Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Statii incarcare Romania: cu plata / free

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
678 replies to this topic

#595
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 06.08.2006
De ce numai la Auchan a crescut ev-mag tariful la 3.5 lei??

#596
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 18.05.2019
Banuiesc ca tine de pretul la care cumpara cei unde au statiile instalate; probabil Carrefour (si altii) inca au contracte ok, iar Auchan nu.

#597
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Attached File  WhatsApp Image 2022-10-12 at 8.55.51 PM.jpeg   90.22K   49 downloads

This never gets old :D

#598
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,641
  • Înscris: 23.04.2007

 Adm, on 12 octombrie 2022 - 20:21, said:

This never gets old Posted Image
Inainte de a ride propun sa treci informatia prin filtrul gindirii si o sa vezi ca exista o diferenta imensa intre cocia aia fara cai din poza si o masina electrica din ziua de azi.

In cocia aia puteai incarca citeva damigene cu combustibil care iti mareau suficient de mult autonomia. Ce zici ... gasesti niste damigene cu care sa faci aceeasi treaba la o masina electrica si care sa nu stirneasca risu' ?

PS  -  Battery Tender de la EP Tender

Attached Files


Edited by adrian_r5, 12 October 2022 - 22:45.


#599
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 18.05.2019
Nu-i nevoie, sunt destule statii de incarcare.

Revenind la subiect, la Decathlon Pallady se extinde zona de incarcare de la bulevard cu ceea ce par a fi 2x DC si 2x AC. Nu stiu alte detalii.

Edited by costini, 12 October 2022 - 23:32.


#600
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
Salutare
Voi ati reusit sa va faceti cont pe aplicatia mobila pt Enel X? Ca eu nu reusesc sa trec nicidecum de datele personale. Ba apare eroare la CNP, ba la strada, localitate, cod postal etc si nu pot selecta tip abonament, nu pot introduce metoda de plata samd. Poate e cineva care a mai patit asa ceva si imi zice si mie cum sa trec peste. Stiu ca merge sa incarc ca utilizator neinregistrat, dar e mai scump curentul 😂
Merci

#601
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 06.08.2006
Nu am avut probleme la înregistrare.

As sugera sa ștergi aplicația și apoi sa o descarci din nou, poate așa o sa meargă …

#602
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 18.05.2019

 Kobra2602, on 13 octombrie 2022 - 00:06, said:

Salutare
Voi ati reusit sa va faceti cont pe aplicatia mobila pt Enel X? Ca eu nu reusesc sa trec nicidecum de datele personale. Ba apare eroare la CNP, ba la strada, localitate, cod postal etc si nu pot selecta tip abonament, nu pot introduce metoda de plata samd. Poate e cineva care a mai patit asa ceva si imi zice si mie cum sa trec peste. Stiu ca merge sa incarc ca utilizator neinregistrat, dar e mai scump curentul 😂
Merci
Ai deja cont myEnel (pentru furnizare de energie electrică acasă)? Daca da, loghează-te cu el.
Eu nu am avut probleme insa au tot schimbat aplicația, cine știe.

#603
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,641
  • Înscris: 23.04.2007

 costini, on 12 octombrie 2022 - 23:32, said:

Nu-i nevoie, sunt destule statii de incarcare.
Unde ... la colegu' in Suedia ?

#604
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 06.08.2006
Din păcate numărul stațiilor publice nu creste in același ritm cu vânzările de mașini electrice.
In viitorul apropiat asta va fi o problema.

#605
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,641
  • Înscris: 23.04.2007

 Fujitsu, on 13 octombrie 2022 - 08:12, said:

Din păcate numărul stațiilor publice nu creste
No dracia dracu' ... pai ce s-a intimpalt cu bani pe diverse filiere (PNRR, AFM) ?

#606
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 adrian_r5, on 13 octombrie 2022 - 08:24, said:

No dracia dracu' ... pai ce s-a intimpalt cu bani pe diverse filiere (PNRR, AFM) ?
Pai banii inca sunt, nu se gasesc capete limpede sa faca proiectele fara sa fure. Nu pot sa fure, nu stiu sa faca proiecte. Simplu

#607
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 18.05.2019

 adrian_r5, on 13 octombrie 2022 - 08:05, said:

Unde ... la colegu' in Suedia ?
Eu incarc in Romania, preponderent in Bucuresti si de-a lungul drumurilor mari in afara localitatilor.

 Fujitsu, on 13 octombrie 2022 - 08:12, said:

Din păcate numărul stațiilor publice nu creste in același ritm cu vânzările de mașini electrice.
In viitorul apropiat asta va fi o problema.

N-as zice asta. Ce s-a schimbat intr-adevar in ultima perioada este ca nu mai sunt disponibile statiile gratis care erau pana nu demult. Efectul cel mai vizibil este ca la EnelX e mult mai des ocupat de Bolt / Uber decat era pana acum :).

#608
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006

 costini, on 13 octombrie 2022 - 07:59, said:


Ai deja cont myEnel (pentru furnizare de energie electrică acasă)? Daca da, loghează-te cu el.
Eu nu am avut probleme insa au tot schimbat aplicația, cine știe.

Am incercat si cu contul enel si e la fel. Se pare ca nu au nevoie de banii mei 😂😂. O sa mai incerc, sau poate nu am aplicatia corecta. Am instalat juicepass din magazin play. Daca e alta sa imi ziceti.
Merci

#609
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Asociația Constructorilor Europeni de Automobile (ACEA) a publicat un raport cu privire la punctele de încărcare la 100 de kilometri de drum instalate în statele Uniunii Europene.
• 6 state nu au nici măcar un punct de încărcare la 100 de kilometri. Acestea sunt Lituania (0,2 puncte), Grecia (0,4), Cipriu (0,4), Estonia (0,6), Polonia (0,7) și Letonia (0,7).
• România se află în zona inferioară a clasamentului cu 1,3 puncte de încărcare la 100 de kilometri.
• Cele mai dezvoltate state din UE din acest punct de vedere sunt Suedia (12,2), Portugalia (24,9), Germania (25,8), Luxemburg (57,9) și Olanda (64,3). Valorile dintre paranteze reprezintă numărul de puncte de încărcare la 100 de kilometri de drum.
• De asemenea, reprezentanții ACEA atrag atenția și asupra puterii stațiilor disponibile. Multe dintre acestea oferă puteri de încărcare de până la 22 kW, iar asta înseamnă un timp de încărcare mare.
• "Dacă vrem să convingem cetățenii din întreaga Europă să treacă la mobilitatea electrică în următorul deceniu, încărcarea acestor mașini ar trebui să fie la fel de ușoară precum alimentarea cu combustibil din prezent. Oamenii nu ar trebui să fie nevoiți să călătorească kilometri întregi pentru a găsi o stație și nici nu ar trebui să aștepte o veșnicie pentru a încărca mașina", a declarat Sigrid de Vries, directorul general ACEA.
• Raportul ACEA a fost publicat cu doar câteva zile înainte de votul Parlamentului European pentru Regulamentul privind infrastructura pentru combustibili alternativi.
• "Facem apel la deputații europeni să voteze pentru acțiuni clare și decisive privind infrastructura de încărcare și să stabilească obiective ambițioase în această direcție - cu mecanisme clare de aplicare - pentru fiecare stat membru", a completat Sigrid de Vries.

Sursa

Partieee!! Vine Ciuca.
România și-a propus să dezvolte o rețea de 30.000 de stații de încărcare electrică, dintre care aproape 15.000 vor fi realizate prin intermediul PNRR, până în anul 2026”, a spus Nicolae Ciucă, joi, la Dacia Mioveni.

#610
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005

 Kobra2602, on 13 octombrie 2022 - 00:06, said:

Salutare
Voi ati reusit sa va faceti cont pe aplicatia mobila pt Enel X? Ca eu nu reusesc sa trec nicidecum de datele personale. Ba apare eroare la CNP, ba la strada, localitate, cod postal etc si nu pot selecta tip abonament, nu pot introduce metoda de plata samd. Poate e cineva care a mai patit asa ceva si imi zice si mie cum sa trec peste. Stiu ca merge sa incarc ca utilizator neinregistrat, dar e mai scump curentul 😂
Merci
Daca ai cont pe myenel, fă-ți alt cont , cu alt CNP. Și eu am pățit sa nu funcționeze aplicația de încărcare din cauza contului de la myenel. Am făcut un cont nou pe numele soției și nu au mai fost probleme.

#611
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
@bogdan074 dau o bere, sau un kw ca e mai scump. A functionat tehnica ta.. Merci

#612
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012

 cata, on 13 octombrie 2022 - 11:23, said:


Nu te gandi ca vor incepe curand, poate cu vreun an inaintea termenului limita.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate