Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Romania -> Portugalia / restrictii COVID

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
Salutare,

Vreau sa merg intr-o vacanta in Portugalia/Lisbon undeva la mijlocul lunii Iunie.

Deocamdata in Portugalia "Este decretată Stare de Urgență pe întreg teritoriul național (conform Decretului nr. 41-A/2021) până la data de 30 aprilie 2021, ora 23:59.", deci pana maine.

Am cateva nelamuriri: biletele de avion le-as lua in felul urmator: TM -> Roma -> Lisbon, iar la intoarcere la fel: Lisbon -> Roma -> TM, timpul de asteptare dintre zboruri fiind de 3-4 ore.

In cazul asta, la intrare in Lisbon se considera ca intru din RO sau din IT? Pentru ca daca este considerat ca intru din RO, voi avea nevoie de test PCR, daca nu, atunci trebuie sa caut ce rata de infectare au in IT.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostM-A-R-I-U-S, on 30 aprilie 2021 - 08:38, said:

In cazul asta, la intrare in Lisbon se considera ca intru din RO sau din IT? Pentru ca daca este considerat ca intru din RO, voi avea nevoie de test PCR, daca nu, atunci trebuie sa caut ce rata de infectare au in IT.

O sa fii in "tranzit". Biletul nu este luat pe sectiuni. Ai aeroport de plecare "ro". Deci mai mult ca sigur vei avea nevoie de test PCR. Totusi, mai este mult timp pana in iunie-iulie. Poate se vaccineaza majoritatea/scade numarul de infectari si ies din starea de urgenta.

Edited by MembruAnonim, 30 April 2021 - 09:21.


#3
KingShine

KingShine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.12.2014
Au prelungit pana pe 27.06 pentru Portugalia continentala.

#4
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Am intrat in Portugalia prin aeroport Lisabona pe 21.06 (zbor direct). Nici vorba sa ma intrebe de formular (un fel de PLF) sau de testele covid.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Am aterizat în Lisabona pe 28 aug 2021.
In Otopeni doar au întrebat dacă am și nici nu s-au uitat pe certificatul de vaccinare
In Lisabona: nici atât.
La hotel au cerut certificatul cu QR de vaccinare.
Au spus că e necesar și în restaurante

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate