Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Intrarea în România în tranzit prin Ungaria

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
<dariuscha>, <nihilum23>, aseara am aflat ca si Austria ofera un sticker special pentru tranzit. Asa ca problema este rezolvata complet.

#20
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
Eu am glumit. Insa informatia asta chiar e utila.

#21
nihilum23

nihilum23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.07.2014
E perfect daca ofera sticker de tranzit.
Cel mai probabil voi alimenta si in Germania.


Am sa revin cu infomatii cand ajung in tara.

Va multumesc inca o data pentru detalii!

#22
ayzen

ayzen

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2021
Dragi compatrioti, eu nu reusesc sa imi dau seama daca:
1) Ungaria cere PCR pt culoarul de tranzit
2) Daca inca se poate tranzita Ungaria cu masina (in mai putin de 24 de ore si utilizand culoarele de tranzit bineinteles)

Este cineva care a tranzitat recent cu masina aceasta tarisoara si ne poate impartasi si noua la ce ne putem astepta ?

Multumesc frumos.

#23
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
Pe site-ul mae scrie clar ca nu se cere test PCR pt tranzit si ca se poate face in max 24h pe coridoarele speciale.
Daca vrei insa informatii din experienta personala a cuiva care tocmai a tranzitat, asta-i altceva!

#24
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
<dariuscha>, ce inseamna faimoasa curatenie de Pasti! Uite ca am gasit abtibildul galben primit in Ungaria asta-toamna! De-abia astept sa fac rost si de unul austriac!

Attached File  HU_tranzit.jpg   107.87K   1 downloads

#25
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
Eu mi-l doresc doar pe acesta unguresc. Pt Austria am planuri de vacanta, care as vrea sa se concretizeze.
De fapt, daca ma gandesc mai bine, cred ca dorinta ar fi sa nu mai avem nevoie de vreun abtibild de genul asta pe undeva.🙂

#26
nihilum23

nihilum23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.07.2014
Din păcate sau fericire am de stat 14 zile in autoizolare.
Însă vă pot spune cum a fost tranzitarea.
La vama cu Austria se controla cam o mașină din cinci. La vama din Ungaria doar ne-a intrebat daca suntem in tranzit si atât, iar în România ne-a trimis la zona de control unde un tip de la DSP ne-a dat decizia de carantinare.

Nu am făcut niciun test. In plus am dormit în mașină in Ungaria și nu au fost probleme.

Vignetele le-am cumpărat cu o țară înainte, ca să spun așa. Cea de Austria a fost 9.5E, iar cea de Ungaria a fost 16E. Am luat si RoVigneta pe o lună pentru orice eventualitate.

Pentru orice altă nelămurire , cu plăcere! 😁

#27
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017
Salut, as dori să plec duminică la Viena cu mașina și întrebarea este dacă am nevoie de test PCR covid la granița cu Ungaria sau Austria?
Mulțumesc

#28
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Luna trecuta, am plecat in 10 august din Ro si m-am intors in 23 august. Am stat citeva zile in Germania, dupaia citeva zile in Olanda si la intoarcere am mai stat o zi in Germania.
Cind am plecat, am inteles ca pentru Germania am nevoie de Certificat Verde si m-am dus cu o zi inaintea de plecare si am facut un Test Rapid Antigen cu 70 lei bucata si a doua zi am scos certificatul verde.
La dus:
- La granita Romania - Ungaria, vamesul roman a cerut buletinele si le-a scanat, iar cel maghiar doar sa uitat la ele
- La granita Ungaria - Austria era coada de 5km si opreau prin sondaj.  Pe mine nu ma oprit nimeni si nici nu am vazut masini oprite cind am ajuns in fata. Cred ca opreau microbuze cu mai multi calatori.
- La granita Austria - Germania pe la Passau am trecut ca prin brinza. Erau 2 vamesi dar nu oprea pe absolut nimeni. Deci am facut testele degeaba
- Nu stiu cind am trecut din Germania in Olanda, ca nu exista nici un soi d ghereta sau altceva ca sa-ti dai seama ca ai trecut.
La intoarcere:
- Din Germania in Austria am trecut pe la Braunau si nu am realizat cind am ajuns in Austria ca nu erau vamesi.
- Din Austria in Ungaria am trecut ca prin brinza fara sa ma controleze nimeni.
- La intrarea in Ro, vamesul magiar a cerut buletin, permis, talon si doar sa uitat la ele. Vamesul roman ma intrebat de unde vin, am spus ca din Germania si mi-a urat drum bun.

Desi am facut testul si am scos certificat verde, nu la cerut nimeni.
Pe drum nu am vazut culoare si nu am auzit de nici un tranzit. Am putut opri oriunde.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate