Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Gothic 1 Remake

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
De pe GOG.com:
The Kingdom of Myrtana has been invaded by an implacable horde of orcs.

King Rhobar II, in need of a large quantity of magical ore in order to forge powerful weapons, operates the Khorinis mines with all available prisoners.
To prevent them from escaping, the monarch asks his best magicians to create a magical barrier. But something goes wrong. The magic gets out of control and a mutiny turns the mines into a wild territory now controlled by the most violent prisoners.
The King is forced to negotiate with the new owners, while the tension between the different factions of the mines increases. What no one expects is that the arrival of an unknown prisoner will change absolutely everything.

Features: [ https://images.gog-statics.com/46ab8ee27cf2e69d40d1f93901bcc273d77444f45605c58f5274c4a64282d078.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
I'm in! Mai lipsește upgrade-ul la Witcher 1.

Ce studio se ocupă de remake?

#3
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
Il strica, si tot originalul va fi mai bun, asa se intampla intotdeauna

Spor

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
de citiva ani se vehiculeaza ideea...
oricum, eu vreau sa-l incerc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HuuUaHa3_sg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003

View PostLupulcelrau, on 25 mai 2021 - 10:26, said:

Il strica, si tot originalul va fi mai bun, asa se intampla intotdeauna

Spor

Am deja originalul tot de pe gog; merge brici și pe linux și pe windows. Cu Gothic 1 am prins gustul de rpg-uri. Gothic 1 și Witcher 1 - best of the best

Edited by shiva, 25 May 2021 - 11:39.


#6
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Sincer,mie Witcher nu-mi place.Am jucat seria Gothic,The Elder Scrolls de la Morrowind in sus,Diablo 2,Grim Dawn :) ,Titan Quest....Am incercat si alea turn based dar nu m-au prins.Sa vedem ce-o sa iasa cu Gothic 1,ca aia cu Diablo 2 Resurected au dat cu mucii in fasole cand l-au facut exclusiv win 10,tinand cont ca inca milioane de gameri inca utilizeaza win7x64(printre care si eu).

#7
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
Ghotic 1 si Ghotic 2 sunt cele mai reusite jocuri pe pc in single player pe care le-am jucat, eu joc acum doar online acum, dar daca vad ca baga chestii de genu "quality of life changes" ma duc si imi iau un pc vechi de pe olx special sa ma joc originalele Posted Image

Spor

#8
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
Eventualele "quality of life" changes vor fi la jocul nou-anuntat. si banuiesc ca vei vrea un pc NOU, nu vechi, sa-l joci...

#9
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017

View Postcristi_74, on 25 mai 2021 - 13:22, said:

... Diablo 2 Resurected au dat cu mucii in fasole cand l-au facut exclusiv win 10,tinand cont ca inca milioane de gameri inca utilizeaza win7x64(printre care si eu).

eu si acum sunt ofticat ca sunt pe win10 daca era dupa mine ramaneam la xp second edition, da asa m-am dus la si acum la 10 si ma si oftica ca desi am dezactivat update-urile le downloadeaza pe sustache exact cand ma joc ceva online si e important Posted Image , te incoltesc sa faca ei buzunaru plin, si acu imi amintesc experesi lu fratemiu cand a instalat win 8  pentru prima data "e pentru oameni prosti" si la sters si bagt 7din nou Posted Image

spor

View PosttEo, on 25 mai 2021 - 20:42, said:

Eventualele "quality of life" changes vor fi la jocul nou-anuntat. si banuiesc ca vei vrea un pc NOU, nu vechi, sa-l joci...

eu vreu jocu original doar cu grafica imbunatatita, ca altfel daca baga chestii pentru sclifositi, nici nu ma ating de el

#10
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 28.09.2008
Eram si eu mare amator de rpg si jucam frecvent genul asta de jocuri.
Asta pana am descoperit jocurile mmorpg.
Plictiseala apare imediat la un joc single player. Poate sa fiu plecat la tara unde sa nu am net ca sa mai joc single player. Dar nu mai e cazul pt ca acum am fibra optica digi rds si la tara.

#11
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
Amu' și Baldur's Gate a fost actualizat - și sunt diferențe de gameplay între jocul original și versiunea nouă.

Gothic 1 își arată vârsta de 20 de ani - l-am instalat recent și te dor ochii de la poligoane.Nu se scalează bine pe monitoarele mari și nici nu prea rulează video-urile. Nici mod-urile recomandate (1, 2) nu par să facă mare lucru.
Sunt curioasă cum o să modifice controalele și dacă va suporta gamepad-uri. Originalul se joacă din tastatură.

Edited by shiva, 17 November 2022 - 09:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate