Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

Carduri turistice Turcia

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.06.2005
https://muze.gov.tr/MuseumPass

Pentru planuri viitoare m-am uitat dupa astfel de carduri.
Pe mine m-ar interesa "Museum Pass Türkiye" dar pretul de 550TL mi se pare cam maricel...
Cat am mai sapat eu la intamplare - intrarile par sa aiba un pret mediu de 20-25 TL - ca sa-l amortizezi (rentabilizezi) ar trebui sa bifezi peste 30 obiective!
Cum intr-o zi nu stiu pe unde ai putea bifa mai mult de doua (hai trei) vizite ... trebuie sa-l folosesti chiar 15 zile (cat este valabil).
Eu studiez un circuit mai lung (fara Istanbul) pana in estul extrem deci sigur o sa cheltui atat pe taxe de intrare dar din experienta stiu ca din ce-mi propun cam 20-25% ajung sa le sar (vreme, inchis, se renoveaza, oboseala, chef, n-am planificat bine timpul sau pur si simplu nu sunt chiar importate...)

http://dosim.kulturt...giris-ucretleri
aici o lista cu ce acopera cardul.

Ati folosit in Turcia asa ceva?
Ce experiente aveti cu astfel de carduri?
Unde le-ati gasit utile? Unde nu?


(Ca o comparatie, in Austria, cu card de 80 euro am beneficiat doar la telescaun de plimbari de peste 100 euro (plus diverse muzee, expozitii, castele, pesteri, trasee cu taxa ...))

Edited by dansysro, 06 February 2021 - 22:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate