Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Toyota a redevenit numărul 1 🚗

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#109
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View Postfreaka-da-disk, on 20 februarie 2021 - 13:31, said:

mdeah, deci au aparut haitasii adevarati, haitasi care, de o maniera fin-onanist-subliminala, incearca sa ne picure in urechi cum ca exista petarde mai dihai decat VAG/BMW.

Hahahahaaaah  🤣

Chiar și așa, la nivel de planetă, sîntem apă de ploaie, dacă toți românii (18 bulioane, sau cîți mai sîntem) ar rupe norma la inteligență și bun gust, să zicem că am avea cea mai mare rată de deștepți, practic să fim 18 milioane unul și unul, tot degeaba, pînă la 7 miliarde mai este mult.
Nu am influența pe nimeni cu nimic, cu gusturile noastre speciale  😁

De asta economia își urmează cursul ei, după tainice legi, și vezi că se vinde bine ce nu îți place ,,ție ".

#110
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postunderb, on 20 februarie 2021 - 13:27, said:


Cozonacii aia sunt rezultatul unor constrangeri legale si fiscale.
La fel ca lipsa de fiabilitate a multor solutii tehnice implementate pe europene pt a reusi sa indeplineasca anumite cerinte legale actuale si care in acelasi timp sa nu duca la un dead end in contextul reglementarilor din viitor.
Din ce am citit pe aici nu sunt singurul caruia, cel putin Toyotele i se par urate. Nu vorbesc de fiabilitate, ci de design.
Mie imi da de gandit ca japonezii nu prea se omoara cu designul cum fac europenii. Ca nu au talent, ca-i doare la banana, nu stiu.

Si chiar daca legislatia e dura la ei, tot gasesti sa poti sa faci o masina frumoasa in loc de cozonaci.

Edited by Bursul, 20 February 2021 - 16:19.


#111
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Cozonacii ăia, de pe piața japoneză, au un scop practic, practic dincolo de aspectul transportului.

#112
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Pai si noi nu am avea nevoie de masini practice? Dar cine le cumpara? :D

#113
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 16.10.2018

View PostBursul, on 20 februarie 2021 - 16:18, said:

Din ce am citit pe aici nu sunt singurul caruia, cel putin Toyotele i se par urate. Nu vorbesc de fiabilitate, ci de design.
Mie imi da de gandit ca japonezii nu prea se omoara cu designul cum fac europenii. Ca nu au talent, ca-i doare la banana, nu stiu.

Si chiar daca legislatia e dura la ei, tot gasesti sa poti sa faci o masina frumoasa in loc de cozonaci.
Știi cum se zice: gusturile nu se discută! Dacă le cumpără, înseamnă că oamenilor respectivi le plac formele ălea. Uitându-mă pozele alea din spate, mi-a fugit mintea la cea mai urâtă mașină văzută de mine: Fiat Multipla... Dacă dați click pe primele 2 linkuri, ghici ce apare în prima imagine?

#114
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostBursul, on 20 februarie 2021 - 16:18, said:


Din ce am citit pe aici nu sunt singurul caruia, cel putin Toyotele i se par urate. Nu vorbesc de fiabilitate, ci de design.
Mie imi da de gandit ca japonezii nu prea se omoara cu designul cum fac europenii. Ca nu au talent, ca-i doare la banana, nu stiu.

Si chiar daca legislatia e dura la ei, tot gasesti sa poti sa faci o masina frumoasa in loc de cozonaci.
Pai cand legislatia limiteaza kei cars la 3.5m/1.5m nu prea are ce sa iasa altceva decat o masinuta de oras cu utilitate limitata sau un cozonac pe roti daca vrei si ceva utilitate.

Crezi ca in aceleasi conditii ca acolo ai conduce altceva decat in cozonac?

Parerea mea e ca daca e ceva de judecat, e bine sa judecam dupa modele destinate si pietelor externe.

Edited by underb, 20 February 2021 - 18:50.


#115
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,332
  • Înscris: 22.10.2007

View PostBursul, on 20 februarie 2021 - 16:18, said:

Din ce am citit pe aici nu sunt singurul caruia, cel putin Toyotele i se par urate. Nu vorbesc de fiabilitate, ci de design.
Mie imi da de gandit ca japonezii nu prea se omoara cu designul cum fac europenii. Ca nu au talent, ca-i doare la banana, nu stiu.

Si chiar daca legislatia e dura la ei, tot gasesti sa poti sa faci o masina frumoasa in loc de cozonaci.
ba se omoara, doar ca au niste gusturi mai.... aparte: https://www.autoevol...ture-54990.html
masinile bosozoku sunt cel mai bun exemplu.

#116
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Frățiueeer, mașina cu făraș de oameni  🤣

#117
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Mai, ce-i cu tevile alea de gaz acolo?

E ceva masina de firma de la E-on?

#118
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postcata32, on 19 februarie 2021 - 08:04, said:

Toyota face masini care nu spun nimic. Doar te duc din punctul a in punctul b.
Pe cand passatul spune mereu cate ceva intre punctul a si b, ba vrea un injector, ba niste ulei, ba o cutie...ai dreptate, cu passatul nu te plictisesti niciodata.

#119
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Passatul iti spune: scoate banii.



#120
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,332
  • Înscris: 22.10.2007

View Postcrisstonne, on 20 februarie 2021 - 20:38, said:

Frățiueeer, mașina cu făraș de oameni  🤣
Pentru cand visul tau e sa mergi prin oras cu motostivuitorul.
In orice caz pana la generatiile actuale aveau o mare problema cu designul interior facut doar pt americani, acum au cam dres busuiocul inclusiv pe exterior.

#121
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 25.05.2007
Lexus350 din 2009 si nevasta Camry din 2011... cred ca iesim la pensie si nu se mai strica :) Da, la interior sunt mai faine cele nemtesti dar prefer sa nu vad service-ul ...

#122
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Pai corect gandesti. Briz-brizurile is faine pana cand te lasa masina cand ti-e lumea mai draga sau pana cand trebuie sa bagi bani multi si des.

#123
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

View PostKING_99, on 20 februarie 2021 - 21:21, said:

Lexus350 din 2009 si nevasta Camry din 2011... cred ca iesim la pensie si nu se mai strica :) Da, la interior sunt mai faine cele nemtesti dar prefer sa nu vad service-ul ...

Hai măi, nu te mai răsfăța  😁 Lexus-ul ăla arată într-un mare fel, exterior/interior.
O singură remarcă, schimbătorul putea să fie mai scurt.

#124
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 25.05.2007

View Postcrisstonne, on 20 februarie 2021 - 22:00, said:

Hai măi, nu te mai răsfăța  �� Lexus-ul ăla arată într-un mare fel, exterior/interior.
O singură remarcă, schimbătorul putea să fie mai scurt.

Atat timp cat merge nu ma intereseaza cum arata.... sper sa mearga tot asa inca 5-6 ani.. adica fara sa bag un $ in el....

#125
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019

View Post_R_A_D_U, on 20 februarie 2021 - 17:02, said:

Știi cum se zice: gusturile nu se discută! Dacă le cumpără, înseamnă că oamenilor respectivi le plac formele ălea. Uitându-mă pozele alea din spate, mi-a fugit mintea la cea mai urâtă mașină văzută de mine: Fiat Multipla... Dacă dați click pe primele 2 linkuri, ghici ce apare în prima imagine?

fara sa dau click .. e cumva vorba de Prius  .. nr. 2 in topul uratelor ?

#126
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Sa nu uitam de celebrul Opel Agila.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate