Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Turism montan/de teren motorizat - cadru legal

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Plecand de la stirea asta, cum fac totusi de raman in cadru legal firmele care organizeaza asa ceva in Romania? Excluzand spaga, evident...

PS. Nu ma refer la un motorist sau altul care poate avea "noroc" ci la firme al caror obiect de activitate este organizarea de grupuri, etc....

Edited by Piscopescu, 29 March 2021 - 22:20.


#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
cer aprobări

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
In mod logic si normal nu exista turism motan motorizat.Ala nu-i turism,este bataia de joc a omului fata de natura.

Dar intr-o societate capitalista corupta si hoata,unde doar profitul si spaga conteaza,totul este permis in numele antreprenoriatului.Asa cum se contsruiesc aiurea case in zonele montane,asa cum se distruge sistematic natura in zonele montane asa si aceste activitati sunt considerate legale si utile.
Colcaie muntii si padurile noastre de cretini dobitoci care calca totul in picioare sau sub roti,deranjand fauna si flora prin zgomot,gaze arse si mizerie.Crezi ca Intereseaza pe cineva?Pana cand nu-i facut totul praf si pulbere,in numele europenismului cu drepturi,nu se lasa mocofanii.
Dar e vremea lor,a mocofanilor,a cretinilor iar noi,restul,nu avem decat sa comentam aiurea de pe margini,fara sa putem vreodata sa indreptam ceva.Istoria scurta,a ultimilor 30 de ani,imi da dreptate.

#4
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ironia este ca in societatea necapitalista te puteai plimba linistit oriunde cu orice iar in societatea capitalista nu prea te poti plimba cu nimic nicaieri.

Ca nu prea avea lumea bani sa faca din astea e altceva. Dar o tura cu masina pe plaja tot isi permitea orice roman sa faca.

Asa ca las-o mai moale cu linsul comunismului ca nu prea e cum zici.

Edited by underb, 30 March 2021 - 11:07.


#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006
Nu e nici un lins al comunismului.
Tu intelegi ce vrei,eu am scris ce am vrut.Cele doua nu coincid.
Prin faptul ca atunci cineva a dat o tura cu masina pe plaja,nu-l absolva de nimic.Tot un cretin dobitoc a fost.Si atunci si acum si pentru totdeauna.
Si este exact cum zic.
Iar pe viitor incearca sa intelegi exact ce zic,nu denatura intelesul cuvintelor.
Este vorba despre natura si protejarea ei.Implicit societatea actuala nu da doi bani pe asta.

ps.
Si daca tot ai adus vorba,"atunci" lumea cu bani era mult mai numeroasa decat acum.Dar era mai ponderata cu siguranta.De frica,din educatie,din respect,dracu' stie.

Edited by adisz, 30 March 2021 - 13:04.


#6
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View Postunderb, on 30 martie 2021 - 11:04, said:

Asa ca las-o mai moale cu linsul comunismului ca nu prea e cum zici.

am tot recitit comentariile și nu știu cui i-ai adresat această replică! :(

#7
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
OK, ne-am ras, ne-am glumitit ;). Acum, ceva raspunsuri stail aria juridica...?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate