Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Ansamblul Rezidențial Gran Via Marina din Constanța

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Gambino_Consigliere

Gambino_Consigliere

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2021
Salutare tuturor!

Ce informatii / păreri aveți despre acest Ansamblu Gran Via Marina din Constanța ?

Se pare că deja primul bloc este finalizat, avand termenul de livrare in Februarie 2021 si urmează curand construcția urmatorului bloc.

M-ar interesa să achiziționez un apartament in urmatorul bloc ...

Sunt fericiți " noii proprietari " de acest proiect ? Aveți Pro si Contra ?

Cum este cu situația legală a terenurilor(litigiu pe acel teren) ? autorizatiile de constructructie ?

Costuri de intretinere lunare referitor la curatenie-mentenanță a complexului, piscine, spatii verzi ?

Mentionez că nu locuiesc in Constanta.

Va multumesc si astept cat mai multe informații!

#2
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Nimeni pe aici de la gran via🤔??

#3
Gambino_Consigliere

Gambino_Consigliere

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2021
Salut!

Da, se pare ca nimeni nu prea vorbește despre Gran Via Constanta .

Așteptăm păreri si informatii cat mai multe pentru ca foarte curand trebuie sa deschidă noile oferte pentru urmatorul bloc, din ce am inteles așteaptă autorizațiile de construcție apoi apar ofertele...

#4
francs

francs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.08.2020
Și eu sunt interesat!

#5
SMG16

SMG16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.11.2020
Din ce stiu eu a fost litigiu pe teren din cauza dosarului de retrocedari de pe vremea lui Mazare. Dar in momentul de fata s-a rezolvat tot si nu mai au probleme.

Si mai stiu ca daca achiti cash de la stadiul de groapa primesti un discount dar si o scrisoare de garantie de la Libra Bank ca primesti banii inapoi in caz ca dezvoltatorul nu si respecta promisiunea.
Cel putin asa a fost la faza 1.


Aveti idee cand da drumul la faza 2?

#6
Gambino_Consigliere

Gambino_Consigliere

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2021
Multumim frumos pentru efortul depus de a scrie si pentru informații...

Suuper asteptam mai multe detalii, eu momentan am inteles ca faza 2 incepe curand dupa ce au aprobate autorizatia de construcție...

#7
saragea

saragea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2015
Si eu am fost interesat, din pacate fatucile alea erau foarte plictisite si rezervate in a furniza detalii.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Buna seara! Eu am ajuns in momentul de fata la stadiul de antecontract iar in momentul acela mi-a fost acceptata cererea de a intra in grupul lor și am aflat adevăratele probleme. Se pare ca dezvoltatorul in contractul de vânzare-cumpărare va arunca in “cârca” noilor proprietari toată problema cu terenul. Fetele de la show-room au zis doar “sunt ceva probleme cu terenul, dezvoltatorul e cumpărător de buna credință, nu vor fi probleme pe viitor”. Nu vor sa spună cât din terenul de sub bloc este prins in retrocedări și ce se va întâmpla defapt cu cei care au cumpărat deja apartamente. In acest moment sunt acceptate și credite ipotecare, singura banca care nu a acceptat a fost Unicredit. Încă sunt in dubii dacă sa semnez sau nu având in vedere atitudinea dezvoltatorului.

#9
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 MembruAnonim, on 08 septembrie 2021 - 23:12, said:

Buna seara! Eu am ajuns in momentul de fata la stadiul de antecontract iar in momentul acela mi-a fost acceptata cererea de a intra in grupul lor și am aflat adevăratele probleme. Se pare ca dezvoltatorul in contractul de vânzare-cumpărare va arunca in “cârca” noilor proprietari toată problema cu terenul. Fetele de la show-room au zis doar “sunt ceva probleme cu terenul, dezvoltatorul e cumpărător de buna credință, nu vor fi probleme pe viitor”. Nu vor sa spună cât din terenul de sub bloc este prins in retrocedări și ce se va întâmpla defapt cu cei care au cumpărat deja apartamente. In acest moment sunt acceptate și credite ipotecare, singura banca care nu a acceptat a fost Unicredit. Încă sunt in dubii dacă sa semnez sau nu având in vedere atitudinea dezvoltatorului.

Daca proprietarii de drept terenului cer demolarea cladirii sau despagubiri de sute de mii de euro de la locatari pentru toata valoare terenului ce faci?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu știu ce se va întâmpla. Nu cunosc detaliile contractelor lor, asta am dedus din ce spuneau actualii locatari ai complexului. Sper totuși sa nu fie așa pt ca din ce am înțeles blocul este vândut aproape complet.  eu voi spune pas :)

#11
SMG16

SMG16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.11.2020

View PostXtremePWN, on 08 septembrie 2021 - 23:38, said:

Daca proprietarii de drept terenului cer demolarea cladirii sau despagubiri de sute de mii de euro de la locatari pentru toata valoare terenului ce faci?

Am fost zilele trecute si am intrebat la birouri despre situatia cu terenul.
Mi au spus ca in momentul de fata nu exista un proces in desfasurare legat de acel teren. Bancile acorda credite pentru apartamentele lor, iar ei au primit acum scurt timp autorizatia de constructie pentru faza 2. Banuiesc ca daca erau probleme cu terenul nu mai primeau autorizatie pentru ridicarea blocului 2 si nici bancile nu mai acordau credite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate