 July 2021 - 12:04.


#25
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005

View Postsailor62, on 26 iulie 2021 - 12:02, said:

La o scurta privire-ecranul prea mic, as merge totusi pe procesor intel ca de'astea am avut pana acum incepand cu un PC cu 286 in anii 90. ioy batran is
In cazul asta daca tot vrei dell si intel ... link

#26
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 14.10.2004
Thinkpad

https://www.pcgarage...xe-no-os-black/


Sau la Emag
https://www.emag.ro/...DMBM,DTWWJ2MBM/

Edited by xymzar, 29 July 2021 - 06:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate