Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Atelier sticla termopan ( Cluj )

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Exista cumva prin Cluj ceva atelier care fac sticla gen termopan pe comanda . Am nevoie doar de sticle si dimensiuni atipice . Multu.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Sa-ti ajunga o vreme.

https://www.google.c...Q4dUDCAw&uact=5

#3
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Mersi fain pt nimic ! Daca nu ai habar de ce postezi ?
Am intrebat la o gramada de firme dar nu fac doar sticla ci toata fereastra cu profil cu tot , dar eu nu am nevoie de profil . Pricepi sau ai nevoie de desen ?

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
In CLuj nu, dar poti vorbi cu cei de la Olin, din Brasov, care fac sticla pentru aceasta industrie.

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
in floresti stiam pe cineva care are instalatie de facut geamuri.cei care fac tamplaria nu-ti dau adresa fiindca nu au nimic de castigat

cauti pensiunea iozefini floresti dai telefon ca fiul lui are instalatie de geamuri si afli telefonul lui

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Eu in Bucuresti mi-am schimbat sticla cu un meserias clasic de termopane, nu prea pricep de ce vrei sa schimbi singur. Cat poate fi manopera si transportul omului pentru asa ceva, e munca de 10 minute cu reglaje cu tot sa schimbi sticla la o camera. E o chestie banala sa schimbi sticla, daca iti sparge cineva geamul doar n-o sa scoti rama cu tot din perete, ar trebui sa ti-o poata face orice atelier care nu de pe afara de comenzi si selecteaza clientul dupa deviz.

#7
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 filipxxx, on 14 martie 2021 - 23:21, said:

nu prea pricep de ce vrei sa schimbi singur.
Nu este vorba de schimbat , tocmai aci e problema . Imi trebuie sticle la o locatie unde vor fii incastrate intre grinzi de lemn , intr-un  lounge mai exact .
P.S. Nu ma intereseaza " meseriasii " , pot sa le montez si singur.

 EMPP, on 14 martie 2021 - 20:57, said:

in floresti stiam pe cineva care are instalatie de facut geamuri.cei care fac tamplaria nu-ti dau adresa fiindca nu au nimic de castigat

cauti pensiunea iozefini floresti dai telefon ca fiul lui are instalatie de geamuri si afli telefonul lui
Mersi fain , asta era indiciu asteptat . Daca se finalizeaza , 6 pack Perlembacher vin catre tine ( vin si daca nu Posted Image si-ti place berica )

#8
danwd

danwd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 05.03.2018
Pe Corneliu Coposu la nr 166 este un atelier care poate sa iti faca la comanda, Manea...
In Cluj spre Baciu mai este o firma mare Technic glass insa nu se incurca cu comenzi mici in plus timpul de asteptare este f lung. Ar mai fi o firma la intrarea in Gherla dinspre Cluj, eu am colaborat foarte prost cu ei, nu recomand.
Cei de la Bv care au fost recomandati mai sus sunt foarte Ok, nu stiu daca colaboreaza cu PF, au drumuri saptamanale la Cluj.
Centrul de sticla din Mures ar mai fi o solutie, la fel au drumuri saptamanale la Cluj.

Edited by danwd, 15 March 2021 - 10:47.


#9
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Saru'mana . Nu raman dator ! Posted Image

 danwd, on 15 martie 2021 - 10:44, said:


In Cluj spre Baciu mai este o firma mare Technic glass insa nu se incurca cu comenzi mici in plus timpul de asteptare este f lung.
Ii stiam de cativa ani insa asa cum spui timpul este mare mare .
Pt restul mersi , o sa vedem

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate