Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Un site la inceput de drum

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
Chiar ca e la inceput. Credit pentru 10 000 de euro? Banii astia se scot din sifonier ca angajat. Dar poate e mai avantajos sa incepi afacerea din banii bancii. Ce stiu eu?

#20
AdaMarina

AdaMarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2005

View PostRedDev, on 11 martie 2021 - 14:38, said:

Chiar ca e la inceput. Credit pentru 10 000 de euro? Banii astia se scot din sifonier ca angajat. Dar poate e mai avantajos sa incepi afacerea din banii bancii. Ce stiu eu?

Posted Image Sa-mi dai si mie sifonierul de care zici! Mi-ar trebui defapt vreo 2 ! Posted Image  Si da, uneori e mai bine cu bani de la banca, te stimuleaza sa nu zici "ce am avut si ce am pierdut!"

Edited by AdaMarina, 11 March 2021 - 14:48.


#21
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
Nu stiu, matusa-mea si unchiul meu sunt pensionari si au strans o gramada de bani din pensii ca nu ies din casa. Mai stiu si alte persoane in varsta pensionare care, well, au teancuri de bani. Ma uit si la mine si nu mi-e rusine, dar nu ma laud ca sunt tanar si lucrez.

Ma intereseaza si pe mine sa-mi deschid o afacere. Site-uri/aplicatii pot sa le fac eu, doar fac asta de peste 10 ani. Ziceti ca 10 000 de euro sunt ok pentru inceput?

Clientul cu care lucrez a cheltuit peste 500 000 de euro pe software si nu e inca gata. Saptamanile astea am inceput colaborarea cu un furnizor de date, se discuta de 50 000 - 100 000 de euro doar pentru a ni se permite sa le folosim produsele, de aia zic ca 10 000 de euro pare un chilipir.

Edited by RedDev, 11 March 2021 - 14:54.


#22
AdaMarina

AdaMarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2005

View PostRedDev, on 11 martie 2021 - 14:52, said:

Nu stiu, matusa-mea si unchiul meu sunt pensionari si au strans o gramada de bani din pensii ca nu ies din casa. Mai stiu si alte persoane in varsta pensionare care, well, au teancuri de bani. Ma uit si la mine si nu mi-e rusine, dar nu ma laud ca sunt tanar si lucrez.

Ma intereseaza si pe mine sa-mi deschid o afacere. Site-uri/aplicatii pot sa le fac eu, doar fac asta de peste 10 ani. Ziceti ca 10 000 de euro sunt ok pentru inceput?

Clientul cu care lucrez a cheltuit peste 500 000 de euro pe software si nu e inca gata. Saptamanile astea am inceput colaborarea cu un furnizor de date, se discuta de 50 000 - 100 000 de euro doar pentru a ni se permite sa le folosim produsele, de aia zic ca 10 000 de euro pare un chilipir.

Sunt fel de fel de produse, colaborari si asteptari din partea furnizorilor. Cei care investesc atat de mult, au si asteptari extrem de mari, plus ca au de unde investi. Probabil au produsul, brandul, logistica si targhet sa rupa norii in secunda "zero". Alta e sa incepi colaborarea cu Mercedes din Germania si alta cu bete de chibrit din China! Doar parafrazand!
Noi suntem in situatia de a incepe mic, cu foarte multa munca si alergatura si a cladi ceva impreuna cu o firma care n-are brand in Romania, dar vrea piata aici! In conditiile astea 10.000 euro ajung momentan!
Nu este nimic imposibil si pentru tine, numai sa stii de ce vrei sa te apuci si ce piata ai! Uneori chiar si 10.000 euro e prea mult!

#23
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
Multumesc. Chiar imi prinde bine o astfel de perspectiva si incurajare. Totusi inainte trebuie sa vorbesc cu un avocat si un contabil.

#24
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostAnn0nyym0us, on 11 martie 2021 - 14:36, said:

Fix GMail business ii trebuie pentru afacerea asta. Faci upselling de zici ca ai de castigat din treaba asta, doar sa imi dovedesti mie contrariul. Cumperi hosting cu IP dedicat, backup zilnic si casute de e'mail nelimitate pe un an din Ro cu 70EUR si mai cheltui 15EUR pe domeniu.

Dar tu o sa vii sa-mi spui ca hosting cat de cat capabil e vreun VPS cu 16GB RAM si 2 procesoare dedicate, sau chiar vreun server dedicat.
Te oprește careva sa explici ce vrei sa zici și să demonstrezi cum faci asta? Eu am zis de GMail și hosting dedicat pentru Wordpress pentru că oricine înțelege asta, in mare.

Tu începi cu VPSuri. Asa-i că vorbim fix de același lucru?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate