Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Flash player

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
popandi

popandi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 15.12.2019
Am un site pe care folosesc aplicația ASC Timetables ( realizarea de orare pentru scoli ). Aceasta rula cu ajutorul flash player-ului. Dar acesta a fost ... scos din uz. Iar acum orarul nu mai poate fi văzut. Ce pot face? Poate fi în locuit cu altceva?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.ghacks.n...rowser-in-2021/

#3
popandi

popandi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 15.12.2019
Daaa, n-am priceput nimic de acolo.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Site-ul e al tau sau doa rtrebuie sa te uiti pe el ?

Daca e al tau, trebuie sa schimbi site-ul. Flash-ul a fost inlocuit de HTML 5. Sau cauti alte solutii daca nu stii sa programezi in HTML 5.

Daca nu - esti doar un vizitator - mai exista ceva hack-uri suportate de unele rowsere - Firefox sau Chrome, dar nu le garanteaza nimeni.

Si... daca site-ul e a ltau se av muta si topicul pe aria de programare web.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpopandi, on 25 februarie 2021 - 17:28, said:

Aceasta rula cu ajutorul flash player-ului.
Puneti versiune moderna sau update, inca din 2017 ASC Timetables a trecut gradual la html5 si SVG.

Edited by andreic, 25 February 2021 - 19:47.


#6
popandi

popandi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 15.12.2019

View Posteiffel, on 25 februarie 2021 - 18:18, said:

Site-ul e al tau sau doa rtrebuie sa te uiti pe el ?
Daca e al tau, trebuie sa schimbi site-ul. Flash-ul a fost inlocuit de HTML 5. Sau cauti alte solutii daca nu stii sa programezi in HTML 5.
Daca nu - esti doar un vizitator - mai exista ceva hack-uri suportate de unele rowsere - Firefox sau Chrome, dar nu le garanteaza nimeni.
Bună tare asta. Să schimbi site-ul. Fără să te superi, dar ițelegi ce spui? Cum să schimbi un site- cu totul.  Apoi, am spus clar că site-ul meu, eu l-am creat, dar pe  platforma $$ PLus că dacă nu îl văd eu ( orarul )  e clar că nu îl văd nici vizitatorii.

Edited by Ravy, 26 February 2021 - 08:20.


#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Si totusi are dreptate... S-a anuntat din 2017 ca se va renunta la flash player (link, prima intrebare) si astfel cei care folosesc acea tehnologie ar fi trebuit sa gaseasca ceva cu care sa inlocuiasca acea tehnologie. Nu tine de tine/mine acea decizie ci de Adobe...

Se muta pe aria programare...

#8
popandi

popandi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 15.12.2019

View Postandreic, on 25 februarie 2021 - 19:46, said:

Puneti versiune moderna sau update, inca din 2017 ASC Timetables a trecut gradual la html5 si SVG.
Da, asta ar fi soluția cea mai buna. Dar Andrei, scolile nu au bani nici să treacă strada, de unde atâția bani pentru licență. Așa că am folosit
o variantă ”free”
Acum am căutat varianta 2020, 2021, dar nu  o găsesc pe net

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
La scoala lui fiu meu folosesc demult. Din 2017 a inceput migrarea in html5. Deci si 2019 daca ai merge sigur html5. Contacteaza compania si iti dau ei link de download.
Sistemele astea nu le folosesc doar scolile, o gramada de  industrii, unii fac mersul trenurilor, metrourilor, schimburile etc... nimeni nu mai sta in flash in 2021, e o tehnologie care trebuia aruncata demult.
Iar orice browser modern are html5.

Edited by andreic, 26 February 2021 - 22:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate