Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

UBB Cluj Admitere FMI

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andreii4563

andreii4563

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 09.06.2019
Salut
Vreau sa ma inscriu la UBB Cluj si am cateva intrebari legate de examenul de admitere:
1) Care examen este mai greu? Eu am auzit ca examenul la Mate e mai greu decat cel la Info (totusi nu prea am inteles asta ca sunt 2 materii destul de diferite si din cate am vazut pe site mie mi se pare fix invers). Eu planuiam sa dau la Mate pt ca acolo ma simt mai stapan pe mine, dar m-a speriat faptul ca am auzit ca anul asta cica o sa se dea mai greu pt ca anul trecut au intrat multi doar pe baza de dosar si s-a enervat conducerea lol
2) Anul asta admiterea se da fizic? Am vorbit cu niste colegi si ei mi-au zis ca admiterea se tine online, chiar daca eu pe site am vazut ca doar inscrierea e online

Atatea intrebari am gasit acum, daca mai am editez postarea
Mersi :*

#2
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
1. Depinde. Nu avem de unde sa stim nivelul tau de pregatire la matematica sau informatica. Gasesti subiecte date anii trecuti pe site :) http://www.cs.ubbclu...tere-facultate/
'dar m-a speriat faptul ca am auzit ca anul asta cica o sa se dea mai greu pt ca anul trecut au intrat multi doar pe baza de dosar si s-a enervat conducerea lol'
Zvonuri si cam atat.

2. Din cate am inteles de la o profa de la facultate, da, se va incerca sa fie fizic examenul, cu respectarea masurilor anti-covid. Daca nu, probabil se va da test online cu supraveghere audio-video.

#3
andreii4563

andreii4563

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 09.06.2019

View Postsftpdt, on 05 iunie 2021 - 13:12, said:

1. Depinde. Nu avem de unde sa stim nivelul tau de pregatire la matematica sau informatica. Gasesti subiecte date anii trecuti pe site Posted Image http://www.cs.ubbclu...tere-facultate/
'dar m-a speriat faptul ca am auzit ca anul asta cica o sa se dea mai greu pt ca anul trecut au intrat multi doar pe baza de dosar si s-a enervat conducerea lol'
Zvonuri si cam atat.

2. Din cate am inteles de la o profa de la facultate, da, se va incerca sa fie fizic examenul, cu respectarea masurilor anti-covid. Daca nu, probabil se va da test online cu supraveghere audio-video.

Ai cumva si o lista cu mediile de admitere? Eu n-am gasit pe site (poate nu m-am uitat prea bine)
In ce priveste admiterea de anul asta, daca s-ar da online ar fi mai bine pt mine ca nu trb sa ma deplasez pana la Cluj de la Galati, dar si f2f merge, macar stau o saptamana la munte lol
Oricum la cum sta treaba cu vaccinarea si toate cele ma indoiesc sa se schimbe ceva

#4
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
Daca cauti pe site 'rezultate finale' o sa gasesti tabelele cu mediile de anii trecuti, dar aia depinde de la an la an, mai ales ca in ultimii ani am vazut ca s-a schimbat radical structura examenului fata de cand am dat eu admitere (acum 5 ani).

#5
andreii4563

andreii4563

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 09.06.2019

View Postsftpdt, on 05 iunie 2021 - 13:44, said:

Daca cauti pe site 'rezultate finale' o sa gasesti tabelele cu mediile de anii trecuti, dar aia depinde de la an la an, mai ales ca in ultimii ani am vazut ca s-a schimbat radical structura examenului fata de cand am dat eu admitere (acum 5 ani).
Da, s-a schimbat. In 2018 au introdus un examen care contine 2 parti: partea A are 6-10 (in 2018 au fost 6 si in 2019 au fost 10) probleme de tip grila, iar partea B are 3 probleme (in ambii ani au fost 3) cu rezolvare completa. Mie sincer mi-ar fi placut sistemul vechi, chiar daca nu imi dadea raspunsul corect mai primeam puncte pe gandire, aici cu grila ori e corect ori e gresit. Well, asta e doar o parere personala...
Totusi am vazut ca in 2018 au fost 2 sesiuni, in iulie si in septembrie. Stii cumva daca si anul asta se va face asta?

#6
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucºeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016

 andreii4563, on 05 iunie 2021 - 13:55, said:

Totusi am vazut ca in 2018 au fost 2 sesiuni, in iulie si in septembrie. Stii cumva daca si anul asta se va face asta?

Doar daca raman locuri libere in sesiunea din vara, ti se pare foarte probabil?

#7
andreii4563

andreii4563

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 09.06.2019

 WishShadow, on 12 iunie 2021 - 11:31, said:

Doar daca raman locuri libere in sesiunea din vara, ti se pare foarte probabil?
depinde cum va fi examenul, dar da pare probabil

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
La universitatile mari/istorice si domenii cautate, nu raman. Ti-o dovedeste istoria.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate