Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Probleme grave casă cumpărată

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#55
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021

 edi10000, on 13 aprilie 2021 - 07:27, said:

Initiator: cat ai dat pe casa? Din foto (asa sarace cum sunt fotografiile) mie mi se pare ca totul este facut "ca sa fie". Ce suprafata are casa? Este P sau P+1 sau doamne fereste si mai inalta?
Salut. Casa a fost cumpărată în noiembrie 2018 și a costat 75.000 de euro, dar nu era chiar 100% finalizată. Am făcut niște compromisuri pentru a o cumpăra (cum ar fi lipsa rețelei de gaze naturale- între timp am rezolvat această problemă) sau anumite lucruri care nu erau pe placul meu, dar puteau fi modificate.  Este P+1, amprenta la sol cca 75 m, suprafață vreo 140... Că totul este făcut "ca să fie" este discutabil, săptămâna trecută nu aș fi fost de acord cu această afirmație. Între timp situația s-a  schimbat...

 motanul13, on 13 aprilie 2021 - 12:38, said:


Salut. Proiectul trebuie respectat implicit, invariabil, dar în limita anumitor toleranțe acceptate. Aceste toleranțe nu se referă la cota de fundare. Trebuie respectat proiectul în această privință. Mai mult talpa fundației trebuie să fie  sub limita de îngheț care în Măgurele este 90-100 cm. Nerespectarea proiectului coroborată cu o expertiză care să ateste că locuința are carențe ce pot pune în pericol viața oamenilor în anumite împrejurări constituie o infracțiune. Eu am încredere că se va face dreptate...

Edited by Dany_Darke, 13 April 2021 - 22:21.


#56
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021

 vandemm, on 12 aprilie 2021 - 21:52, said:

Acum referitor la Initiator.

Foarte bine ca esti jurist,  dar tot timpul ochii in patru ca orice idee de la un cetatean care vede un alt unghi te ajuta.

Sunt publicatii de specialitate, care poate ar si plati pentru un studiu ca la carte , documentat.

Parere :fundatie de 1.7 m e enorm, nici 1% sau la mie din casele din tara nu au asa ceva, la P ,  P+1.
La  casa facuta de noi, in regie proprie, amprenta la sol 175 Mp, acum 20 de ani, fundatia nu era peste 60-70 cm. Dar a fost anexare la o casa veche, oricum peste 100mp anexa.  Zona de deal, dar fara panta.
1.7m e pentru teren mlastinos, sau eventual in panta foarte mare, pe o anume latura.
Poze in care sa iasi data, daca ai camera cu cu optiunea asta, le printezi, le coteaza un inginer, semnate pe spate in dosar ca anexa.
Cerere in scris initial sa declare NOTA EXPLICATIVa catre diriginte si constructor.
Nu  conteaza numele pe care face casa, este responsabil pe toata durata de viata a consturctie structural , conform legii (o stit dvs care).
Astea o sa le trimteti Recomandate cu termen de raspuns legal 15 zile la fiecare, stit f bien ca nu conteaza daca refuza semnarea comunicarii, se cosidera transmise (am experienta bogata cu astia).

Raspunsurile lor ,indiferent ca sunt egale cu multimea vida, dupa acest termen , vor fi o noua proba la dosar,  solida.

Constructorul raspunde de vicii structural in nume personal, indifent de firma in faliment, nevasta etc.
Nr 2, dirigine,chiar daca are 70 de ani, sa va repare, sa-si vanda casa, masa, nu va intereseaza. Are el bunuri,venituri, daca vrea o pensie linistita. In proce caz. Conform noilor legi  , datoriile se transmit catre urmasi si dupa moartea persoanei. Cred ca stim asta, am deschis topicuri anul trecut.
Totul, expertiza si pozele, cat mia detaliate, si nu au scapare sacalii.  Vor intra in panica imediat, cu cat fac miscari grsite( bani , prorprietati tarnsferate in graba ,cu atat se afunda in penal adanc).
Am efectuat deja o mare parte din activitățile menționate de dvs. Încă nu am primit răspuns la notificarea scrisă prin care semnalez descoperirea viciului ascuns. Mai aștept două zile. Dezvoltatorul, în spatele unui calm aparent, era destul de neliniștit, iar după întâlnirea cu avocatul lui a venit direct la casă pentru a discuta. Nu a vrut să plătească reparațiile, dar în fața instanței în astfel de cazuri, cumpărătorul poate opta între remedierea viciilor și rezoluțiunea contractului. În funcție de rezultatul expertizei tehnice voi face o alegere. Momentan înclin spre rezoluțiune... Sunt ferm convins că nu doarme liniștit constructorul, iar în curând starea lui de angoasă se va amplifica... Iar dirigintele de șantier mă tot sună, cam odată la două zile, agitat, să se scuze, să îmi ofere soluții tehnice și să vadă dacă am spus cuiva despre el... Amuzant este că până să își aducă aminte de construcția asta, a mai menționat vreo patru situații în care procedase la fel, știe zona bine, dar încurca proprietarii...

#57
a_r_C

a_r_C

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.07.2019
"Nu cade casa/blocul" e principiul multor dezvoltatori și,  probabil, asta va constata și expertul MLPAT, chiar dacă nu s-a respectat cota de fundare.
Dvs., când ați cumpărat-o, nu v-ați întrebat cum de o casă "aproape gata", de 140 mp, plus teren, plus gard, plus branșamente, plus profitul "dezvoltatorului" poate costa 75.000 euro?
Ar fi bine să vă recuperați banii ... mai puneți încă pe atâta și vă luați una construită corect,  conform proiectului

#58
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 vandemm, on 13 aprilie 2021 - 17:50, said:


Ai dreptate motane, dar serios, CINE? CINE stie cum e facuta acea casa?? Poze? A platit omul 3-4 ingineri in constructii, au dat verde toti. E deja mai mutl decat suficient, sa recunoastem ,cine lua case pana mia ieri venea sa le caute asa?
Cum propui o verificare, cine sa vina? EU cumpar casa cat de curand de exemplu, ce sa-i spun? Omule vin uc harletul, iti sap la toate cele 4 coluti. Vreau sa dau carota in planseu si in pereti, sa ma conving daca -o ok. Si eu am vazut cateva case, am participat la construirea de la turnarea la acoperis la una, inclusiv interioare.

LA partea a 2-a cu LEGEA nu ai dreptate. Omule, asa sunt romanii ,multi, se lasa pe ideea ca NU MERGE, dar ia zi, de ce nu furi azi ceva (fe firma ,pe acte), de ce nu dai tepe?

Iti spun eu , ti-e frica. Nu neg ca =ti sta in fire, dar stu bine cat de tare se paote scutura nu doar un om ,ci si o MARE INSTITUTIE din tara asta ,cu macar un consilier juridic BUN/  avocat daca te ocupi intens si folosesti toate legile si interpretarile .

DAR ITI MANANCA NERVII,
intr-adevar poti pierde un termen ,dar mergi mai departe pe apel, daca ai probatoriu facut solid, cu martori , foto , notificari scrise , plicurile c uconfirmare la dosar, inregistrarile telefonice(am asa ceva de cativa ani, de cat folos e!! inclusiv apleurile ratate sunt inregistrate complet; ce fain e cadn suni de 10 ori si ai totul inregistrat ,apleatul nu raspunde).

  Omul ala nu mia are liniste, si va pierde, il distrugi, tu practic ori il faci sa cedeze si sa iti acorde drepturile, ori se va speria si va face nefacute cu bunurile sale si iar cade in peanl mai adanc.
Nu vreau sa fiu rau, si sa dau detalii, ce se poate face.
Tu ai dreptate in principiu dar ...
1. Pe ceea ce sustii tu nu te mai duci nici la doctor , ca nici ala nu vede in interiorul tau ( nu ca daca te-ai duce la trei doctori nu ai obtine trei diagnostice diferite Posted Image )
2. Iarasi ai dreptate dar eu personal nu as avea nervi pentru o asemenea actiune . Eu as pune mana pe o coada de lopata si as bate dezvoltatorul pana se schimba banii .
Stiu , e ilegal si eu sunt un nenorocit violent .Posted Image

In alta dezordine de idei , cum dracu` ii gasesc "dezvoltatorii" pe fraieri nu inteleg .

#59
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021

 edi10000, on 13 aprilie 2021 - 07:27, said:

Initiator: cat ai dat pe casa? Din foto (asa sarace cum sunt fotografiile) mie mi se pare ca totul este facut "ca sa fie". Ce suprafata are casa? Este P sau P+1 sau doamne fereste si mai inalta?
Salut. Sunt curios cum ți-ai dat seama din imaginile "sărace" că totul este făcut ca să fie? Cred că mai degrabă mesajul tău este postat "că să fie"...

#60
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021

 motanul13, on 14 aprilie 2021 - 06:58, said:


Tu ai dreptate in principiu dar ...
1. Pe ceea ce sustii tu nu te mai duci nici la doctor , ca nici ala nu vede in interiorul tau ( nu ca daca te-ai duce la trei doctori nu ai obtine trei diagnostice diferite Posted Image )
2. Iarasi ai dreptate dar eu personal nu as avea nervi pentru o asemenea actiune . Eu as pune mana pe o coada de lopata si as bate dezvoltatorul pana se schimba banii .
Stiu , e ilegal si eu sunt un nenorocit violent .Posted Image

In alta dezordine de idei , cum dracu` ii gasesc "dezvoltatorii" pe fraieri nu inteleg .
Salut. Mi se pare deplasată remarca ta retorică de la finalul mesajului. Nu știu ce realizări ai în viața asta de îți permiți să afișezi atitudinea asta ostentativă și plină de complexe de superioritate, dar cred că nicio persoană dintre cele care mă cunosc nu mă consideră... "fraier". Mai mult, în pofida aparențelor, și eu sunt un coleric agresiv și cu posibilități concrete de exprimare la acest capitol... Imediat cum am aflat de fundație am mers la dezvoltator acasă, fără lopată,  pentru a...discuta. Doar că era plecat din țară... Este ușor de făcut afirmații bombastice din spatele tastaturii, doar că politica penală a statului român din acesta perioada este de toleranță zero față de infracțiuni comise cu violență. Și nu am în plan să ajung pe la închisoare! Chiar am făcut verificări cu privire la casa asta... După ce am plătit avansul am cerut cheia și am mers acolo cu un prieten care face case de vreo 10 ani. Am găurit o grindă până am expus fierul și se vedeau clar 3 bare de 14 sau 16, am mers în podul casei și am spart puțin în capătul unui stâlp pentru a vedea fierul... Chiar am fost la casă cu cel puțin 10 cunoscători din domeniul construcțiilor și nimeni nu a semnalat vreo problemă deosebită. Am vrut să fac și o expertiză cu un aparat sonograf, dar nu s-a mai concretizat... Am interacționat în ultimii 15 ani cu zeci, poate sute de victime ale unor escrocherii și, invariabil, înveți din astfel de cazuri, tratezi totul cu neîncredere. Dar după 5 ani de căutări de case intervenise o uzură, nu mai aveam chef de vizionări, și într-un complex de împrejurări am luat-o pe asta...

#61
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021
În fine, scopul acestui topic nu este să justific verificarea sau lipsa verificărilor cu privire la casa... Mai menționez doar că în cartea tehnică a construcției sunt procese-verbale pe faze determinante care atestă că totul este conform cu proiectul. Cât de paranoic să fii să mai sapi și la fundație? Deși cineva, un alt diriginte de șantier, mi-a sugerat și activitatea asta...

#62
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021
O să mai postez pe acest forum și sunt ferm convins că voi câștiga totul în instanță. Mai mult, vor exista și niște repercusiuni penale. Momentan nu mă hazardez să mă antepronunț... Dar cunosc precedente cu situații mai puțin grave decât asta în care au fost pronunțate niște decizii drastice. Eu sunt optimist...

#63
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008

 Marins222, on 14 aprilie 2021 - 08:46, said:

O să mai postez pe acest forum și sunt ferm convins că voi câștiga totul în instanță. Mai mult, vor exista și niște repercusiuni penale. Momentan nu mă hazardez să mă antepronunț... Dar cunosc precedente cu situații mai puțin grave decât asta în care au fost pronunțate niște decizii drastice. Eu sunt optimist...

Sper că ai răbdare/ nervi tari - termenele de judecată sunt nejustificat de mari și până se rezolvă favorabil - poate dura ani ! Nu mai zic de recuperat banii - altă dandana.

Succes ! (dar justiția se mișcă în reluare, și de multe ori în beneficiul inculpatului).

#64
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009

 Marins222, on 14 aprilie 2021 - 08:33, said:

Salut. Mi se pare deplasată remarca ta retorică de la finalul mesajului. Nu știu ce realizări ai în viața asta de îți permiți să afișezi atitudinea asta ostentativă și plină de complexe de superioritate, dar cred că nicio persoană dintre cele care mă cunosc nu mă consideră... "fraier". Mai mult, în pofida aparențelor, și eu sunt un coleric agresiv și cu posibilități concrete de exprimare la acest capitol... Imediat cum am aflat de fundație am mers la dezvoltator acasă, fără lopată,  pentru a...discuta. Doar că era plecat din țară... Este ușor de făcut afirmații bombastice din spatele tastaturii, doar că politica penală a statului român din acesta perioada este de toleranță zero față de infracțiuni comise cu violență. Și nu am în plan să ajung pe la închisoare! Chiar am făcut verificări cu privire la casa asta... După ce am plătit avansul am cerut cheia și am mers acolo cu un prieten care face case de vreo 10 ani. Am găurit o grindă până am expus fierul și se vedeau clar 3 bare de 14 sau 16, am mers în podul casei și am spart puțin în capătul unui stâlp pentru a vedea fierul... Chiar am fost la casă cu cel puțin 10 cunoscători din domeniul construcțiilor și nimeni nu a semnalat vreo problemă deosebită. Am vrut să fac și o expertiză cu un aparat sonograf, dar nu s-a mai concretizat... Am interacționat în ultimii 15 ani cu zeci, poate sute de victime ale unor escrocherii și, invariabil, înveți din astfel de cazuri, tratezi totul cu neîncredere. Dar după 5 ani de căutări de case intervenise o uzură, nu mai aveam chef de vizionări, și într-un complex de împrejurări am luat-o pe asta...


Domnule, motanul este un copil cred, nu-l luati in seama .
Eu am facut casa de la zero cu ai mei in anul 2000, casa alipita la o casa de paianta si lut, care a fost anvelopata si rezista foarte bine si acum.
Bataia cu lopata nu este pentru anul de grate 2021, si oricum pierzi orice credibilitate in fata instantelor ,mia ales daca omul ar avea si el lobby propriu.

   In cazul de fata, nu are sanse ,credeti-ma, va pot lasa numarul meu, intrucat am rezolvat dileme legale cu dezvoltatori multiple. Nu o spun decat pentru a  vedea realitatea, aceea ca veti castiga si chiar daca mia tarziu, acesti neoameni vor avea de tras consecinte la fel de nasoale cum sunt ei.

#65
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 vandemm, on 14 aprilie 2021 - 09:36, said:



1.Domnule, motanul este un copil cred, nu-l luati in seama .
2.Eu am facut casa de la zero cu ai mei in anul 2000, casa alipita la o casa de paianta si lut, care a fost anvelopata si rezista foarte bine si acum.
3.Bataia cu lopata nu este pentru anul de grate 2021, si oricum pierzi orice credibilitate in fata instantelor ,mia ales daca omul ar avea si el lobby propriu.

1.Posted Image Ce nu as da sa fie asa ...
2.Eu am facut 98 de lucrari cap - coada dintre care 3 au fost S+P+6E . Se pun ?
3.In cazul in care "dezvoltatorul" seamana la culoare cu cei din Bucuresti , e cam singura metoda .
Altfel ii iei praful de pe toba , nu au nimic pe numele lor .

Edited by motanul13, 14 April 2021 - 10:02.


#66
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Din nou pt proprietar:
Parerea mea: Evaluati odata cu structuristul ce mase stau pe fundatie si daca e safe de stat eventual cu niste sustineri suplimentare; tot el va poate spune daca cu subzidiri/ piloni  sau ca aici:
https://winplast.ru/...ep-instruction/

Asa ca ,apoi,Facturile pe acestea le veti solicita tuturor celor implicati. Si cu ocazia aceasta, care oricum e cam singurul pas de facut, mergeti frumos si va folositi si de bunurile achizitionate cu economiiile dvs.

Pentru restul*nu chiar toti :
NU veniti cu nici o solutie, se cheama poluare scriptica.

-Aruncati  cu noroi, ca a luat la pret( luati in calcul e e luat acum 3 ANI, in 2018 si normal ca omul a cautat ceva la distanta de oras, nu mi se pare putin 75k acum 3 ani la nspe km , o simpla casa, a cautat ani poate sa gaseasca ceva ok; cine nu stie ce insemana asta, e copil ,sa se abtina: sunt mii de km si ore alocate).

- la fel:  continua sa improaste cu @casa ochii@
Am cerut sfaturi concrete: CE AI FACUT in situatia achizitiei casei? Nmeni nimic, tipic pentur romanasi care nu au ce face acasa si Polueaza forumurile.

Eu vreau sa iau casa acum: ma intreb cine o sa ma lase sa-i dezgrop fundatia pe  cele 4 colturi?
In conditiile in care au gazon, au alei, au soclu, au constructii langa?   De ce nu ati fost in stare sa dati solutia, inteligentilor? V-au murit neuronii, dar aveti pt a jigni. Omul a venit cu 10 ingineri sau oameni in domeniu, voi cand luati casa MACAR DOI ati luat? Si ce verificari ati facut?  
Sunt convins ca dintre toti care au dat flame nici unul nu ca nu a facut o casa, dar nici macar nu stiu cine verifica structura si cum. COntraziceti-ma va rog.



MOTANE
"3.In cazul in care "dezvoltatorul" seamana la culoare cu cei din Bucuresti , e cam singura metoda .
Altfel ii iei praful de pe toba , nu au nimic pe numele lor ."  

Da-mi te rog 3 firme de CULOARE , numele dezvoltator si al nevestei, si exemple care NU AU NIMIC . Altfel ne trezim vorbind.

Tu ai ceva rude vreo culoare? , tare ti-e frica sa nu fie chiar nenea cu casa cu dom Marin...te cred ca ti-e frica. Ai de ce.

Edited by vandemm, 14 April 2021 - 10:15.


#67
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 vandemm, on 14 aprilie 2021 - 10:12, said:



Eu vreau sa iau casa acum: ma intreb cine o sa ma lase sa-i dezgrop fundatia pe  cele 4 colturi?

MOTANE
"3.In cazul in care "dezvoltatorul" seamana la culoare cu cei din Bucuresti , e cam singura metoda .
Altfel ii iei praful de pe toba , nu au nimic pe numele lor ."  

Da-mi te rog 3 firme de CULOARE , numele dezvoltator si al nevestei, si exemple care NU AU NIMIC . Altfel ne trezim vorbind.

Tu ai ceva rude vreo culoare? , tare ti-e frica sa nu fie chiar nenea cu casa cu dom Marin...te cred ca ti-e frica. Ai de ce.
1.De pahometru ai auzit ? Daca da , de ce ar mai fi nevoie sa sapi ?

2.Ai certitudini multe . Stii cine are certitudini , nu ?Posted Image

#68
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021
Oameni buni, casa în cauză nu fost un chilipir la nivelul anului 2018. A fost în media prețurilor pieței imobiliare de la acel moment. Mai mult casa nu avea centrală, calorifere, jgheaburi/burlane, racordare la rețeaua de gaze naturale  și alte câteva accesorii în valoare de câteva mii de euro. Nu am vrut să insist pe aspectul ăsta că nu este foarte relevant în contextul topicului...

#69
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021

 motanul13, on 14 aprilie 2021 - 10:01, said:


1.Posted Image Ce nu as da sa fie asa ...
2.Eu am facut 98 de lucrari cap - coada dintre care 3 au fost S+P+6E . Se pun ?
3.In cazul in care "dezvoltatorul" seamana la culoare cu cei din Bucuresti , e cam singura metoda .
Altfel ii iei praful de pe toba , nu au nimic pe numele lor .
Dezvoltatorul și soția lui (care era proprietară în acte) chiar au bani. Au trecut de toate filtrele mele și păreau oameni de calitate,  el mai "băiat de cartier", iar ea este notar public! Au bani și chiar în momentul de față își construiesc o vilă somptuoasă lângă București. Din acest motiv mi se pare efectiv neverosimil că au chef de procese... Eu încă nu am găsit o explicație logică pentru situația asta. Ei sunt expuși din punct de vedere juridic. Nu sunt oameni care să facă o tragedie din pierderea câtorva mii de euro... De ce ar fi făcut actele pe numele soției dacă era o țeapă elaborată? Și cu toate acestea, situația este așa cum este...

#70
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 Iocan, on 11 aprilie 2021 - 17:23, said:

. Apelează la cineva priceput, folosind  cuvîntul magic "subzidire".


Termenul este subturnare ! Ca nu zidesti ....

#71
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 Marins222, on 14 aprilie 2021 - 11:52, said:

Dezvoltatorul și soția lui (care era proprietară în acte) chiar au bani. Au trecut de toate filtrele mele și păreau oameni de calitate,  el mai "băiat de cartier", iar ea este notar public! Au bani și chiar în momentul de față își construiesc o vilă somptuoasă lângă București. Din acest motiv mi se pare efectiv neverosimil că au chef de procese... Eu încă nu am găsit o explicație logică pentru situația asta. Ei sunt expuși din punct de vedere juridic. Nu sunt oameni care să facă o tragedie din pierderea câtorva mii de euro... De ce ar fi făcut actele pe numele soției dacă era o țeapă elaborată? Și cu toate acestea, situația este așa cum este...
Ce sa zic ... daca nu sunt "dezvoltatori" colorati , ma intreb de ce nu au zis "OK , facem noi consolidarea si ramanem in relatii cordiale" ?

#72
Marins222

Marins222

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2021
Nu am un răspuns la întrebarea asta.
Dar după ce termin procesul cu ei, poate facem o afacere împreună...  Mă interesează un S+P+1... Cu fundație! Ce zici?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate