Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cat de pregatite sunt femeile din Politia Romana?

* * * - - 13 votes
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#37
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

 BaXXon, on 13 iunie 2021 - 18:44, said:

Sa foloseasca pistol taser sau cu bila de cauciuc https://www.mldguns.ro/fort-ro-ro/

Foloseste pe dracu, o batea pe pitipoanca aia cu pistol cu tot, vai mama ei, se invartea ca o gaina bolnava. E strigator la cer ca primeste bani sa apere lumea, cand daca te ataca cineva, mai rau te-ar incurca pitipoanca penala. De ex, in cazul asta ala daca voia sa demareze sa scape de bataie, nu putea, pentru ca retarda statea in fata masinii victimei. Dupa ce ca nu te apara, te mai si incurca.

O intrebare am, va fi judecata pentru neglijenta in serviciu?

Eu as face o lege, sa le tripleze salariile, sa le plateasca antrenamente periodice, dar daca e interventie si nu iti faci datoria, dat afara, anulat pensie si dat inapoi toate salariile de pana in momentul ala.

#38
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
S-au prins si astia de la MAI ca avem inflatie de femei in politie si au inasprit probele fizice ca sa echilibreze ponderile.

Insa o patrula ar trebui formata din doi barbati si, eventual, o femeie. O patrula dintr-un barbat si o femeie este insuficienta. Fiindca femeile nu au ce cauta in strada. Fizic vorbind, sunt inadecvate misiunilor operative. Si as indrazni sa zic si emotional.

Edited by Alecsandru010, 13 June 2021 - 18:54.


#39
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

 SOIMMALTEZ, on 13 iunie 2021 - 18:50, said:

Institutia este politizata inca din 2010, Bode a zis ca rezolva problema pana la toamna, acum ramane de vazut.
Daca te-ai nascut in 2010 afirmatia ta poate fi acceptabila.... Altfel politia a fost politizata de comunisti si asa a ramas de atunci (anul in gasesti pe net).

#40
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

 GlCA_Contras, on 13 iunie 2021 - 18:53, said:

Daca te-ai nascut in 2010 afirmatia ta poate fi acceptabila.... Altfel politia a fost politizata de comunisti si asa a ramas de atunci (anul in gasesti pe net).

Politia a fost depolitizata in 2004 si cand au vazut politicienii ca pierd controlul asupra politie, au repolitizat-o in 2010.
Eu stiu mai multe. De aia la S.R.I. lucrurile s-au schimbat din 2004 si au scapat de sub controlul politic de aia si sunt loviti atat de tare de politicieni indiferent de culoare lor.

#41
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 17.12.2019

 Notsure, on 13 iunie 2021 - 18:51, said:

O intrebare am, va fi judecata pentru neglijenta in serviciu?
Nu va fi. De fapt, nici nu cred că se poate dovedi neglijența.

#42
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020

 SOIMMALTEZ, on 13 iunie 2021 - 18:38, said:

Despre asta vorbim:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aEMPPi23JVA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Au procedat amândoi foarte corect. Și polițistul în primul rând o protejează pe polițistă și de aia îi face semn să stea deoparte.

#43
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 SOIMMALTEZ, on 13 iunie 2021 - 18:51, said:

Nu am spus ca lucreaza, am spus ca-i pregatesc pe agenti si ofiteri, si eu stiu ce vorbesc, la ei inca se bate pasul de defilare cu treceti batalioane si totul se rezuma cu SA TRAITI, AM INTELES.
si in America e la fel, difera doar melodia!
P.S. exprima-te si tu mai coerent ca sa intelegem ce vrei sa spui sau roaga pe cineva sa-ti corecteze textul inainte de postare!

Edited by tytysor, 13 June 2021 - 18:59.


#44
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

 -__-, on 13 iunie 2021 - 18:55, said:

Au procedat amândoi foarte corect. Și polițistul în primul rând o protejează pe polițistă și de aia îi face semn să stea deoparte.

Daca esti sindicalist iti inteleg raspunsul.
Parca stau de vorba cu Dumitru Coarna nici el nu intelegea nimic cand ii spuneam s-o lase dracu pe Carmen Dan ca nu o sa faca nimic in favoarea politistilor.

 tytysor, on 13 iunie 2021 - 18:57, said:

si in America e la fel, difera doar melodia!

Nu ma intereseaza America, ma intereseaza ce cadre scot in strada sa protejeze cetatenii.

Edited by SOIMMALTEZ, 13 June 2021 - 18:57.


#45
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016

 exqusit_drunk, on 13 iunie 2021 - 18:55, said:

Nu va fi. De fapt, nici nu cred că se poate dovedi neglijența.
Tu nu te prinzi de glume? Normal ca nu va fi, japitele de judecatori au lasat pana si huliganii aia in libertate imediat dupa fapta, normal ca nu o s-o deranjeze pe domnisoara politista pitipoanca penala.

#46
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 24.12.2010
am vazut si eu azi povestea astuia
totul incepe asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9VGn2o9JEGE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
din ce inteleg, tipu asta o cauta cu lumanarea in speranta ca lumea il vede asa mai haiduc si o sa-i doneze bani plus ce mai face din yt
nu stiu daca tot el i-a denuntat la politie de s-au enervat aia asa tare pe el sau ei si-au dat seama ca-i filmeaza si urmeaza sa-i denunte dupa
cat despre politia romana.. vai de steaua lor, noroc cu mascatii ca de nu ii jucau in picioare

#47
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

 mikaell, on 13 iunie 2021 - 19:00, said:

am vazut si eu azi povestea astuia
totul incepe asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9VGn2o9JEGE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
din ce inteleg, tipu asta o cauta cu lumanarea in speranta ca lumea il vede asa mai haiduc si o sa-i doneze bani plus ce mai face din yt
nu stiu daca tot el i-a denuntat la politie de s-au enervat aia asa tare pe el sau ei si-au dat seama ca-i filmeaza si urmeaza sa-i denunte dupa
cat despre politia romana.. vai de steaua lor, noroc cu mascatii ca de nu ii jucau in picioare

Acolo in Buzau este declarata carantina din cauza gripei aviare.

#48
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

 Phobos, on 13 iunie 2021 - 18:33, said:

A, deci ala filma gainile pe marginea drumului?

Pai acuma nu ca le iau apararea agresorilor, nici vorba, dar halal justitiar s-a gasit sa fie si el, l-o mancat in cur, de ce n-a mers sa filmeze hotii de lemne in padure, sa urmareasca tirurile cu lemne, daca chiar atat il deranjeaza furtisagurile diin Romania, si atunci sa se planga ca unde-i politia, ca din cateva gaini nu repara cu absolut nimic problemele economice ale tarii, numa` atata ca lasa niste tarani fara cativa bani.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8_6Vd7_aEWA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

politia apara hotii de lemne daca nu stiai :D

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Clipul complet. Vai de capul nostru ce politie avem....


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HTrRc4YN7DE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020
Acolo trebuia să rămână polițista în mașină, polițistul să se dea jos, să scoată pistolul și să le dea câte una la ăia în față cu pistolul în mână.

Și se linișteau ăia repede.

#51
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
La fel de pregatite ca si politistele din toată lumea, a fi politist nu înseamnă că trebuie sa fii campion la lupte nici ca trebuie să împuști unu ce vrea sa i traga două peste nas lu altu.
Voi credeți că dacă tu ai limbrici si o cauți cu lumânarea apoi vezi ca îți iei blăneală gata, suni la politie si vine o polițistă si îl împușcă in cap pe ala să nu cumva să ti iei tu una peste bot...


#52
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

 mikaell, on 13 iunie 2021 - 19:00, said:

cat despre politia romana.. vai de steaua lor, noroc cu mascatii ca de nu ii jucau in picioare

Intr-un final, la asta se rezuma totul. Ca o cauta sau nu cu lumanarea, asta e mai putin important, politia trebuie sa intervina, cefele late oricum desfasurau o activitate ilegala. Dar...noroc de mascati, ghinion cu retardatul ala de procuror ce foarte probabil e doar un sclavete al interlopilor de pe acolo.

#53
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020
Bode e de vina ca nu i-a invatat cuvantul somatie...

#54
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Sunt pregatite, deoarece la admitere trebuie sa treaca acest test: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2uphILf2oeo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate