Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Emocalm

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Salutare, a folosit cineva acest medicament? Este pentru o persoana care e sub alt tratament, cineva din familie ... Sunt curios daca a folosit cineva, rog doar cei care sunt in cunostinta de cauza si cunosc, de altfel rog fara sa spuna sa mearga la psihiatru, ca din cauza psihiatrului este acum dependent la cate prostii au bagat in acea persoana. Intentia e sa scape usor de drogurile de la spital cu ceva mai natural, din ce am citit, cam asta este cel mai bun, mai era stresclin dar ala are parabeni. Daca a folosit cineva pentru atacuri de panica, depresie, schimbari de stari, anxietate, TOC, etc. Apreciez timpul vostru, multumesc mult.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ala nu e medicament. E doar un supliment alimentar a carui compozitie nu este controlata/reglementata de nimeni.

Edited by pasilla, 23 March 2021 - 20:22.


#3
marianca

marianca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 12.02.2019
Emocalm este slab in tratamentul tulburarilor de anxietate sau insomnie.
Ar putea ajuta fiind un placebo. Substanta activa nu are un efect semnificativ insa...
In aceasi situatie este si stresclin.
In general pastilutele care pot fi luate fara reteta pentru anxietate/ depresie sunt usoare si nu au un efect prea mare.

#4
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
@marianca, buna, multumesc frumos de raspuns. Dar atunci lumea care scriu reviewuri despre ele cand au luat ca ajuta? Ai incercat asa ceva?

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 marianca, on 23 martie 2021 - 20:48, said:

Substanta activa nu are un efect semnificativ insa...
Ce substante active ?
Nu scrie nicaieri continutul de compnenti activi.

Spoiler


#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Varu,suplimentele sant ghimpe.   Sant ceva ,,intreprinzatori,, intelege ce vrei de la doctori pana la personae fizice care stiu ca pot face un kkat de praf stellar si il vand pe post de diuretic.  Nu sant controlati/verificati.  Sub denumirea de ,,SUPLIMENT ALIMENTAR,,.   faccmylife,   untura de gasca e mai benigna decat ceaiul Tibetan cu sare roz!    Nu are nici-o legatura cu Op,dar multi prosti sant pe bolovanul asta.  In special SE Europa!

#7
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Lasa emocalmu, si spune-i la persoana respectiva sa incerce niste ulei de peste (omega 3) , magneziu, vitamina b6 / 12, pe mine m-au ajutat enorm si a redus stresul destul de bine si Ashwagandha & Taurine, le gasesti pe secom / emag.

#8
marianca

marianca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 12.02.2019

 Life2Live, on 23 martie 2021 - 20:53, said:

@marianca, buna, multumesc frumos de raspuns. Dar atunci lumea care scriu reviewuri despre ele cand au luat ca ajuta? Ai incercat asa ceva?

Am incercat si eu suplimente pentru anxietate. Depinde de pastila. Unele au un efect foarte redus, altele sunt placebo 100% Oamenii spun ca ii ajuta pentru ca ei cred in acea pastiluta si se relaxeaza la gandul ca au luat ceva ce ii va face sa fie realaxati. Si atunci se calmeaza- ca urmare a faptului ca ei cred ca acesta e efectul medicamentului. Mai este si Sedatif PC din aceasi gama.

 pasilla, on 23 martie 2021 - 20:55, said:

Ce substante active ?
Nu scrie nicaieri continutul de compnenti activi.

Spoiler

Ai dreptate, nu e o substanta activa.

#9
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,813
  • Înscris: 15.08.2014
Ceva care merge cu adevarat, CBD.

#10
nflavius

nflavius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2010
Salut
Am luat anxiar dar are alt efect fata de emocalm.      
   Emocalmul m a ajutat cu calmarea durerilor la digestie,aveam dureri in stinga si in dreapta de parca se invirteau ceva roti,varteje instinga si dreapta sub coaste.La eco a zis ca e bine,ca am facut pe nervi criza si nu aveam pofta de mancare.Am primit anxiar si incet mi am revenit ceva,adica acum pot sa mananc.Acuma folosesc emocalm pt ca am observat ca ma ajuta cu digestia.
   Stiu ca a trecur ceva vreme de la initiwre topic dar poate mai sint nevoiasi.Si eu am cautat pareri dar nu prea am gasit.Sanatate la toti!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate