Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Facultatea de inginerie electrica(informatica aplicata)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Yangel

Yangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.09.2011

 BucsaMobilul, on 28 iunie 2021 - 23:06, said:

Nici macar nu atrage, cel putin in Iasi, nu cred ca sunt 10 adunati la aceasta specializare.

de acord, fiiindca nici nu ai oportunitati evidente, decat in universitar ori cercetare - daca ai stomac sa faci fata nepotismelor. eu facand la bucuresti/magurele m-am lipit de mic de un institut si am lucrat acolo cativa ani dupa absolvire. altfel... ar fi fost degeaba, fiindca nu exista cerere de fizicieni in Romania, si nici felul in care se desfasoara lucrurile nu te ajuta pentru piata muncii asa cum e ea la noi.
dar ai sufixul informatica si poti fi scutit de niste impozite.

#20
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016

 neagu_laurentiu, on 28 iunie 2021 - 22:59, said:


Nu cred că aș fi ales fizica oricum 😅, mai degrabă stateam încă un an și dădeam admiterea la informatica (ce-i drept îmi pare mai ușoară față de cum o vedeam cu un an în urmă 🤔).

#21
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Ca tot ai terminat anul, ia spune cat te-ai tinut de programa celor de la info? Anii trec si vei concura cu ei.

Edited by neagu_laurentiu, 30 June 2021 - 13:50.


#22
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016

 neagu_laurentiu, on 30 iunie 2021 - 13:49, said:

Ca tot ai terminat anul, ia spune cat te-ai tinut de programa celor de la info? Anii trec si vei concura cu ei.

Nu m-am bagat pe Arhitectura calculatoarelor si sisteme de operare (stiu ca asta au facut ei in anul 1), dar m-am jucat si eu cu structuri de date si OOP (singur) . Si noi si ei am facut logica (matematica/informatica) dar nu stiu la ei pe ce se pune accent efectiv pe materie . Si de ceva timp ma focusez pe partea asta de testare, mi se pare interesanta, partea mai naspa aici e ca nu mai sunt materiale cata frunza cata iarba dar ma descurc eu :)
Dar in principiu da, matematica iti ocupa mult timp incat sa nu ai timp de foarte multe pe langa, poate pe detaliul asta e mai comod sa alegi FEAA (orarul e considerabil mai lejer) dar eu n-as face-o niciodata :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate