Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce parere aveti despre acest laptop TUF F15 FX506LU?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Eu ma ocup din cand in cand de laptopurile din firma care-s toate dell. Au si ei o groaza de modele cu probleme de racire, la care le-au picat controllerul de baterie/incarcare din senin, diverse probleme pe la tastaturi, garnituri, conectori de monitor, etc. Pot sa-ti insir liste intregi de probleme, unele din partea Dell altele din partea componentelor. Nu poti deloc sa treci peste pasul cu reviewuri daca iti cumperi dell ca sunt MULTE modele facute prost. Cu HP nu am experienta dar banuiesc ca toti producatorii au bune si rele.

Ideea era ca daca te iei dupa brand si atat ai sanse mari sa dai cu bata-n-balta. Ar trebui sa te documentezi strict pe modelul pe care-l vrei, cat mai mult posibil. Nu sa te culci pe o ureche ca e dell sau asus, ca toti fac prostii, mai ales in gamele low-mid budget. Pana si la latitude top-range am avut diverse probleme (care s-au rezolvat, ce-i drept, pe garantie).

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Din pacate si Dell-ul a optat spre aceesi politica precum HP - componente ieftine de duzina ptr a tine pasul cu producatorii chinezi.
Si asta cam odata cu HP-ul - acum vreo 10 ani.
Practic si marca lor s-a cam dus in jos intr-un clasament al fiablilitatii.

Toti au modele si modele - unele mai proaste si altele mai bune. Problema e care primeaza.

Quote

Am un Dell din 2009 care merge si acum.
Si eu. Dar n-as mai cumpara unul facut acum.
Si am si ASUS din 2007 - inca merge. Dar doar cu XP sau linux. Ca nu face fata la sistemele moderne.
Mai am un Transformer de la ASUS - are 4 ani. Merge si asta, dar parca merge din ce in ce mai greu. Nu prea se mai impaca cu versiunile noi e 10 - desi a venit cu 10 pe el. Insa daca s-ar strica - nu merita reparat - totul e lipit pe placa.

Legat de HP, mi-am expus dejaparerea zilele trecute aici - https://forum.softpe...abook-business/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate