Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Amazon, proprietarul Prime Video, cumpără studiourile MGM?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,719
  • Înscris: 06.11.2018

Amazon, proprietarul Prime Video, cumpără studiourile MGM?


Amazon ar fi în discuții pentru a cumpăra MGM Studios cu suma de 9 miliarde de dolari, conform BBC. MGM este unul dintre cele mai renumite studiouri de la Hollywood, cu o istorie de aproape un secol. Vânzarea ar oferi serviciului de streaming Prime Video al gigantului tehnologic Amazon acces la un vast catalog de conținut iconic, anunță televiziunea BBC.

Amazon și MGM Studios au declarat pentru BBC că nu comentează zvonuri sau speculații. Zvonurile au apărut la doar câteva ore după ce gigantul telecomunicațiilor AT&T a anunțat că va fuziona WarnerMedia cu Discovery, într-un acord pentru a crea un nou gigant de streaming.

MGM Holdings, compania-mamă a studiourilor MGM, ar fi explorat posibilitatea o vânzare încă de la sfârșitul anului trecut, potrivit zvonurilor media.

Achiziționarea de către Amazon a MGM Studios ar marca un pas major pentru serviciul său de streaming Prime Video. Studiourile MGM au un catalog imens de filme și emisiuni de televiziune care acoperă ultimele zece decenii, de la Epoca de Aur a Hollywood-ului până în prezent. Compania a produs franciza filmului James Bond și seria TV The Handmaid's Tale.

Fondată în 1924, MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) a înregistrat un succes uriaș de-a lungul anilor cu filme precum Vrăjitorul din Oz, Ben Hur și Cântând în ploaie.
Anul trecut, Amazon a cheltuit 11 miliarde de dolari pentru crearea, achiziționarea sau licențierea de conținut de televiziune și film, în creștere de la 7,8 miliarde de dolari comparativ cu anul 2019. Netflix a cheltuit anul trecut aproximativ 17 miliarde de dolari pentru conținut.

Sursa: https://www.hdsateli...eo-cumpara.html

#2
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016
La banii lor 9 miliade sint niste maruntis pe care lau gasit in masina de spalat.

#3
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
MGM mai face filme? Ca nici nu mai stiu de cind n-am mai vazut un film nou cu genericul MGM, de vreo 20 de ani cauta sa se marite, la 100 de ani, DOAR cu zestrea de filme.

Iar Amazon si Apple sint intrusi si concurenti neloiali pe piata streaming, filme si televiziune, si asta SE VEDE. Nu conteaza citi bani au, daca n-au traditie si experienta, mai mult o dau de gard decit au reusite. Si CUM NAIBA sa te lauzi cu numarul dr abonati, cind tu dai abonamente gratis pentru ALTE servicii si produse ale tale, care nu spun nimic despre cit de bune sint filmele si serialele tale?

Cu toate pacatele lor, go Netflix, Disney si HBO !

#4
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016
Cica ar fi niste seriale bune d ela Amazon, desi eu nu am vazut nici unul ca nu prea ma uit. Netflix ma enerveaza la culme, lasind la o parte ca cea mai mare parte din ce fac e de calitate asa proasta ca a aajuns un motiv sa ocolesti un titlu daca vine de la Netflix mai au si agenda lor gretoasa "woke" pe care o imping in multe din serialele/filmele astea.
La citi bani au astia pot sa angajeze cei mai buni, si tot in cea mai mare parte dau chix.

#5
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005
Și-a cumparat un timbru vechi pentru colectie....mare pîrț...

#6
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 03.01.2007

View Posthellmarvel, on 20 mai 2021 - 04:01, said:

MGM mai face filme? Ca nici nu mai stiu de cind n-am mai vazut un film nou cu genericul MGM, de vreo 20 de ani cauta sa se marite, la 100 de ani, DOAR cu zestrea de filme.
Face https://www.imdb.com...&sort=year,desc
Au 100 productii anuntate pentru viitor, 12 filme in 2021, etc etc. Fabrica merge.

#7
Bamyhun

Bamyhun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 10.04.2021

View Posthellmarvel, on 20 mai 2021 - 04:01, said:

Iar Amazon si Apple sint intrusi si concurenti neloiali pe piata streaming, filme si televiziune, si asta SE VEDE. Nu conteaza citi bani au, daca n-au traditie si experienta, mai mult o dau de gard decit au reusite. Si CUM NAIBA sa te lauzi cu numarul dr abonati,
Nu e nicio competitie neloiala sa bagi mai multe servicii la pachet! :lol: Experienta e in oameni, nu in branduri.

Cum adica sa nu aiba importanta numarul clientilor(abonatilor)? :roflmao::

#8
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005

View PostIceCoolExtreme, on 20 mai 2021 - 00:25, said:

Netflix a cheltuit anul trecut aproximativ 17 miliarde de dolari pentru conținut.




Cred ca spala bani asti de le netflix, care continut?

#9
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
MGM era oricum pe moarte.

#10
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016

View PostMondeo, on 20 mai 2021 - 08:21, said:

Cred ca spala bani asti de le netflix, care continut?

Au o mulțime. Ca-i 90% gunoi e alta problema.

#11
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvrajitoruldinoz, on 20 mai 2021 - 05:57, said:

Cica ar fi niste seriale bune d ela Amazon, desi eu nu am vazut nici unul ca nu prea ma uit.

Amazon se apropie de HBO ca si calitate, nici nu pute Netflix-u' pe langa el la productiile proprii.

#12
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016
Cel putin Mr Robot, The Expanse si Man in the high castle se pare ca sint foarte bune.

#13
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 31.08.2007
Picard este serial Amazon. Chiar reusit.

#14
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
Nu mai este zvon....
Este oficial: Gigantul Amazon a cumpărat studiourile MGM cu 8,45 miliarde de dolari

Link: https://www.zf.ro/bu...u-8-45-20102448

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate