Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

AdSense si alternative

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mandarinportocalescu

mandarinportocalescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.07.2019
Salutare,

Urmeaza sa lansez (dupa o foarte mare perioada de inactivitate pe partea de adsense) un website cu destinatie privata, pe baza de membership cu invite.

Intentia mea actuala este sa gasesc un serviciu de tip AdSense care sa imi permita sa generez venituri din reclamele afisate pe site, in paginile disponibile dupa autentificarea membrilor.

Din cate am reusit sa imi amintesc sau sa gasesc acum ca informatie, AdSense nu accepta reclame decat pe pagini publice, asa ca apelez la ajutorul vostru, daca aveti recomandari ce accepta (si) paginile private. Am vazut destul de multe aplicatii mobile care afiseaza reclame dupa ce utilizatorul se autentifica pe aplicatie, insa nu am identificat serviciul la baza lor, cred ca daca functioneaza pe aplicatii ar fi ok si pentru aplicatii web.

Multumesc!

#2
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 04.03.2020
Profitshare de la emag sau Altex afiliere nu iti ofera ceea ce vrei tu?

#3
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Pe România e mai greu. Există Etarget și alte rețele mai mici, dar veniturile vor fi foarte mici.
Dacă situl are o audiență internațională ai la dispoziție o grămadă de rețele de native ads. Taboola, Ligatus etc.

În România ai mai putea încerca și afiliere, dar nu vei avea rezultate dacă publicul nu are legătură cu ceea ce se vinde prin afiliere.

#4
mandarinportocalescu

mandarinportocalescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.07.2019
@JustXXL, multumesc! nu prea, un detaliu pe care l-am omis ar fi audienta, care nu este limitata la o zona geografica.

@inius, multumesc! suna bine Taboola, o sa analizez in detaliu. Ligatus am gasit doar pe alte site-uri despre el, aparent site-ul lor e nefunctional, nu stiu daca mai exista.

#5
RoDP

RoDP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.05.2006
Dacă reușești să convingi oamenii să se înregistreze pentru a accesa ceea ce oferi, cred că sunt soluții mai bune decât afișarea de reclame, care îți aduce probabil maxim câtiva dolari la mia de afișări.

Faptul că s-au înregsitrat pentru a vedea conținutul pe care îl oferi, înseamnă că vor acel conținut, adică cunoști dinainte ceea ce caută acei oameni, astfel că le poți oferi anumite produse pe care ei le caută, prin afiliere.

Poți chiar gândit o parte a conținutului premium pentru care să plătească o sumă lunară pentru a îl accesa. Dacă 20% din cei care se înregistrează vor plăti, vei face mai mulți bani ca la Adsense.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate