Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Samsung S21 FE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#397
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
O merge dar nu am de ce sa inregistrez apeluri.

#398
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 silviu03, on 26 noiembrie 2022 - 21:22, said:



Gata, sa traiti!

Bineînțeles că Altex a luat telefoane pe căi foarte legale :))

Csc sek e de Ucraina, întotdeauna va primi update dupa vreo 2-3 săptămâni distanță de EU. Vestea bună e că ar trebui să poti sa activezi call recording.

Eu am trecut pe CSC de Ucraina cu samfw tool. Singura problema e ca pentru a primi OTA trebuie sa trec pe CSC original de fiecare data cand apare update, apoi inapoi pe Ucraina, dar e o treabă care îmi ia doar 2 minute.

#399
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Probabil fostul proprietar il trecuseră pe CSC de Ucraina din același motiv ca și tine

#400
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 Tomaz2015, on 27 noiembrie 2022 - 11:42, said:

Probabil fostul proprietar il trecuseră pe CSC de Ucraina din același motiv ca și tine

Când schimbi CSC nu mai primesti update prin OTA niciodată, deci telefonul pare să fie adus chiar din Ucraina.

#401
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Tu ai spus mai devreme ca schimbi CSC ca sa primești OTA ultimul update... eu nu ma pricep la schimbat CSC ...deci mai primești uodate sau nu după ce ai schiță CSC ? Te hotărăști? După 2-3 săptămâni sau niciodată? 😀

#402
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 Tomaz2015, on 27 noiembrie 2022 - 22:15, said:

Tu ai spus mai devreme ca schimbi CSC ca sa primești OTA ultimul update... eu nu ma pricep la schimbat CSC ...deci mai primești uodate sau nu după ce ai schiță CSC ? Te hotărăști? După 2-3 săptămâni sau niciodată? 😀

Csc-ul meu original e de orange (ORO). Il schimb pe sek dupa update. Ca sa primesc update următoarea dată, trebuie sa schimb iar pe csc ORO...apoi revin pe csc sek si tot asa. Dacă rămân pe sek nu primesc niciodată update.

Cei care sunt pe csc de sek original (cum zic eu ca e si cazul lui Silviu) primesc update întârziat cu 2 săptămâni față de Europa. Întotdeauna a fost asa.

Sper că acum e mai clar.



#403
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Ramane sa vedem daca cel de la care l am cumparat a schimbat CSC-ul sau daca Altex l a luat de pe vapor.
Daca este prima varianta am sa i schimb CSC ul, n am facut niciodata asta dar ii dau eu de cap.

#404
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Asa e pe snapdragon,trebuie sa schimbi csc.ul lunar pentru uodate?Pe exynos modifici csc.ul iar daca sunt diferente software intre vechiul csc si noul csc,ex rom e vk1 si sek pe vk2,atunci instalezi ultimul soft vk2 pentru sek cu odin si gata,vor veni update.uri lunare ota.

Am postat pe topicul de Samsung Note10+ cum am schimbat csc.ul.Repet poate sunt diferente intre exynos si snapdragon,dar e prima oara cand aud de modificarea csc.ului lunar pentru update.Mai degraba ii dai download la soft si-l instalezi cu odin iar la fisierul csc alegi home_csc si nu-ti reseteaza telefonul.

#405
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 silviu03, on 28 noiembrie 2022 - 00:41, said:

Ramane sa vedem daca cel de la care l am cumparat a schimbat CSC-ul sau daca Altex l a luat de pe vapor.
Daca este prima varianta am sa i schimb CSC ul, n am facut niciodata asta dar ii dau eu de cap.

Nu stiam ca l-ai luat de la cineva care l-a luat de la Altex. N-ai primit niciun update pana acum deci?

E f simplu de schimbat, iti trebuie pc si samfw tool. Scrie-mi dacă ai nevoie de ajutor.

M-am uitat inca o data la csc-ul tău, cred ca cel original e de EUX de fapt, adica de UE.

#406
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Buna...am gasit un magazin care vinde un telefon S21fe...made in india.factura, garantie.
Conteaza unde a fost fabricat?S ar putea sa ma dezavantajeze cu ceva?Va multumesc.

Edited by nicpetru, 28 November 2022 - 19:40.


#407
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 nicpetru, on 28 noiembrie 2022 - 19:40, said:

Buna...am gasit un magazin care vinde un telefon S21fe...made in india.factura, garantie.
Conteaza unde a fost fabricat?S ar putea sa ma dezavantajeze cu ceva?Va multumesc.

India are procesor exynos..in rest nu stiu, trebuie sa verifici benzile gsm.

Apoi, vezi ca e f probabil sa nu il poti duce in garanție la service Samsung daca e vreo problema vreodată cu el.

#408
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Am schimbat CSC ul, 2 minute a durat, a ajuns instant si A13.

#409
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

 neinfricatu, on 29 noiembrie 2022 - 16:54, said:

India are procesor exynos..in rest nu stiu, trebuie sa verifici benzile gsm.

Apoi, vezi ca e f probabil sa nu il poti duce in garanție la service Samsung daca e vreo problema vreodată cu el.
Vad ca pe cele produse in india scrie Sm-G 990b2/DS fata de cele produse in vietnam pe care scrie doar Sm-G990-DS.Din moment ce are garantie, nu vad de ce samsung recte Esd Romania, nu ar accepta o..

#410
neinfricatu

neinfricatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.02.2006

 nicpetru, on 29 noiembrie 2022 - 19:16, said:


Vad ca pe cele produse in india scrie Sm-G 990b2/DS fata de cele produse in vietnam pe care scrie doar Sm-G990-DS.Din moment ce are garantie, nu vad de ce samsung recte Esd Romania, nu ar accepta o..

Scuze, am înțeles prost ce am citit. Tu ai zis made in india eu credeam ca e pentru piața din India..chiar ma miram cum naiba au ajuns telefoane pt piața aia aici.

Versiunea asta e revizie 2 a telefonului, teoretic e mai bună decât ce a cumpărat majoritatea pana acum.

Bineînțeles că e acceptat in service, nu există vreo problemă.

#411
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

 neinfricatu, on 29 noiembrie 2022 - 20:57, said:

Scuze, am înțeles prost ce am citit. Tu ai zis made in india eu credeam ca e pentru piața din India..chiar ma miram cum naiba au ajuns telefoane pt piața aia aici.

Versiunea asta e revizie 2 a telefonului, teoretic e mai bună decât ce a cumpărat majoritatea pana acum.

Bineînțeles că e acceptat in service, nu există vreo problemă.
MUltumesc mult.

#412
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Al meu, de la Altex, este SM-G990B_OXM_EUX Posted Image
Acceptabile inregistrarile cu Cube ACR fara sa-i fac ceva telefonului.

Ajutati un om necajit!
Stie cineva cum se pot seta notificarile la o aplicatie ca sa apara doar o secunda, deci sa nu mai fie persistente ?
Eu am "reusit", dar nu mai stiu cum am facut si as vrea sa revin la varianta clasica, sa-mi ramana pana le sterg in mod voluntar. Acum popup-urile apar foarte putin si dispar inainte de a le citi.

#413
calinescu26

calinescu26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 09.10.2007
Salut.
Pentru Bucuresti, Vodafone, modelul cu SD 888 si 6 GB RAM:
- 5G e ok?
- WiFi calling merge?
- sacadeaza?
- se incalzeste la chestii usoare?
Multumesc.

#414
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.03.2021

 calinescu26, on 06 decembrie 2022 - 06:27, said:

Salut.
Pentru Bucuresti, Vodafone, modelul cu SD 888 si 6 GB RAM:
- 5G e ok? DA
- WiFi calling merge? DA
- sacadeaza? NU
- se incalzeste la chestii usoare? NU
Multumesc.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate