Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cercetare privind relatia dintre convingerile pe care le avem despre noi insine si modul in care ne raportam la emotii

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ioanaandreea123

ioanaandreea123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2021
Buna ziua!
Încerc să realizez o cercetare mai amplă în scop didactic (nu se folosește în alte scopuri, ci doar pentru o lucrare didactică), și pentru aceasta trebuie să obțin răpunsuri de la persoane cu preocupări și interese foarte diferite, cu vârste variate și din toate orașele. Din păcate, în condițiile actuale, nu am altă cale de a le obține decât în mediul online și, de accea, sper să acceptați să mă ajutați în completarea unui mic chestionar.
Prin cercetarea mea încerc să identific care sunt convingerile pe care le avem despre noi înșine și cum se leagă acestea de modul în care ne raportăm la emoții. Rezultatele vor fi disponibile către jumătatea anului, când voi termina colectarea și prelucrarea răspunsurilor și, dacă lăsați o adresă de e-mail (este opțional), vi le voi trimite. Completarea chestionarului durează cam 20 de minute, și se face bifând un răspuns sau altul pe linkul de mai jos. Rezultatele se prelucrează numai agregat, nu vor fi fosite răspunsuri individuale, nu există solicitare de a vă da numele (doar un mail, dar este opțional).
Vă mulțumesc mult pentru ajutor!

https://forms.gle/ddh8cJpV2zEUvBno7

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007
Eu as fi raspuns dar faptul ca optiunea de a primi rezultatele pe email este pe prima pagina, ma face sa nu raspund.

Motivul este ca nu stiu daca doresc acest lucru pana nu vad intrebarile. Dar intrebarile nu le pot vedea pana nu indic optiunea legata de email. Deadlock.

O sugestie: mutati optiunea legata de email pe ultima pagina.

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Aţi finalizat chestionarul. Vă mulţumesc pentru participare!

#4
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Oamenii nu au gen masculin sau feminin, au sex barbatesc sau femeiesc, la marketing la ASE asta era motiv de tranteala la examen Posted Image

Edited by spooky51, 11 February 2021 - 09:00.


#5
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 11.05.2018
completat

#6
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

 Argv, on 11 februarie 2021 - 08:31, said:

Eu as fi raspuns dar faptul ca optiunea de a primi rezultatele pe email este pe prima pagina, ma face sa nu raspund.

Motivul este ca nu stiu daca doresc acest lucru pana nu vad intrebarile. Dar intrebarile nu le pot vedea pana nu indic optiunea legata de email. Deadlock.

O sugestie: mutati optiunea legata de email pe ultima pagina.

Dar vezi ca poti raspunde si daca nu bagi mail, nu completezi nimic si dai click pe Inainte, si ajungi la intrebari. Posted Image

Ioana Andreea, era frumos sa publici aici rezultatele, ce tot cu mail. Posted Image

Edited by Phobos, 11 February 2021 - 09:48.


#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 spooky51, on 11 februarie 2021 - 08:56, said:

Oamenii nu au gen masculin sau feminin, au sex barbatesc sau femeiesc, la marketing la ASE asta era motiv de tranteala la examen Posted Image

S-au inmultit sexele si genurile...

Attached Files



#8
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004
am abandonat

parerea mea e ca sunt exagerat de multe, iar unele sunt asemanatoare, par apropiate ca scop si deci confuze

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Am mai intalnit asa, cred ca ideea e de a verifica acuratetea raspunsurilor. Daca le pui la misto, se duce dreaq toata statistica. :)

#10
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 10.05.2013
@odastramosilor: aia-i șpilul, de control. Nu e nici pe departe de calibrul unei testări psihologice complexe, cam două ore de parcurs, pentru o minimă acuratețe, discutabilă oricum din punctul meu de vedere, deoarece marea majoritate a subiecților, voluntar sau din cauza condiționării sociale, nu dezvăluie adevărata lor personalitate; cred că asta se și caută, nivelul de conformism.

#11
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Impresia mea este ca astia cauta clienti sa vanda ceva gen Xanax.

Edited by razor01, 11 February 2021 - 13:22.


#12
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
cercetare privind relația dintre pantofii de guma si modul in care ne raportam la razele de luna

Edited by apocalipsul, 11 February 2021 - 16:36.


#13
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Opa, gender studies - varianta romaneasca. Domeniul inutil preferat de 60-70% din absolventele de facultate in USA ( si dupa urla pe la televizor ca au 150.000$ datorie pentru studii  si sa le plateasca Biden taxele ).
Credeam ca mai dureaza ceva pana ajunge "valul" in Romania, m-am inselat .....

#14
ioanaandreea123

ioanaandreea123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2021
Multumesc frumos pentru raspunsuri! Si pentru sugestii.
Cercetarea nu are in spare niciun scop ascuns, companie sau alte interese... chiar este in scop didactic, pentru realizarea unei lucrari. Iar motivul pentru care am ales sa distribui rezultatele pe e-mail, celor care bifeaza ca vor sa le primeasca atunci cand vor fi gata si lasa o adresa, este ca raspunsurile la chestionar se primesc din mai multe locuri (FB, alte comunitati etc.). Sigur, cand va fi gata pot posta si aici, nu asta este problema, doar ca este mai sigur si mai simplu pe e-mail. Dar, cum am precizat, e-mailul nu este obligatoriu.
Multumesc frumos, inca o data!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate