Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Investitie camera - GoPro Hero 9

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Tekarzik

Tekarzik

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.02.2021
Salut!

Planuiesc pe viitor sa depasesc putin bugetul si sa investesc intr-un GoPro Hero 9 camera ce va fi folosita pentru vlogging.

Pentru a avea o calitate cat mai buna as dori niste recomandari catre un grip stabilizer cat mai bun pentru aceasta camera.

Daca mai aveti si alte recomandari catre alte accesorii pentru camera as fi foarte recunoscator.

Multumesc de ajutor!

#2
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Depinde ce fel de vlogging vrei sa faci, daca e in aer liber unde e miscare atunci merge GoPro.
De un microfon si o lumina mai buna(lampa/veioza) vei avea nevoie.

Ai cine sa te ajute macar cu filmarea sau crezi ca poti face totul de unul singur?

Edited by smiley2, 09 March 2021 - 11:51.


#3
Tekarzik

Tekarzik

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.02.2021
Am in plan sa o folosesc pentru travel vlogging practic mai mult in aer liber. Consideri ca este nevoie si de un microfon extern pentru aceasta camera sau este acceptabila calitatea microfonului incorporat in ea? Ma gandesc sa cumpar si un stabilizator pentru o imagine cat mai clara si stabila. Cu filmarea are cine sa ma ajute, dar consider ca ma descurc si singur.

Edited by Dany_Darke, 09 March 2021 - 12:41.
nu mai cita aiurea


#4
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
Salut. Gopro Hero 9 are integrata deja o stabilizare foarte buna, nu cred sa ai nevoie de gimbal. Iti recomand doar un media mod cu microfon si esti acoperit. Pentru scufundari in apa sarata, o carcasa subacvatica si eventual o telecomanda pentru control mai facil de la distanta.

#5
Tekarzik

Tekarzik

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.02.2021
Salut! Am inteles. Multumesc pentru ajutor!

Edited by Dany_Darke, 09 March 2021 - 12:41.
nu mai cita aiurea


#6
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Microfonul este decent iar stabilizare mai buna nu exista. Cumpara 2-3 acumulatori de rezerva si un hub sa ii incarci pe toti simultan.

#7
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Camera se poate alimenta prin mufa USB de la o sursa externa pentru a fi folosita?

#8
Tekarzik

Tekarzik

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.02.2021

 aceton, on 09 martie 2021 - 12:41, said:

Microfonul este decent iar stabilizare mai buna nu exista. Cumpara 2-3 acumulatori de rezerva si un hub sa ii incarci pe toti simultan.
Multumesc frumos de sfat.

#9
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007

 stoshiba, on 09 martie 2021 - 14:05, said:

Camera se poate alimenta prin mufa USB de la o sursa externa pentru a fi folosita?

Da. Se poate si incarca si folosi in timp ce se incarca de la orice sursa.

#10
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Multumesc de informatie.

#11
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Sunt niste usite speciale pentru lucrul acesta. O schimbi pe cea originala cu una care are gaura in dreptul portului de incarcare dar pierzi rezistenta la apa. Daca nu te intereseaza acest aspect mai ai si alte camere de vlog ca optiuni.

#12
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
In interior unde lumina de obicei e mai slaba sau cea a becului nu ar fi nevoie de lampa? Asa am vazut pe la alti youtuberi.

Ca microfon as avea nevoie de ceva separat de camera, adica sa il port la mine si sa ma poata filma cineva de la distanta in timp ce vorbesc cu cineva de exemplu. Un media mod cu microfon nu cred ca m-ar avantaja decat daca e protejata la caderi(socuri) pentru ca va fi miscare(sport).

Voi lua si un hub pentru incarcat bateriile, ce as putea lua?

Si un pod/tripod pentru camera mi-ar trebui, ceva extensibil sau micute de masa ar fi mai bune? De exemplu am de filmat si in camera si in aer liber iar in aer liber nu am ce face cu un tripod inalt. Uneori voi filma de unul singur alteori voi avea un prieten.

Edited by smiley2, 09 March 2021 - 18:06.


#13
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
UP!

#14
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Ce tip de fimari vei avea? Ce fel de vlogging vei face?

#15
Tekarzik

Tekarzik

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.02.2021

 aceton, on 12 martie 2021 - 11:48, said:

Ce tip de fimari vei avea? Ce fel de vlogging vei face?
Voi face videouri de tip "travel vlogging".

M-am informat mai mult in aceste zile si din cate am vazut in lumina proasta uneori scade destul de mult performanta camerei GoPro si ma gandesc sa investesc in alta camera pentru inceput, precum un DJI Osmo Pocket 2 sau un Canon si daca merge treaba poate pe viitor investesc in ceva si mai bun.

Daca are cineva niste recomandari pentru o camera buna pentru inceput as aprecia mult.

#16
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Cautã aparate compacte cu senzor de 1 Inch. Sunt foarte bune pentru vlog și unele au și diverse opțiuni de live pe YouTube sau Upload direct din camera.

Edited by aceton, 12 March 2021 - 15:15.


#17
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

 aceton, on 12 martie 2021 - 11:48, said:

Ce tip de fimari vei avea? Ce fel de vlogging vei face?

Eu vreau ceva combinat sport, psihologie si dailyvlog. Nu stiu cum ma voi descurca in aer liber sa filmez de unul singur si mi-ar trebui mai multa informatie.

#18
mgf

mgf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.08.2005
Salut,
A cumparat cineva direct de pe siteul gopro.com varianta HERO9 Black Bundle (acumulator extra + card etc....)?
In cat timp a ajuns?
Ce parere aveti despre achizitia de pe site-ul lor vs de la un magazin local in varianta fara acele accesorii?
Multumesc de ajutor !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate