Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Recomandare furnizor/producător tâmplărie PVC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
fiatlux

fiatlux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.02.2015
Salutare și scuze (în avans) în cazul în care am ratat cumva secțiunea potrivită.

Pe scurt: casă în construcție, stadiu actual roșu, urmează alegerea tâmplăriei PVC. Discutăm despre o suprafață vitrată totală de aproximativ 36MP.

Îmi puteți recomanda, vă rog, un producător (zona București-Ilfov) care să fie și serios și cu care să nu am probleme la montaj? Din ce am înțeles, la tâmplăria PVC o mare parte din eficiența acesteia este dată și de montaj.

Ca profile, încă sunt indecis (Salamander vs Veka), dar cunosc o configurație aproximativă pe care mi-aș dori-o.

Vă mulțumesc anticipat!

Edited by fiatlux, 12 February 2021 - 09:10.


#2
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020
Eu mi-am pus de la Rehau si sunt foarte bune. Poti incerca de la Rehau. Ale mele sunt de 10 ani.

#3
fiatlux

fiatlux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.02.2015
Salut și mulțumesc,

Eu caut o recomandare pentru furnizorul ansamblului. Am cerut ofertă la AlcoGroup, la Izoterma și la o altă firmă minusculă, dar nu am fost convins de vreunul dintre ei.
Ceea ce încerc eu să aflu este: Care sunt furnizorii serioși de tâmplărie din zona București - Ilfov? Nu discutăm despre profilele cu care lucrează.

#4
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Qfort

#5
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Am cerut oferete la mai multi pentru acelasi produs si  Qfort au fost de departe cei mai scumpi din tot ce am primit, deci nu am ajuns sa lucrez cu ei. Dar in cazul meu erau cu 25% mai scumpi decat Alco. Restul ofertelor erau comparabile. Vorbeste cu Conu71. Eu cu ei am pus in Ilfov si nu am ce sa le reprosej.

#6
fiatlux

fiatlux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.02.2015

 Scurthea211, on 12 februarie 2021 - 09:54, said:

Am cerut oferete la mai multi pentru acelasi produs si  Qfort au fost de departe cei mai scumpi din tot ce am primit, deci nu am ajuns sa lucrez cu ei. Dar in cazul meu erau cu 25% mai scumpi decat Alco. Restul ofertelor erau comparabile. Vorbeste cu Conu71. Eu cu ei am pus in Ilfov si nu am ce sa le reprosej.

L-am contactat acum pe Conu, vedem ce părere are.
Mulțumesc pentru sugestie!

Am anexat și panoul de tâmplărie, în cazul în care ajută pe careva.

Attached Files



#7
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,727
  • Înscris: 22.02.2007
Tot cu conu71 am pus si eu Salamander blue evolution si nu am probleme.

#8
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
@fiatlux, am lasat o recomandare in PM.

Edited by radudd, 12 February 2021 - 11:44.


#9
PantelimonAdrian12

PantelimonAdrian12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2017
Il recomand si eu pe Conu17 ca si persoana de calitate.. Posibil sa aiba doar de aici de pe form cateva sute de oameni care au lucrat cu el din ce am vazut si nu am citit ca unul sa fie nemultumit.
In afara de asta raspunde la orice mesaj. Sta de vorba cu tine sa iti explice tot chiar daca lucrezi cu el sau nu.
Oameni de calitate sunt putini. Sa mai simta si cu tine sa te ajute fara interes... Aici vorbim de caracter.
Nu ii fac reclama ca nu avem nici o legatura dar am ramas surprins placut de discutia pe care am avuto cu el oferind raspuns la toate intrebarile pe care i le.am adresat.  Repet om de calitate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate