Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

WTF VW? Se schimba numele companiei!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Volkswagen pare să fi dezvăluit din greșeală luni noul nume al companiei, dând rapid jos de pe site-ul său un comunicat de presă care menționa viitoarea denumire a gigantului auto german, relatează The Hill.

Compania a publicat luni un comunicat pe care ulterior l-a dat jos în care anunța „rebranding-ul” care pare să sublinieze tranziția sa către investițiile în vehicule electrice, potrivit USA Today, care a dezvăluit prima dată informația.
Producătorul auto german afirmase în comunicat că „Voltswagen”, viitoarea denumire a companiei, reprezintă „mai mult decât o schimbare de nume”.
„'Voltswagen' este o declarație publică cu privire la investițiile de viitor ale companiei în e-mobilitate”, afirma comunicatul.

„Noul nume și branding-ul simbolizează elanul puternic pe care Voltswagen l-a pus în mișcare, urmărind scopul de a deplasa oameni dintr-un punct în altul cu vehicule electrice”, a mai precizat acesta.

O persoană familiară cu planurile companiei a declarat pentru USA Today că Volkswagen intenționează ca schimbarea să fie una definitivă, precizând că producătorul auto nu a fost victima hackerilor sau a unei glume și că accidentul de luni nu a fost o stratagemă de marketing.

Intenția Volkswagen de a-și schimba numele vine în contextul în care mai mulți producători auto tradiționali au anunțat că vor investi mai mult în vehicule electrice.
În luna noiembrie a anului trecut General Motors a anunțat că va investi 27 de miliarde de dolari până în 2025 ca parte a angajamentului său față de vehiculele electrice și autonome.

Gigantul auto american a anunțat de asemenea că intenționează să lanseze 30 de vehicule electrice la nivel global până în 2025.

https://economie.hotnews.ro/stiri-auto-24700673-volkswagen-dezvaluit-accidental-noua-denumire.htm

https://eu.usatoday.com/story/money/cars/2021/03/29/vw-volkswagen-name-change-voltswagen-electric-cars-tesla-competiton/7048576002/

#2
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Asteptam cu interes noile modele de Volo, Volf si Vassat.Posted Image

#3
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 iliemirea, on 30 martie 2021 - 13:24, said:

Asteptam cu interes noile modele de Volo, Volf si Vassat.Posted Image
Toate TDI

#4
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Incearca si astia sa-si spele imaginea plina de esecuri din ultimii ani .

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Oricum mulți pronunțau Voltswagen...

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Vor pierde mai multi clienti schimbandu-si numele! Posted Image

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
O să câștige alții. Și mie mi se pare aiurea, dar dacă asta a ieșit la focus group...

#8
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Aia era glumita de 1 aprilie. Doh.

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

 sebulbus, on 30 martie 2021 - 13:36, said:


Sterge naibii postul. Ce te-a apucat?

#10
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 Bursul, on 30 martie 2021 - 13:17, said:

Volkswagen pare să fi dezvăluit din greșeală luni noul nume al companiei, dând rapid jos de pe site-ul său un comunicat de presă care menționa viitoarea denumire a gigantului auto german, relatează The Hill.

Compania a publicat luni un comunicat pe care ulterior l-a dat jos în care anunța „rebranding-ul” care pare să sublinieze tranziția sa către investițiile în vehicule electrice, potrivit USA Today, care a dezvăluit prima dată informația.
Producătorul auto german afirmase în comunicat că „Voltswagen”, viitoarea denumire a companiei, reprezintă „mai mult decât o schimbare de nume”.
„'Voltswagen' este o declarație publică cu privire la investițiile de viitor ale companiei în e-mobilitate”, afirma comunicatul.


Mai bine asa decat sa-i cumpere Tesla. Cum ar fi TeslawagenPosted Image ?
Oricum nu pare nicio schimbare. Sigla este schimbata? Este, dar cati stiu?

Edited by cata, 30 March 2021 - 13:47.


#11
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014

 cata, on 30 martie 2021 - 13:28, said:

Toate TDI
Dar geamurile sunt electrice si nu polueaza.

#12
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Si noul logo al lui Juventus, care deja nu mai e nou, parea o gluma proasta. Si pana sa vina pandemia era plina galeria de tzoale cu noua emblema.

Personal, mi s.a parut o abominatie schimbarea vechii embleme cu minimalismul ala dus la extrem. Dar fiind o echipa artificiala doar pt profit pe care nu o prea suportam oricum, nu m.am enervat ca nu m.au intrebat.

VW ce.o sa faca? O sa.l supere pe fondator? Il da jos din functia de presedinte onorific? Cred ca de.abia asteptau sa scape de asocierea cu el. Si de alte asocieri din ultimul deceniu. Trecerea in era electrica poate fi ocazia sa stearga multe cu buretele.

#13
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 16.08.2016
Mai bine Voltsgatewagen o sa se potrivească după următoarele esecuri

#14
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
Sunt sigur ca vor lansa o electrica care pe harte are autonomie de 800 km si cand te urci in ea ajungi numa'la coltul strazii. SI o sa fie clar descrisa in cartea tehnica disponibila numai la service-uile agreate si prezentata ca ''feature''

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am crezut ca citesc de pe Times New Roman. :)
Cam neinspirata mutare asta cu schimbarea numelui.
Altfel, comunicatul urcat accidental, sa creada mutu ca a fost accidental lansat.

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

 cata, on 30 martie 2021 - 13:28, said:

Toate TDI
poate TVI - Total Volts Inpulse

#17
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Baietii astia simt ca le cam fuge pamantul de sub picioare si nu stiu cum s-o dreaga...

#18
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015

 DDooGG, on 30 martie 2021 - 13:32, said:

Incearca si astia sa-si spele imaginea plina de esecuri din ultimii ani .

Ce-as vrea sa am si eu "esece" de-astea : sa ma bat pentru nr. 1 mondial si sa am profituri de miliarde de dolari. Vai de mama lor de ratati. Ii cumpara Tesla, zici? Stai sa intre in paine germanii la capitolul masini electrice si vom vedea cum tesla trece undeva la curiozitati istorice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate