Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Huawei P50 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#343
FREAKTUNING

FREAKTUNING

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.03.2005
Versiune noua GBOX

Cei care vor sa instaleze alte apk-uri, instalati prin gbox din google play store aplicatia SAI APK, cu ajutorul ei puteti pune orice aplicatie in masina virtuala gbox Posted Image (exemplu aurora store)

enjoy

Edited by FREAKTUNING, 06 December 2022 - 20:34.


#344
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022
Există vreo metodă sa faci sa meargă android auto?

#345
FREAKTUNING

FREAKTUNING

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.03.2005

 NikoroB, on 11 decembrie 2022 - 15:49, said:

Există vreo metodă sa faci sa meargă android auto?

nu am gasit pana acum

#346
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Văd că au început să apară aplicații home bank de la ing direct în huawei appgallery, momentan doar varianta pentru Turcia. Urmează și România, sper până la sfârșitul anului. 😋

Am găsit o aplicație grozavă în AppGallery. Încearc-o! https://appgallery.c...&callType=SHARE
Attached File  Screenshot_20221218_173745_com.huawei.appmarket.jpg   110.19K   46 downloads

Update:văd că și cei de la Libra Bank și au adăugat aplicația în appgallery.
Am găsit o aplicație grozavă în AppGallery. Încearc-o! https://appgallery.c...&callType=SHARE

Attached File  Screenshot_20221218_174718_com.huawei.appmarket.jpg   103.48K   39 downloads

Deci, mai lipsește ing homebank, și a celor de la Alpha baink în rest sunt cam toate

Edited by porcusoru, 18 December 2022 - 17:49.


#347
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Se zvonește că o dată cu update ul pe pach de securitate pe decembrie va aduce și fast charging turbo
Attached File  huawei-charign1.jpg   45.03K   26 downloads

Charge:

Added super fast charging Turbo mode, after entering Turbocharging mode, you can enjoy an accelerated charging experience.
App:

Optimize the user experience of the application clone function.
Safety:

Integrates the December 2022 security patch to enhance system security.

#348
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Bună seara, întâmpin o situație "ciudată", am descărcat aplicația observator din appgallery, totul funcționează perfect mai puțin partea de video din știre, dau play și se încarcă și tot încarcă și așa rămâne. Asta pe wi fi ul de acasă (digi fiberlink 500) pe date mobile merge ok(Orange) , oare de unde anomalia asta? Mai pățește cine acest aspect?

Edited by porcusoru, 26 December 2022 - 19:56.


#349
FREAKTUNING

FREAKTUNING

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.03.2005

 porcusoru, on 26 decembrie 2022 - 19:54, said:

Bună seara, întâmpin o situație "ciudată", am descărcat aplicația observator din appgallery, totul funcționează perfect mai puțin partea de video din știre, dau play și se încarcă și tot încarcă și așa rămâne. Asta pe wi fi ul de acasă (digi fiberlink 500) pe date mobile merge ok(Orange) , oare de unde anomalia asta? Mai pățește cine acest aspect?

de la wifi, asa patessc si eu pe tiktok, zice ca nu mai sunt conectat, daca trec pe date merge struna

All Social Media Application to Access Android and Google Apps
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1-nzKs1-RcM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#350
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostFREAKTUNING, on 28 decembrie 2022 - 19:25, said:



de la wifi, asa patessc si eu pe tiktok, zice ca nu mai sunt conectat, daca trec pe date merge struna

All Social Media Application to Access Android and Google Apps
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1-nzKs1-RcM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mulțumesc, o să încerc..
PS. Referitor la postarea de mai sus cu încărcarea turbo, se pare că momentan doar pe Harmony OS a venit acest update. Va urma și pe cele cu android dar nu se știe când. 😪

#351
FREAKTUNING

FREAKTUNING

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.03.2005

View Postporcusoru, on 21 decembrie 2022 - 21:41, said:

Se zvonește că o dată cu update ul pe pach de securitate pe decembrie va aduce și fast charging turbo
Attachment huawei-charign1.jpg

Charge:

Added super fast charging Turbo mode, after entering Turbocharging mode, you can enjoy an accelerated charging experience.
App:

Optimize the user experience of the application clone function.
Safety:

Integrates the December 2022 security patch to enhance system security.

Confirm ca a venit update pe harmony os

#352
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postporcusoru, on 21 decembrie 2022 - 21:41, said:

Se zvonește că o dată cu update ul pe pach de securitate pe decembrie va aduce și fast charging turbo
Attachment huawei-charign1.jpg

Charge:

Added super fast charging Turbo mode, after entering Turbocharging mode, you can enjoy an accelerated charging experience.
App:

Optimize the user experience of the application clone function.
Safety:

Integrates the December 2022 security patch to enhance system security.

Nu știu ce vrea sa fie asta, oricum încarcă foarte repede.... Mie mi-a venit update-ul de securitate pe decembrie dar nu am vazut diferențe. În schimb am observat ca dacă se renunță la încărcarea inteligenta și se folosește un încărcător obișnuit, bateria tine mai mult, comparabil cu P30pro.

#353
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbgs1000, on 30 decembrie 2022 - 21:50, said:



Nu știu ce vrea sa fie asta, oricum încarcă foarte repede.... Mie mi-a venit update-ul de securitate pe decembrie dar nu am vazut diferențe. În schimb am observat ca dacă se renunță la încărcarea inteligenta și se folosește un încărcător obișnuit, bateria tine mai mult, comparabil cu P30pro.
Hmmm, o să încerc și eu, și așa mi se pare că bateria tine mai puțin decât p40 pro. Ms de pont

#354
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Da, bateria la P40Pro tine sensibil mai mult ca la P50Pro.

#355
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007

View Postporcusoru, on 31 decembrie 2022 - 21:43, said:


Hmmm, o să încerc și eu, și așa mi se pare că bateria tine mai puțin decât p40 pro. Ms de pont

Sa nu uiți sa dezactivezi încărcarea inteligenta și capacitate ingeligenta de la setari/baterie. Asa vei fi pe aproape cu p30/P40. Cu încărcare normale obții și o durata mai îndelungată de viata a bateriei.

Edited by bgs1000, 02 January 2023 - 12:01.


#356
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
Oare vom mai trece pe Android 12? Sau 13?

#357
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
@ bgs1000 - care Android, avem Emui :) Ultimul update a fost prin decembrie 2022. Cu siguranta va primi update-uri. Huawei zicea ca lucreaza la Emui si nu neaparat mai sunt interesati de google map, youtube si astea (aici, cred ca vb oleaca aiurea, daca ar avea si astea, nu ar mai avea rival).

Pe partea foto, sta excelent si ca soft se misca foarte bine. Nu am avut nici o erroare pana acum si se misca impecabil. La alte marci, probleme cu face detection, nu au fast charge, nu au incarcator - cauti prin casa, iti da un cablu si vezi tu la ce il legi, se zgarie usor spatele, explodeaza bateria, crapa obiectivele din senin etc. La huawei, nimic din astea. Cu toate piedicile care le-au avut, reusesc sa scoata telefoane exceptionale la preturi de SH sau mai mici. E de admirat.

#358
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
Da dar problema e ca nu vad mari diferențe, la soft aproape nimic, fata de fostul meu p30pro și sunt cam dezamăgit.
Da, are EMUI dar asta nu e altceva decât o interfață suprapusa peste android, dar la baza are Android 11. E practic un launcher plus câteva intervenții pe interfață, nu e mare lucru. La baza tot android este. Singurul plus la acest telefon îl reprezinta camerele dar în rest... Huawei ar trebui sa insiste mai mult pe partea de soft dacă vor sa mai reziste pe alte piețe. Preturile mai mici sunt dovada clara ca cererea e în scădere. Lipsa aplicațiilor google se simte. Nu înțeleg de ce nu deblochează bootloaderul, ar fi o portiță pentru cine dorește sa poată trece peste acele bariere... Cu root ar fi altceva. Vanzarile ar exploda.

Edited by bgs1000, 13 January 2023 - 23:13.


#359
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 28.11.2001

View Postbgs1000, on 13 ianuarie 2023 - 23:08, said:

Nu înțeleg de ce nu deblochează bootloaderul, ar fi o portiță pentru cine dorește sa poată trece peste acele bariere... Cu root ar fi altceva. Vanzarile ar exploda.

Pentru că nu au nimic de ascuns? Posted Image

#360
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbgs1000, on 12 ianuarie 2023 - 21:01, said:

Oare vom mai trece pe Android 12? Sau 13?

Se face trecrea la android 12 cu interfața emui 13.
Ideea este că nu se știe când..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate