Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Huawei P50 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#19
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 17.06.2010
Ce nu imi place la el: ecran mic 6.6, baterie 4360 mah, ai 12gb doar in combinatie cu 512 gb ram.
In momentul de fata nu as putea sa mai cumpar vreun tel cu ecran mai mic de 6.8

#20
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,820
  • Înscris: 30.03.2009
De luna asta seria apare în România.

#21
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Mai bine-si vedeau de treaba!

#22
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,718
  • Înscris: 26.02.2010
Din 27 ianuarie se lansează și la noi.

#23
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Mda.

https://consumer.hua...erm=main-banner

#24
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Hai să vedem cu ce vine, sa ascultam niște reacții și pe urmă stabilim dacă e ok sau nu. Personal as lua un huawei chiar și fără GMS având în vedere ca am butonat un P40 (dar sa vina la prețul corect).

#25
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,820
  • Înscris: 30.03.2009
Prețul va fi corect. Serviciile Google nu costă pe nimeni mai nimic pentru instalarea lor, însă costă să dregi tampenii le celor de la Google.

#26
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@alexdva: din ultimul post rezulta ca e mai bun android fara gms, decat versiunea normala. Interesanta optica.
Probabil ca daca huawei ar hotari sa nu se mai poata instala nimic, sa ai doar camera, calculator si alarma, ati spune ca e perfect asa, mult mai bun decat porcaria google🤣

#27
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Sunt 3 miliarde de device uri android deținute de milioane de fraieri care au GMS pe ele :(

#28
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Cât timp sunt unele aplicații pe care le folosesc, iar acestea nu rulează decât cu Google pe telefon, sunt nevoit să am acest Google pe telefon. Dacă ar rula fără Google, nu aș avea nevoie de Google. Nu cred că vor vinde mai mult de 1.000 de bucăți în România, cumulat ambele modele. Și dacă ar avea un preț de 2.000 de lei, tot aș sta în dubii dacă l-aș cumpăra.

Edited by badmania98, 15 January 2022 - 14:06.


#29
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Dar majoritatea fanilor inraiti Huawei spun, afisand o superioritate extraordinara, ca e super simplu sa pui GMS pe Huawei, ca doar prostii isi cumpara telefoane cu servicii google. Dar am vazut pe topicul de "Mate 40 ceva" ca nu merge gms pe telefonul lor. Banuiesc ca e foarte posibil sa nu mearga nici pe acest p50 intarziat.
Nici eu nu cred ca se va vinde bine telefonul asta. Am observst ca nici pe forumul asta nu se vorbea de el, nu pare sa il astepte nimeni.

#30
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 19.07.2011
Trebuie sa fim obiectivi. Calitatea telefoanelor Huawei e mult peste medie tocmai prin prisma faptului ca nu mai au GMS și trebuie sa vândă... Am un Huawei mate 30 pro și știu ce vorbesc. Am avut note 20 de la Samsung, mi se părea o jucărie ieftina pe lângă asta. În legătură cu GMS dacă îți trebuie neapărat poți lua o ieftineala pana într o mie de lei de la Motorola ce și face treaba cu brio și sa mergi cu 2 telefoane după tine

#31
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
:lol: buna asta cu 2 telefoane
Cumpar un telefon Huawei si daca vreau sa il folosesc pentru aplicatii gen banking...mai cumpar alt telefon :w00t:

#32
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 19.07.2011
Majoritatea celor banking funcționează pe mate 30 pro nu meu. Inclusiv plata cu telefonul prin curve

#33
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Eu sunt un fan înrăit al telefoanelor Huawei. Mulți cunosc asta. Dar nu suficient de înrăit încât să susțin că lipsa serviciilor Google nu mă afectează. Pe seria P50 ce o să fie lansată internațional nu se vor putea instala serviciile Google, așa cum s-a întâmplat și pe seria Mate 40. Pe aceleași serii dar pentru piața din China se pot însă instala. Mă bucur că din ce în ce mai multe aplicații pe care le folosesc apar în AppGallery. Oricum, începând cu seria Mate 40 și în continuare cu seria P50, se simte și o scădere din punct de vedere al tehnologiilor oferite. Și asta nu este un plus.
Momentan am un P40 Pro cu serviciile Google puse de mine. Îl țin pentru că mai are garanție (inclusiv cea extinsă gratuit) până prin septembrie 2023. Dacă nu mai merge Google pe el mă întorc pe Mate 10 Pro instant.

Edited by badmania98, 15 January 2022 - 17:35.


#34
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010

 Paranoir, on 15 ianuarie 2022 - 15:55, said:

Dar majoritatea fanilor inraiti Huawei spun, afisand o superioritate extraordinara, ca e super simplu sa pui GMS pe Huawei, ca doar prostii isi cumpara telefoane cu servicii google. Dar am vazut pe topicul de "Mate 40 ceva" ca nu merge gms pe telefonul lor. Banuiesc ca e foarte posibil sa nu mearga nici pe acest p50 intarziat.
Nu cred ca a zis/scris cineva p-aici ca se poate pune suita GMS pe vreun model pe care, in realitate, nu se poate. In speta, Mate40 pro ...
Pe modelele pe care se poate instala, instalezi si gata, nu incape discutie.
E ori alba, ori neagra ...
Despre Mate40 pro s-a stiut de la inceput ca nu se poate pune Google, asta nu inseamna ca nu mai speram la o solutie, pe viitor.
In functie de aplicatiile folosite, merita luat fara GMS sau nu ...
Eu, personal, am trecut de la Mate10 pro, cu GMS nativ, la P40 pro, cu GMS instalat ulterior, inca de la inceput, de cand l-am cumparat, apoi la Mate40 pro, fara posibilitate de instalare a GMS (de la lansare si pana in prezent).
Ce-mi lipseste ?? Doar BT Pay (l-au bagat in App Gallery, dar nu este inca functional asa cum trebuie). Alternativa la asta sunt iCard sau Curve (pentru plata prin NFC); sau cardul in buzunar (stiind ca in 99% din cazurile cand ies din casa am portofelul cu acte in buzunar, pentru mine alegerea a fost simpla).
Toate aplicatiile de socializare merg fara probleme, la fel si Waze, Maps, Yahoo mail, NeoBT, MyEnel, Digi.ro, Digi Online, Google translate ... p-astea le folosesc si garantez ca merg.
Da, inca sunt aplicatii care nu merg, ca Android Auto, Classroom (nu stiu de cele gen Uber/Bolt, ca nu am folosit). Mi se pare ca sunt si cateva de livrare mancare care nu merg (la fel, nu am folosit, nu stiu sigur).
Daca nu le folosesti, e clar ca nu-ti lipsesc (...) Cand alegi un telefon fara GMS trebuie sa stii din start la ce te bagi, de ce il alegi ...
Trebuie sa fii tampit sa iei un telefon fara GMS, pe care stii clar ca nu se poate instala GMS (cel putin deocamdata), cand tu stii clar ca folosesti aplicatii care nu merg fara GMS. E la mintea cocosului, alegerea ar trebui sa fie simpla ...

Edited by shymano, 15 January 2022 - 20:34.


#35
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Mulți nu cunosc toate amănuntele. Cum că Uber, Bolt, Glovo, etc. se folosesc de Google pentru a funcționa. Utilizatorul obișnuit poate că nici nu folosește Google ci doar unele din aplicațiile menționate și zice..: ”E, și așa nu folosesc Google” . Cumpără telefonul și ce să vezi? Nu-i merg aplicațiile. Aici e problema.

#36
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 19.07.2011
Bolt funcționează fără google. E în appgalery

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate