Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cont pierdut

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.10.2020
O mama a unei prietene a pierdut un cont de facebook.Din ce am inteles de la ea,in aceasta dimineata a vrut sa intre pe aplicatie pe contul respectiv.A primit acest advertisment:(Sper sa se vada daca nu imi ziceti)


Revenind,dupa jumate de ora de gandit la rezolvarea situatiei,m am gandit sa incercam sa ne contectam de pe un calculator.Totul parea sa fie bine,contul era deja salvat,dar cerea parola,a dat sa schimbe parola,nu a lasat o sa o schimbe,totusi,a dat pe aflati mai multe.Acolo,vazand ca nu ar mai avea acces la cont(cel putin asa am inteles eu din acea treaba)din cauza ca a incalcat mai multe reguli de confidentialitate.Ea nu posta deloc pe acel cont,de ce asa ceva?Stie cineva vreo metoda prin care pot recupera contul pentru ea?Sau cum pot sparge contul ca sa il iau inapoi?(susitine ca i l-ar fi spart cineva)Cel putin as avea nevoie de ajutor,orice e binevenit

Edited by Dany_Darke, 13 April 2021 - 22:10.


#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
cont furat, scrie undeva la mijloc.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
N-am înțeles nimic.

Ce treaba are nebunia asta cu Antivirus & Security?



#4
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.10.2020
ma scuzati ca nu se vede,am incercat sa explic totul pe larg,dar vad ca nu pot asa,ca si un rezumat,femeia si a pierdut contul(incercand sa intre pe el azi)
si nu a putut,explicatii de la ei ar fi ca nu mai poate din cauza ca ar fi incalcat niste reguli de ale lor,totusi ea nici macar o postare nu are pe acel cont.
Cum pot face sa l recuperez,are cineva metode de spart conturi?

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

View PostGamexperto_offi, on 13 aprilie 2021 - 20:55, said:

am incercat sa explic totul pe larg
Ai explicat prea pe LARG.
Incearca pe scurt, ca asa nu se intelege nimic

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

View PostGamexperto_offi, on 13 aprilie 2021 - 20:55, said:

are cineva metode de spart conturi?
...ca aia de la Facebook sunt idioti sa lase portite pe care sa poti intra tu dupa ce ai scris 2 randuri aici! Posted Image
In primul rand nu inteleg daca contul este blocat pentru ca a incalcat ceva reguli (poate nu a postat femeia, dar a comentat ceva prostii pe undeva. Sau poate te minte si a postat prostii si tu te bagi "ca musca-n lapte" acum... Nu ai de unde sa stii!) sau daca este furat. Daca este blocat ii spune si perioada (1 zi/1luna/100 de ani :-) Daca este furat are posibilitatea de recuperare parola pe emailul dat, SMS, etc.

#7
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.10.2020

View PostXman_ghio, on 13 aprilie 2021 - 21:06, said:

...ca aia de la Facebook sunt idioti sa lase portite pe care sa poti intra tu dupa ce ai scris 2 randuri aici! Posted Image
In primul rand nu inteleg daca contul este blocat pentru ca a incalcat ceva reguli (poate nu a postat femeia, dar a comentat ceva prostii pe undeva. Sau poate te minte si a postat prostii si tu te bagi "ca musca-n lapte" acum... Nu ai de unde sa stii!) sau daca este furat. Daca este blocat ii spune si perioada (1 zi/1luna/100 de ani :-) Daca este furat are posibilitatea de recuperare parola pe emailul dat, SMS, etc.
singura problema e ca atunci cand a intrat azi pe cont i a facut unul automat pe acelasi email,nr de tel,nume etc,doar ca unul nou nout.Nu inteleg de ce,totusi daca ar fi sters facebook contul vechi si ar fi facut unul nou cel vechi nu ar mai fi fost vizibil de pe alte conturi,dar totusi e

View Postdorin_2k, on 13 aprilie 2021 - 21:02, said:

Ai explicat prea pe LARG.
Incearca pe scurt, ca asa nu se intelege nimic

am facut asta deja

Edited by Gamexperto_offi, 13 April 2021 - 21:23.


#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

View PostGamexperto_offi, on 13 aprilie 2021 - 20:55, said:

totusi ea nici macar o postare nu are pe acel cont.
De ce ar vrea sa recupereze acel cont daca nu are nicio postare pe el?

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostGamexperto_offi, on 13 aprilie 2021 - 21:24, said:


singura problema e ca atunci cand a intrat azi pe cont i a facut unul automat pe acelasi email,nr de tel,nume etc,doar ca unul nou nout.Nu inteleg de ce,totusi daca ar fi sters facebook contul vechi si ar fi facut unul nou cel vechi nu ar mai fi fost vizibil de pe alte conturi,dar totusi e


Bă dă-l dreaq i-a făcut contul din nou ?

Ăla vechi vizibil de pe alte conturi e de fapt făcut pe alt mail sau nr de telefon.
Pariu
Nu exista doua conturi pe același email sau telefon

#10
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006
Ce varsta are femeia care a pierdut contul? Asta explica multe.

#11
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 06.02.2011

View PostGamexperto_offi, on 13 aprilie 2021 - 20:48, said:

O mama a unei prietene a pierdut un cont de facebook.Din ce am inteles de la ea,in aceasta dimineata a vrut sa intre pe aplicatie pe contul respectiv.A primit acest advertisment:(Sper sa se vada daca nu imi ziceti)


Revenind,dupa jumate de ora de gandit la rezolvarea situatiei,m am gandit sa incercam sa ne contectam de pe un calculator.Totul parea sa fie bine,contul era deja salvat,dar cerea parola,a dat sa schimbe parola,nu a lasat o sa o schimbe,totusi,a dat pe aflati mai multe.Acolo,vazand ca nu ar mai avea acces la cont(cel putin asa am inteles eu din acea treaba)din cauza ca a incalcat mai multe reguli de confidentialitate.Ea nu posta deloc pe acel cont,de ce asa ceva?Stie cineva vreo metoda prin care pot recupera contul pentru ea?Sau cum pot sparge contul ca sa il iau inapoi?(susitine ca i l-ar fi spart cineva)Cel putin as avea nevoie de ajutor,orice e binevenit
Probabil a uitat si parola si mail-ul cu care a fost creat contul :)

#12
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.10.2020

View Postwaterman, on 13 aprilie 2021 - 21:31, said:

Bă dă-l dreaq i-a făcut contul din nou ?

Ăla vechi vizibil de pe alte conturi e de fapt făcut pe alt mail sau nr de telefon.
Pariu
Nu exista doua conturi pe același email sau telefon

Asta i am zis si eu ca nu vad cum e posibil sa i faca doua conturi de pe acelasi email si nr de telefon,totusi,se pare ca da,de la contul vechi stie email ul dar parola nu,am incercat resetare la parola dar primim email de resetare doar la contul nou

View Postdorin_2k, on 13 aprilie 2021 - 21:25, said:

De ce ar vrea sa recupereze acel cont daca nu are nicio postare pe el?

Are contul de ceva ani,plus are prieteni,grupuri,conversatii,etc.

Edited by Gamexperto_offi, 14 April 2021 - 07:13.


#13
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,486
  • Înscris: 30.08.2006
Toate conturile facebook sunt proprietatea lor si pot face ce vor cu ele. Persoana respectiva sa-si faca un cont nou si gata treaba. In mediul online prietenii aceia virtuali sunt ca si asistentii virtuali din aplicatii. Nu au nici o relevanta. Pe cei din viata reala ii poate adauga din nou fara probleme. Grupurile cu tematica se nasc , se dezvolta si mor si ele abandonate. Cu grupurile nu a pierdut nimic , sunt altele in locul lor. Pe facebookul meu am doar 4 persoane la prieteni si ii cunosc pe toti. Grupurile de discutii le schimb ca pe sosete. Daca maine s-ar inchide facebook-ul nu as pierde nimic.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostGamexperto_offi, on 14 aprilie 2021 - 07:14, said:

de la contul vechi stie email ul dar parola nu,am incercat resetare la parola dar primim email de resetare doar la contul nou

Nu se pot face două conturi de facebook cu același mail.

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
O avea mai multe emailuri in cont.
Eu unul am facut cont cu o adresa de mail care nu mai exista de ani de zile - am schimbat adresa de mail in setari, dar ptr logare tot cu vechea adresa inexistenta acum ma loghez. Ma rog, odata pe an cand intru...

#16
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.10.2020

View Postwaterman, on 14 aprilie 2021 - 08:37, said:

Nu se pot face două conturi de facebook cu același mail.

Si eu stiu asa,tot ce i posibil sa i fi dezactivat contul acela

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate