Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Garantie 2070 Super multiple probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La tine este o mica piedica. Service-ul (pcg) trebuie sa dea negatie ca nu mai poate fi reparata placa. Eu prevad ca o sa incerce sa invalideze garantia cu vreun truc. Am citit n cazuri cand clientul a dus placa de baza intreaga, iar pcg a trimis poze cu pini indoiti. Cine i-a indoit asa din senin.. dumnezeu "stie".



Mie pcg mi-a facut un cacat mare de tot acum ceva ani si de atunci am renuntat sa mai cumpar de la ei.


Nu zic ce produs. Insa dau un exemplu: cumperi masina x cu motor de 2.0 insa primesti masina x avand motor 1.2

Daca se preteaza la mizerii de genul.. inseamna ca nu sunt un partener de incredere si risc daca  continui sa  cumpar de la ei

Edited by MembruAnonim, 22 June 2021 - 11:21.


#38
Overplay

Overplay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 29.03.2020
Chiar ma indoiesc ca o placa cu coil whine, care uneori da artefacte si screen flickering mai poate fi reparata. Dar asta e doar parerea mea. Din produsele pe care le-am trimis in service, niciodata nu a fost vreunul reparat. Mereu au fost inlocuite.

Daca este asa cum zici tu, voi face poze la placa, la sigiliu si la pini inainte de a o trimite.

Edited by Dany_Darke, 22 June 2021 - 12:44.


#39
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Faptul ca uneori pe anumite aplicatii iti da artefacte nu este foarte relevant, se poate considera ca nu face obiectul garantiei la fel si coil whine.
Nu exista nici o obligatie sa ti se ofere seria noua sub nici o forma sau circumstanta.
Amenda cea mai mare care este oricum imposibil sa o primeasca, este o gluma fata de cat costa un 3070.

#40
Overplay

Overplay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 29.03.2020
Cum sa nu fie relevant? Placa este stricata daca da artefacte. Artefacte, flickering si coil whine, pachet 3 in 1. Daca are artefacte, peste tot in lume placa intra in garantie.

#41
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.04.2013
Daca nu da artefacte in ce testează ei (adică dacă e app dependant sau driver dependant), degeaba.
Ai făcut un test cu furmark? Știu că nu ai placa pt furmark, dar că idee. Dacă îți dă artefacte doar in ceva extrem de specific (un joc din 100) e f greu să îți zică cineva la service că e defecta

#42
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu n-as lua PNY.
Nu-mi inspira incredere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate