Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Huawei P50 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#181
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postfoxbat, on 09 septembrie 2022 - 16:52, said:

sa pui si tu un tutorial ceva.
multumesc si spor!
Sigur, dacă reusesc sa i dau de cap " si să fie funcțional cu siguranță voi pune.
Mulțumesc!

Edited by porcusoru, 09 September 2022 - 16:54.


#182
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Uneori am impresia ca suntem singurii care n-avem canal de Youtube, drept urmare nici nu ne intereseaza sa mearga vreo logare pe youtube cum vad ca e cea mai mare preocupare a celor ce urasc huawei.
Dinainte sa impuna SUA si Google restrictii catre Huawei am invatat sa nu devin dependent de vreo aplicatie Google, drept urmare restrictiile nu m-au afectat deloc, ca nu aveam dependenta de nici o aplicatie Google, din partea mea poate sa moara cu totul, nici nu o sa ii simt lipsa. Parca as fi fost prezicator in viitor, m-am pregatit pentru viitor doar respectand niste principii sanatoase de viata.

#183
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@cetces pentru mine singurele aspecte ce mi lipsesc de la google este gogole maps (dar vad ca straniu merge foarte bine ) Youtube merge Vanced sper bine si mai am un gogole chromecast pe care nu pot reda de pe telefon ca de nema servicii google . Cam atat in rest.. Dar este mai mult o incapatanare sa l fac sa mearga si cu serv google . O poti numi o pasiune daca vrei
Dar da, nu mor fara servicii google

#184
cetces

cetces

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.08.2022
Sunt zeci de alternative la Google Maps chiar mai bune daca il folosesti pentru navigatie. Sunt aplicatii care te avertizeaza din timp ca urmeaza treceri de pietoni, semafor, etc lucru chiar util in conditiile in care de multe ori marcajele sunt varza.
Daca il folosesti pentru streetview, poti folosi oricum varianta web, nu e necesara o aplicatie, oricum pe aplicatie orice serviciu google imi pare mult mai limitat decat variantele web, lucru valabil la majoritatea siteurilor care isi fac si aplicatie doar ca sa mai colecteze niste date personale pe care in varianta pentru web nu le pot colecta.
Ce nu imi place la P50Pro e procesorul, am inteles ca varianta de Asia vine cu ultimul Kirin, as fi preferat oricand un Kirin, chiar daca nu ultimul, in locul a petardelor astea de Snapdragon, care mai sunt si castrate de SUA. Dar macar nu au mers pe petardele de la Samsung, acele Exynos.

#185
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 26.05.2022
Din pacate, pentru android auto nu există nicio alternativa...

#186
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Pentru Maps am bagat varianta 10.49.3, care ofera si directionare buna (in sensul ca iti arata pozitia si directia catre care este indreptat telefonul; celelalte versiuni mai noi nu imi arata decat pozitia). Daca vreau si logare cu contul de gmail, folosesc cu brio ultima versiune in Gspace sau Ourplay (merge brici).
Pentru Android auto la astea fara GMS, @Badmania98 a probat cu succes vreo 2 dispozitive (cel putin) ...
In rest, merg toate aplicatiile astea sociale (WhatsApp, Facebook, Instagram, Telegram, etc), fara probleme bancarele BT Pay si NeoBT, Curve de asemenea ...
Deci nu e dracul chiar asa negru precum zic unii, fara GMS ...

Edited by shymano, 10 September 2022 - 03:25.


#187
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
shymano asa este, nu i dracu chiar așa negru fără gms. Majoritatea aplicațiilor bancare sunt în appgalery, este curve pentru restul (lipsește ing și am discutat cu ei cică lucrează la a adăuga home bank în app galery.
Ca să revenim la on topic am reușit să fac să meargă Youtube aplicație nativa, magazin play tot îmi spune că trebuie să mă loghez la cont deși vede  contul..
Mai lucrăm, vedem ce iese..
P. S nu vă uitați că am dat play la o manea, asta era în trend 😂😂

Attached File  Screenshot_20220909_202859_com.huawei.android.launcher.jpg   79.59K   43 downloadsAttached File  Screenshot_20220910_092010.jpg   38.86K   39 downloads

Edited by porcusoru, 10 September 2022 - 08:26.


#188
cristisen

cristisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 09.09.2022
Am și eu o întrebare. Am un pocket P50 Huawei pt soție. Am pus aseară Google Maps și vad ca merge. Merge asa nativ. Nu înțeleg de ce, nu trebuia sa aibă GMS??? Youtube l-am rezolvat cu Youtube vanced, mailul de la munca e pe Outlook, zbarnaie.

Singura chestie care nu reușesc este pe Yahoo Mail sa primească notificări. Se poate?

Restul aplicațiilor merg ok și ea nu are nevoie de google pay, bălării... Ca mine. Mulțumita femeia ca merge tot ce are ea nevoie. Si faptul ca e flip și de femeie o face mega mulțumita. A zis ca de mult nu i-am mai făcut un asa cadou. Happy wife, happy family.

#189
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Maps merge si fara GMS, doar ca merge fara a te putea loga cu contul de gmail.
Pentru asta poti folosi Gspace sau Ourplay.
Pentru notificari la Yahoo mail, nu mai stiu exact care din astea 2 trebuiesc instalate (eu le-am bagat pe ambele; cred ca prima e cea care trebuie neaparat).
Trebuie sa-ti apara iconita de "setari MicroG".

Attached Files


Edited by shymano, 10 September 2022 - 11:14.


#190
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001

View Postshymano, on 10 septembrie 2022 - 03:24, said:

Pentru Android auto la astea fara GMS, @Badmania98 a probat cu succes vreo 2 dispozitive (cel putin) ...
Nu am reușit fără GMS nativ.

#191
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
L-am avut in cos la 3000 si nu am avut curaj sa-l iau.am ezitat.nu sunt atat de dependent de google,insa..parca sunt prea multe probleme.si lipsa 5G.ceva mi-a ramas la suflet mai ales ca am avut p30 pro 2 ani.In cazul meu,vremea de crackuit s-a dus.nu mai am rabdare si nici timp.imi aduce aminte windows 7 cand incercam sa-l activez🤭

Edited by cichity, 10 September 2022 - 16:03.


#192
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Asta cu 5G este așa să fie. Oricum la noi încă nu există 5G cu adevărat. Plus că totuși este un telefon nu i pc ce faci cu 5G ul pe un telefon? A da, poate să faci un hotspot când îți pică rețeaua de fibră. În rest 200/300 Mbps pe 4G/+ eu zic că sunt super suficienți
Și dacă ții neapărat la 5G îți cumperi husa prezentată anterior în post ul meu și gata. Ai și 5G

#193
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 16.01.2007

View Postcichity, on 10 septembrie 2022 - 15:51, said:

L-am avut in cos la 3000 si nu am avut curaj sa-l iau.am ezitat.nu sunt atat de dependent de google,insa..parca sunt prea multe probleme.si lipsa 5G.ceva mi-a ramas la suflet mai ales ca am avut p30 pro 2 ani.In cazul meu,vremea de crackuit s-a dus.nu mai am rabdare si nici timp.imi aduce aminte windows 7 cand incercam sa-l activez��

Eu am P30 Pro de 3 ani, de un an sunt la al doilea, un New Edition și mi-aș dori un P50 Pro, dar ca și ție, mi-a trecut entuziasmul de făcut crack, nu aș mai avea răbdarea necesară.

#194
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Hmm, se anunță o ridicare a listei negre asupra Huawei?
https://www.bloomber...-tech-standards

https://www.huaweice...-in-technology/

Edited by porcusoru, 11 September 2022 - 13:38.


#195
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 26.05.2022
Huawei cu gms ar fi #1 la orice capitol...

#196
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
Ar fi prea frumos sa fie adevarat.dar nu prea as crede.

#197
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Da, dar totuși este o sursă destul de credibilă bloomberg, cu toate astea și dacă ii scot de pe lista neagră nu cred că huawei va mai lucra 100% cu google, își vor lua masuri de precauție. Oarecum *

#198
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,824
  • Înscris: 30.03.2009
Cel mai probabil vor merge ca Samsung, cu o dublare a aplicațiilor. Pentru Huawei nu Google este important acum ci accesul la fabricile de producție a procesoarelor Kirin.

Edited by Alxdava, 11 September 2022 - 19:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate