Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

IMDB afiseaza denumirea filmelor in Romana - Fost "Firefox traducere automata."

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
asy2me

asy2me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2012
Salut, Folosesc Firefox si vreu sa stiu daca exista vreo optiune sa nu-mi afiseze paginile si titlurile deja traduse in romana! Exemplu in imaginea atasata.

Attached Files



#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Firefox nu are by default o functie de translate. S-ar putea sa mearga niste add-on-uri (desi din cate-mi amintesc trebuia sa selectezi textul si nu mergea tot timpul).
Din pacate cea mai buna varianta de translate automat este un alt browser - chrome? :tomato:

#3
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
Initiatorul doreste sa nu ii afiseze in limba romana titlul filmului.
Se pare ca asa afiseaza toate browserele chiar si opera cu vpn activat,
indiferent daca schimbi setarile  de limba, regiune sau daca locatia nu e activata si ai sters istoricul.
...
- pagina mobila (inlocuieste www cu m), nu afiseaza titlu tradus, doar ca e un pic diferita.

Edited by costeld69, 12 February 2021 - 21:25.


#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Sorry.... Posted Image

Acolo pagina in sine se uita la cine acceseaza acea pagina si pagina traduce in orice browser acel titlu sau pur si simplu titlul din poza aceea este in romana pentru ca filmul este din Romania...

Edited by Ravy, 12 February 2021 - 21:28.


#5
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Probabil foloseste regiunea pe care e setat sistemul de operare sau Firefoxul e versiunea Romaneasca?

La mine e in Engleza, exact acelasi url:
[ https://i.imgur.com/gbv9Z3g.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Site-ul detecteaza ori zona unde esti - dupa IP, ori setarile browsrului sau sistemului sistie ca esti din Romania si afiseaza in Romana.

Am schimbat denumrea topicului ptr ca nu corespundea realitatii.

La mine in Firefox afiseaza in engleza, dar in IE in romana.
Firefox-ul il instalez mereu pe cel in engleza, nu in romana care imi e oferit automat cand intru cu IE sa-l descarc.

#7
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Faci cont pe imdb, te loghezi, mergi pe Account settings/ Content Settings si setezi Title display country/region: original.

#8
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Intra aici si vezi in ce limba e setat sa afiseze titlurile.

#9
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Windows 10 în engleză, autentificat ori ba, Chrome, Firefox ori Edge, toate-mi arată titlurile în engleză.
Chiar și pe telefon Android setat în română, pe varianta mobilă, am titlurile în engleză.
Știu că demult le-am văzut traduse, doar pentru o perioadă scurtă, nu am făcut ceva anume și titlurile au revenit la engleză.

#10
asy2me

asy2me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2012
Multumesc pt. ajutor. Am instalat firefox versiunea in engleza,acum imi arata titlurile cum trebuie, in limba originala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate