Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

A 2 a facultate. Echivalari examene.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Hekatee

Hekatee

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2021
Buna!
Daca am terminat o facultate in cadrul Politehnicii (Bucuresti) si vreau sa ma mai inscriu la o facultate, tot de acolo (mai exact, Automatica), materiile care au aceeasi programa cu cele pe care le-am absolvit deja la prima facultate le pot echivala? Sau asta se poate doar in cazul transferurilor/ renuntatului la o facultate?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Se pot dar tine de profesorul actual.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Vorbesti la secreteriat/cand te inscrii. Poate ti le echivaleaza din start si nici nu ajungi sa cunosti profesorul in cauza.

#4
amnevoiedesfaturi

amnevoiedesfaturi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2021
Salut, am fost într-o situație asemănătoare anul acesta unde mi-am echivalat două materii. În cazul meu am vorbit cu respectivii profesori la începutul anului, mi-au spus că sunt de acord și că pot să nu mai vin la cursuri/laboratoare, iar acum, înainte ca sesiunea să înceapă, le-am trimis foaia matricolă (parțială în cazul meu că nu mi-am terminat încă prima facultate) și au echivalat nota.
Posibil să fie diferit în alte locuri, depinde de profesor în cea mai mare parte.

#5
Hekatee

Hekatee

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2021

View Postamnevoiedesfaturi, on 16 februarie 2021 - 21:59, said:

Salut, am fost într-o situație asemănătoare anul acesta unde mi-am echivalat două materii. În cazul meu am vorbit cu respectivii profesori la începutul anului, mi-au spus că sunt de acord și că pot să nu mai vin la cursuri/laboratoare, iar acum, înainte ca sesiunea să înceapă, le-am trimis foaia matricolă (parțială în cazul meu că nu mi-am terminat încă prima facultate) și au echivalat nota.
Posibil să fie diferit în alte locuri, depinde de profesor în cea mai mare parte.
E un pic alta situatie. Stiu ca se pot echivala in cazuri precum al tau, in care nu ai terminat prima facultate, dar nu stiu daca avand in vedere ca eu mi am luat deja diploma pe acele materii trecute, mai pot sa le si echivalez la alta facultate. Oricum , multumesc pt raspuns, o sa ma mai interesez si eu. Bafta la facultate!

#6
Hekatee

Hekatee

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2021

View PostHekatee, on 17 februarie 2021 - 10:41, said:

E un pic alta situatie. Stiu ca se pot echivala in cazuri precum al tau, in care nu ai terminat prima facultate, dar nu stiu daca avand in vedere ca eu mi am luat deja diploma pe acele materii trecute, mai pot sa le si echivalez la alta facultate. Oricum , multumesc pt raspuns, o sa ma mai interesez si eu. Bafta la facultate!
Ma gandesc ca te retragi de la prima, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate