Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ambalare coșuri cadou

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Roxanaanea

Roxanaanea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2021
Buna seara,

Am deschis recent o firma și am câteva nelămuriri cu privire la realizarea unor coșuri cu produse alimentare, băuturi, trandafiri de săpun, etc.
Una dintre ele este dacă am voie sa pun in coșuri bomboane care nu au termen de valabilitate. (De exemplu, o bomboana Raffaello dintr-o cutie; termenul este scris doar pe cutie). Nu știu cum as putea sa procedez exact. Pot lipi pe spatele cosului o eticheta cu LOT și BBD? Care este cadrul legal?
O alta nelămurire este dacă pot pune produse alimentare ambalate     langă un săpun sau o floare din săpun. Știam ca este interzis sa depozitezi produse cosmetice lângă cele alimentare...
Mulțumesc anticipat pentru feedback.

#2
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
1. Pe ambalajele alimentelor scrie ceva asemanator cu: "a se consuma in X (de obicei 2-3) zile de la desfacerea ambalajului". Deci, respectiva bomboana data exemplu va avea termen de valabilitate mai mic decat atunci cand a fost depozitata in ambalajul original ramas intact.
2. Alimentele iau miros de la nealimentarele odorizante chiar si prin folia cu care sunt ambalate, asa ca evite asezarea celor doua categorii indeaproape.

#3
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 Roxanaanea, on 31 ianuarie 2021 - 18:38, said:


(De exemplu, o bomboana Raffaello dintr-o cutie; termenul este scris doar pe cutie).

găsești bomboane Rafaello ambalate individual.
Eu n-aș folosi produse alimentare la care ar trebui să alterea ambalajul original.

#4
Roxanaanea

Roxanaanea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2021
Știu, așa vreau sa pun...bomboana ambalata individual. Pe mine ma interesează cum informez consumatorul despre termenul de valabilitate fiindcă ambalajul bomboanei nu are îl are inscriptionat.
Am voie sa le pun așa, fără termen?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate