Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problema ecran S7

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rubenkeed

rubenkeed

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.12.2017
Salut,am un Samsung Galaxy S7.
Partea de jos a ecranului (aproape de la jumate in jos) este complet neagra, dar functioneaza. Pot scrie, deschide aplicatii, doar ca este negru si nu vad nimic. Am mai avut problema asta acum 4 zile cand eram intr-o seara afara, dar cand am ajuns acasa si-a revenit. Astazi nu si-a mai revenit, niste sugestii despre ce as putea face / de unde vine problema?

#2
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007
e pe moarte ecranul, probabil se rezolva prin schimbat dar e posibil sa depaseasca valoarea telefonului.

#3
rubenkeed

rubenkeed

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.12.2017

 _-livio-_, on 20 mai 2021 - 20:53, said:

e pe moarte ecranul, probabil se rezolva prin schimbat dar e posibil sa depaseasca valoarea telefonului.
Ecranul a mai fost schimbat cu totul in 2019, de ce ar fi pe moarte?

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

 rubenkeed, on 20 mai 2021 - 21:01, said:

Ecranul a mai fost schimbat cu totul in 2019, de ce ar fi pe moarte?
Pentru ca moartea poate surveni si in aceeasi zi daca nu este utilizat corespunzator! :-) De unde sa stim noi ce ai facut tu cu telefonul, dar problema enuntata de tine exact asa pare: ecran pe moarte...

#5
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,063
  • Înscris: 28.07.2008
bad post

Edited by Atreides7, 20 May 2021 - 22:00.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 rubenkeed, on 20 mai 2021 - 20:28, said:



Ecranul este pe duca. Daca mai vrei sa tragi de telefon, cauta un display aftermarket. Unul original nu merita. Eu nu as da mai mult de 150 lei pe display. Mai bine mai pun cateva sute si imi cumpar un telefon din 2021 care este de n ori mai bun decat s7.

Display pus montaj, te duce lejer la  600 lei la preturile din piata. Nu merita

edit: un display aftermarket luat de pe aliexpres sau mai stiu eu de unde poate sa pice si in aceeasi zi. Deci nu este o garantie ca daca schimbi displayul nu o sa mai ai probleme.

Sfatul meu este sa schimbi telefonul, are aproape 6 ani. Si indeplinit misiunea.

Edited by MembruAnonim, 21 May 2021 - 04:46.


#7
rubenkeed

rubenkeed

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.12.2017
Am in plan sa il schimb in vara, dar pana atunci ce ecran sa caut? Trebuie schimbat cu totul? Touchscreen ul functioneaza, trebuie schimbat doar lcd ul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate