Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung Xpress M2675F - toner original sau compatibil

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 01.12.2005
Salut. Am imprimanta asta de vreo 3 ani, timp in care de abia zilele astea am "reusit" sa consum tonerul cu care a venit - probabil cel mic.

In conditiile astea estimez ca tot asa, peste cativa ani buni voi consuma un nou toner.

Sa ma chinui sa caut tonere compatibile (am vazut ca sunt o groaza de modele, probabil unele mai bune, altele mai proaste) sau sa dau 250 lei pe un toner original - cel 116S, adica tot cel mic...

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
nu stiu ce raspuns ti-am putea da....
uita-te in buzunar vezi ce bani ai.
unul compatibil pentru tine este OK

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Pai daca te tine 3 ani ti se pare mult sa dai 80 lei/an?

#4
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,065
  • Înscris: 06.01.2007
Ia compatibil. Nu incuraja politica asta prin care isi permit sa vanda tonere mai scumpe decat imprimanta cu tot cu toner. Nu-i vorba de cati bani ai si cat de bogat esti, e vorba despre o atitudine echivalenta cu reciclarea cartonului, becurilor sau bateriilor. Tragi cu ea pana-i sare ultima roata, atata timp cat indeplineste criteriile functionale si estetice.
Compatibilele sunt bune, diferentele sunt mici fata de originale. La cele monocrom sunt si mai mici. Pentru nevoi uzuale isi fac treaba identic de bine.

#5
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 01.12.2005
Problema nu e (neaparat) de bani, de aia am si mentionat cat ma tine un toner. Dar cel original imi aparea in stoc furnizor la Emag - sunt si comod, vreau sa dau comanda si sa il ridic din easybox, ca am langa casa. Iar la cele compatibile sunt o gramada, cu preturi de la neveromil de mici la normale pentru un produs AM.
Am intrebat s in ideea in care imprimanta poate are chip/ tonerul AM trebuie sa fie de un fel anume, sa nu stau sa bricolez etc. Oricum multumesc.

#6
serginho

serginho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 09.09.2005
Originalul va merge " la prima cheie". Compatibilele mai dau rateuri si sunt mai zgomotoase - au componentele facute la tolerante mai mari. Am gasit compatibil care scotea foaia neagra, nou, atunci desigilat.
Daca pretul e factorul principal, ia compatibil. In general sunt ok.

Edited by serginho, 25 April 2021 - 11:13.


#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
Am si eu un cartus compatibil si la prima pagina pateaza, in rest urmatoarele ies perfect. Depinde de producator si de calitatea asamblarii cartusului. Al meu cred ca a fost lucrat pe schimbul 3 Posted Image  Imprimanta e Samsung ML-2165 facuta sa mearga si fara cip.
Cumpara un cartus compatibil. Nu se strica nimica in ea.

#8
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 SwatKat, on 25 aprilie 2021 - 09:37, said:

Salut. Am imprimanta asta de vreo 3 ani, timp in care de abia zilele astea am "reusit" sa consum tonerul cu care a venit - probabil cel mic.

In conditiile astea estimez ca tot asa, peste cativa ani buni voi consuma un nou toner.

Sa ma chinui sa caut tonere compatibile (am vazut ca sunt o groaza de modele, probabil unele mai bune, altele mai proaste) sau sa dau 250 lei pe un toner original - cel 116S, adica tot cel mic...

Saptamana asta am vandut cartusul cu nr. 3000 pentru M2675F / MLT-D116L (fara nici un retur pana in prezent)
https://www.buzzprin...116l-3k-7284259

#9
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
Imprimantele HP de la birou funcționează tot cu toner compatibil G&G de ani buni, listează mii de pagini lunar.

#10
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 01.12.2005
O sa tin cont de asta, mersi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate