Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

weChat - este nevoie de un prieten din China care sa ma ajute la crearea contului

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 29.04.2007
buna ziua, trebuie sa imi fac un cont pe https://web.wechat.com/  ca sa pot sa ma autentific pe un forum de programare in Python din China.

Pe mobile, weChat imi spune ca trebuie un prieten care are deja weChat instalat sa-mi scaneze un QR code ca sa-mi poata crea contul. Dar n-am niciun prieten in CHina, nu cunosc pe nimeni care sa aiba weChat instalat.

Ma poate ajuta cineva?

#2
vlad_skz

vlad_skz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 11.02.2021
ai luat in considerare VPN-ul?

#3
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Eu am WeChat pe care il folosesc sa vorbesc cu niste clienti din China. Dar nu tin minte sa fii fost nevoie sa ma adauge ei. Daca nu reusesti nici cum, pot sa te scanez eu, dar trebuie sa caut intai cum ca nu am mai facut asta.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Instalezi aplicatia pe mobil.
Dupa aia te poti loga in browser pe linkul dat de tine, scanand acel cod.

E ca la web.whatsapp.com...

Nu ai nevoie de chinezi

Asemenea, ai aici aplicație pentru PC, pentru IOS, pentru Android.

https://www.wechat.com/

Edited by waterman, 31 May 2021 - 08:55.


#5
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 29.04.2007
din pacate imi cere. Uitati aici prin screen:

[ https://snipboard.io/7UofVO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostScurthea211, on 31 mai 2021 - 08:53, said:

Eu am WeChat pe care il folosesc sa vorbesc cu niste clienti din China. Dar nu tin minte sa fii fost nevoie sa ma adauge ei. Daca nu reusesti nici cum, pot sa te scanez eu, dar trebuie sa caut intai cum ca nu am mai facut asta.

salut, ti-am scris mesaj privat.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
OK, mea culpa

Vezi că te ajută colegul de mai sus.

#7
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 25.10.2007
Mare atentie la scam-uri pe weChat cu necunoscuti de pe forumuri chinezesti.

#8
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 29.04.2007

View PostArgv, on 31 mai 2021 - 09:45, said:

Mare atentie la scam-uri pe weChat cu necunoscuti de pe forumuri chinezesti.

eu vreau sa folosesc weChat pentru autentificare pe niste forumuri de Python developers din China... nu stau pe chat cu nimeni. Imi cere autentificare cu weChat...

#9
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View Postme_suzy, on 31 mai 2021 - 09:47, said:


eu vreau sa folosesc weChat pentru autentificare pe niste forumuri de Python developers din China... nu stau pe chat cu nimeni. Imi cere autentificare cu weChat...
WeChat in China e pe treaba asta pentru ca la comunistit  asa cum era si la noi pe vremuri nu vrei sa fii prieten cu elemente perturbatoare ca te perturbeaz si pe tine politia :) Pe de alta parte, chiar asa nisa importanta ai gasit in forumurile alea incat sa nu poti fara ele? Chinezii oricum vorbesc foarte rau engleza, cum naiba comunici cu ei.

#10
bixuj

bixuj

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2022
Buna ziua, si eu am aceeasi rugaminte daca se poate. Daca este cineva inregistrat pe weChat si ma poate ajuta si pe mine cu "este nevoie de un prieten sa ma inregistreze pe weChat" pentru ca am nevoie sa ma loghez pe niste website uri de la ei. Multumesc antitcipat.

#11
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Nu a mers data trecuta. Ca utilizator non-china eu nu am reusit sa invit pe cineva in wechat. Se pare ca doar chinezii te pot adauga.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate