Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

RIP John McAfee

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Meh, sa-i fie ce vrea cel de sus.
Tocmai ce am relizat caci atunci and o sa crape si Trump, o sa se gaseasca careva sa ii faca un topic aici....

Edited by Mondeo, 24 June 2021 - 15:10.


#20
AztecWarrior

AztecWarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 17.02.2020
Ce inseamna puterea IRS-ului american.
Nu ANAF-ul fara co@ie romanesc, care vaneaza ciurucuri - unu care a inchiriat 1 luna un apartament si nu a platit taxe.
Acolo miliardar sa fii - cand te invita IRS sa treci pe la ei pentru un audit, nu dormi si borăști toata noaptea, chiar daca esti curat. Vezi Wesley Snips, McAfee, Jordan Belford, Bernie Madoff si lista poate continua la nesfarsit - unii miliardari si au ajuns calici.
Cand o sa auzim de calicul Dragnea, calicul Voiculescu si lista poate continua si la noi la nesfarsit.

ANAF la noi e ca si DNA. Vaneaza ciurucuri. DNA vana controlorii de tren la un moment dat.
Motivul combatem coruptia - incepem cu aia mica si apoi trecem la aia mare  - numai ca nu ajungeau la ea.
Trebuie inceput cu aia mare, intotdeauna, ca acolo sunt banii. Cand strivesti un barosan ca pe o musca, aia mici se sperie si se cumintesc singuri.

Edited by AztecWarrior, 24 June 2021 - 15:17.


#21
bostanu_4u

bostanu_4u

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 30.12.2020
Pe vremuri persoanele incomode erau saltate de pe strada si executate in piata publica fara nici o jena.
Mai tarziu au inceput sa o faca asa mai pe furis, de exemplu prin otravire. Rusii inca mai practica metoda asta.
Si mai nou americanii au patentat-o pe asta cu sinuciderile.
Chestia e ca sinucidere si John McAfee se pupa ca nuca in perete pentru ca omul asta era fix opusul unui sinucigas

#22
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

View PostMondeo, on 24 iunie 2021 - 15:10, said:

Meh, sa-i fie ce vrea cel de sus.
Tocmai ce am relizat caci atunci and o sa crape si Trump, o sa se gaseasca careva sa ii faca un topic aici....

Eu am deschis topicul pentru McAfee cel care a fost sa zic asa, parintele softurilor moderne antivirus nu pentru persoana privata McAfee. Sunt convins ca despre orice persoana celebra se pot gasi detalii private sordide sau alte chestii discutabile dpdv etic sau moral dar nu cred ca asta le anuleaza dreptul de a fi apreciati pentru eforturile depuse in domeniul profesional.

#23
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Intamplarea face ca a murit perosana privata, nu "parintele".

View PostAWE, on 24 iunie 2021 - 16:03, said:

dar nu cred ca asta le anuleaza dreptul de a fi apreciati pentru eforturile depuse in domeniul profesional.
daca stii, zi-mi fara sa cauti pe google, si-a mai mancat pantofii dupa istoria cu FBI si telefonul criptat?

#24
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005
Habar n-am ce a mancat sau nu, oricum faza cu cracking iPhone era mai mult un fel de flexing din partea lui. Nu stiu daca ar fi putut sa faca asta sau nu si nici nu vom afla vreodata.

#25
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014

View PostAztecWarrior, on 24 iunie 2021 - 15:10, said:

Ce inseamna puterea IRS-ului american.
Nu ANAF-ul fara co@ie romanesc, care vaneaza ciurucuri - unu care a inchiriat 1 luna un apartament si nu a platit taxe.
Acolo miliardar sa fii - cand te invita IRS sa treci pe la ei pentru un audit, nu dormi si borăști toata noaptea, chiar daca esti curat. Vezi Wesley Snips, McAfee, Jordan Belford, Bernie Madoff si lista poate continua la nesfarsit - unii miliardari si au ajuns calici.
Cand o sa auzim de calicul Dragnea, calicul Voiculescu si lista poate continua si la noi la nesfarsit.

ANAF la noi e ca si DNA. Vaneaza ciurucuri. DNA vana controlorii de tren la un moment dat.
Motivul combatem coruptia - incepem cu aia mica si apoi trecem la aia mare  - numai ca nu ajungeau la ea.
Trebuie inceput cu aia mare, intotdeauna, ca acolo sunt banii. Cand strivesti un barosan ca pe o musca, aia mici se sperie si se cumintesc singuri.

Jur ca a fost primul meu gand, IRS-ul american si procurorul ala de l-a infudat.

#26
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021

View Postpapagalul_ganditor_2027, on 24 iunie 2021 - 13:34, said:

Este film pe yutub cu viata lui.
A omorat un vecin ca a comentat ceva de cainii lui ca ii tinea liberi.
Adevarul e ca omul este o legenda multi ravnesc sa traiasca cum a trait el.Avea si armata lui,arme la greu,droguri,harem de femei
si masina de scris automata , bani la peneteu
stim stim
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yX9yaAc4Of4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
papagalul_ganditor_2027

papagalul_ganditor_2027

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.08.2019

View Postaxisborn, on 24 iunie 2021 - 13:47, said:


Hai nu mai spune...

Pai sunt cele mai importante 3 lucruri pentru un barbat sanatos.
Putini ajung sa le traiasca pe toate 3 simultan!

#28
papagalul_ganditor_2027

papagalul_ganditor_2027

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.08.2019
Interviu cu legenda de catre o romanca:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G5S0bK8mqAM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se poate observa carisma fantastica a acestui om si cum fata este deja uda din minutul 4 desi e o diferenta de 50 de ani intre ei

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Orice milionar e carismatic pentru o reportera. Omul era diliu si n-ar fi trebuit sa fie luat in serios de nimeni. Faptul ca a facut un antivirus acum 50.000 de ani nu prea inseamna nimic daca a luat-o razna. Prostia lui suprema e ca nu a stat intr-o tara care nu extradeaza in SUA. L-o mancat undeva unde nu rasare soarele.

#30
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005
Parcă există un documentar pe Netflix.
Una dintre fetele de la el din casă zicea că era scatofil :)

#31
papagalul_ganditor_2027

papagalul_ganditor_2027

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.08.2019
Fiecare cu fetisul lui, nu este treaba noastra.
Daca Einstein era scatofil nu mai erau valabile teoriile sale ?

#32
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007
A trebuit sa caut pe net sa vad ce inseamna scatofil. Se pare ca am un vocabular sarac. Acum imi pare rau ca l-am imbogatit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate