Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Am nevoie de ajutor cu un desen in auto C.A.D

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Katstinct

Katstinct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021
Salut! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii la un desen din auto C.A.D?
Tbh, urasc materia asta. Urasc programul in sine  si ora de C.A.D cu toata fiinta mea ❤️_❤️ nu stiu cum am ajuns in liceul asta si imi pare nespus de rau ca nu m-am mutat cand am avut ocazia. But it is what it is. Am incercat sa fiu cat de atent posibil la orele de C.A.D dar pur si simplu nu retineam nimic. Desii ma pricep la tehologie UwU, Dar cand vine vorba de piese de masini si piulite, parca-mi vine sa vomit si creierul meu pur si simplu refuza sa primeasca informatia. Literally, I just can't.

ANYWAY, asta e desenul. Vreau doar sa stiu cum sa-l fac. Sa trec dr*cu de proiectul ala si sa-mi vad de chestiile mele.

Mersii, pwp <3

#2
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Nu apare imaginea, da-i upload din nou.
P.S. tutorialele pe youtube nu te ajuta ?

Edited by CeapaIndustries, 20 February 2021 - 10:31.


#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,360
  • Înscris: 01.12.2001
Nu ai niciun desen.
Decât să te chinui, nu-l mai executa și aia e.
Daca ai 6 pe sem 1 aproape ai trecut.

#4
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Pune desenul, ca sunt curios.

#5
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 31.03.2018

 Katstinct, on 20 februarie 2021 - 10:08, said:

Salut! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii la un desen din auto C.A.D?
Tbh, urasc materia asta. Urasc programul in sine  si ora de C.A.D cu toata fiinta mea ❤️_❤️ nu stiu cum am ajuns in liceul asta si imi pare nespus de rau ca nu m-am mutat cand am avut ocazia. But it is what it is. Am incercat sa fiu cat de atent posibil la orele de C.A.D dar pur si simplu nu retineam nimic. Desii ma pricep la tehologie UwU, Dar cand vine vorba de piese de masini si piulite, parca-mi vine sa vomit si creierul meu pur si simplu refuza sa primeasca informatia. Literally, I just can't.

ANYWAY, asta e desenul. Vreau doar sa stiu cum sa-l fac. Sa trec dr*cu de proiectul ala si sa-mi vad de chestiile mele.

Mersii, pwp <3

This school de care vorbesti dumneata...se preda there in some sort of mixed language...neo romanian corcitura de english !?
Sunt o tona de tutorials shared in YouTube...just ai nevoie de ceva commitment sa te studiezi and then,sper sa mai apuci sa to challlenge singur.

Mersii si me from here,the bottom of the hope...bafta.
ping 127.0.0.2 adio

Edited by EmeraldCountryHouse, 20 February 2021 - 13:48.


#6
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,260
  • Înscris: 06.01.2007
Amin!

#7
Katstinct

Katstinct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021

 CeapaIndustries, on 20 februarie 2021 - 10:31, said:

Nu apare imaginea, da-i upload din nou.
P.S. tutorialele pe youtube nu te ajuta ?
LMAO OAMENII CHIAR FOLOSESC FORUMUL ASTA. Intr-un gest de disperare maxima am apelat la site-ul asta. KEKW

Aici e poza https://ibb.co/T2J845p

Edited by Dany_Darke, 21 February 2021 - 00:58.


#8
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Eu am invatat autocad doar la facultate, super tare daca se face si in liceu, a fost printre materiile mele preferate.
Daca nu ai retinut nimic, posibil ca profesorul sa nu stie sa va explice cum trebuie sau daca nu iti place...oricat de bine ar explica, nu o sa inveti niciodata.

Edited by eug3n92, 21 February 2021 - 00:28.


#9
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Trebuie sa faci un model 3D bazat pe desen, sau doar un desen in Autocad?
Bun, acum in ce sens ai nevoie de ajutor? Ai intrebari legate de program? Vrei sa ti-l faca cineva si sa scapi? Ce doresti de fapt?

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,360
  • Înscris: 01.12.2001
Plătești pe unul să ți-l facă și ai trecut și de acest proiect și ai trecut și clasa. (Poate)

#11
Katstinct

Katstinct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021

 eug3n92, on 21 februarie 2021 - 00:27, said:

Eu am invatat autocad doar la facultate, super tare daca se face si in liceu, a fost printre materiile mele preferate.
Daca nu ai retinut nimic, posibil ca profesorul sa nu stie sa va explice cum trebuie sau daca nu iti place...oricat de bine ar explica, nu o sa inveti niciodata.
Tocmai. Urasc materia asta cu tot sufletul meu ❤️_❤️

 dorin_2k, on 21 februarie 2021 - 09:27, said:

Plătești pe unul să ți-l facă și ai trecut și de acest proiect și ai trecut și clasa. (Poate)

problema e ca trebuie sa explic desenul in fata unei comisii. sa explic pas cu pas cum se face.

#12
Katstinct

Katstinct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021

 kyrre, on 21 februarie 2021 - 01:15, said:

Trebuie sa faci un model 3D bazat pe desen, sau doar un desen in Autocad?
Bun, acum in ce sens ai nevoie de ajutor? Ai intrebari legate de program? Vrei sa ti-l faca cineva si sa scapi? Ce doresti de fapt?
Trebuie sa fac desenul in 2D in autocad :) That's all.
Intrebari am cu nemiluita, iar daca mi-l face cineva direct, nu mi-e de folos xD Am nevoie de cineva care are timp pana miercuri, macar o ora, sa stea sa-mi explice pas cu pas cum se face.
Puteti sa-mi dati add pe Discord la KatStinct#3375
o sa dau share screen si o sa ma ajutati sa fac desenul pas cu pas :))

#13
Bonzo_Madrid

Bonzo_Madrid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.07.2014
Ala e un desen atat de banal, incat cred ca o sa-l pufneasca rasul pe unul daca vrei sa il platesti pentru el. Ala e un desen de maxim 30 de minute cu tot cu cote, linii centrale, text. Il faci cu 4 comenzi in autocad, Line, Circle, Trim, Hatch.

Si ce fel de desen e acela in care nu este specificata scara la care este desenat?Posted Image Sau era un fel de exercitiu?

Edited by Bonzo_Madrid, 21 February 2021 - 11:53.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,360
  • Înscris: 01.12.2001
Chiar de ar fi numai de 10 minute de munca, tot trebuie răsplătit ăla.

#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Katstinct, on 21 februarie 2021 - 10:44, said:

....
problema e ca trebuie sa explic desenul in fata unei comisii. sa explic pas cu pas cum se face.
ce meserie nene?
autocadul un fel de planseta de desen... e ca si cum ai sti sa numeri pana la 10.
sa vezi cum e cu c.a.m.-ul cand o dai in soft propietar fabricant utilaj.

#16
mannicolae

mannicolae

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2023
Salut forum,

Problema mea este urmatoarea: cineva care a primit planse facute in autocad 2021 de mine zice ca nu vede textul pe desen (nici un fel de text, cote, blocuri, etc). Aceasta problema a aparut de cateva zile (inainte vedea textul) si nu stiu cum sa o rezolvam. La mine se vede textul fara probleme, la fel si la alti colaboratori.

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate