Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Noul Mercedes-Benz EQA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dustdany

dustdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.05.2006
Mercedes-Benz a prezentat noul SUV electric compact Mercedes-Benz EQA, înrudit cu GLA. EQA dispune de toate caracteristicile lui Mercedes GLA, îmbinate cu un sistem de propulsie electric. Noul EQA este construit în Rastatt (Germania) și Beijing (China).

Începând cu primăvara anului 2021, SUV-ul electric va fi disponibil pe piețele din Europa. Modelul EQA 250 va fi disponibil în Germania la prețuri de la 47.540 euro.

EQA va fi lansat in versiunea EQA 250 cu 140 kW (190 CP) și o autonomie de 426 kilometri WLTP.

Noul model poate fi personalizat cu liniile de echipare AMG Line și Electric Art dar și cu Night Package.

Va place?

Attached Files



#2
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Bun pret de inceput . Sa vedem varianta AWD cat costa .

#3
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Arata ca o masina lipsita de personalitate!

#4
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020
Interior tipic pt MB.
Exteriorul e interesant ca o fata de masa din benzinarie.

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Pana nu s-o ajunge la o autonomie de minim 1000km si o incarcare completa in cateva zeci de minute ,tot hibridele sunt de viitor.

#6
Broncor

Broncor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.05.2020
Pentru mine, această mașină seamănă mai mult cu un Hyundai decât cu un Mercedes.

#7
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,558
  • Înscris: 12.10.2005
Interiorul e ok, e acelasi ca pe A Class-ul nou. Spatele mi se pare oribil, ceva nu se potriveste nicicum. La fel jantele alea rose gold, chestie de gusturi dar mie nu imi plac.
Mai trebuie tinut cont ca pretul e 47k in varianta de baza, dar in varianta Progressive de exemplu va fi cu minim 5k mai scump, sa nu mai zic daca vrei sa adaugi chestii de gen faruri multibeam, vad ca pe asta din articol sunt alea high performance, adica second best.

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Sincer nu.De jante nu mai zic,zici ca sunt castigate la pufuleti.Daca as avea un palat cu turnulete aurii mancatias,,, sigur mi-a place acele jante de opulenta....

Edited by PiticVerde, 21 January 2021 - 14:50.


#9
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Jantele zici ca-s furate de la un Subaru Impreza , nu arata bine pe masina dar in rest ( degustibus ) imi place . Cu AWD merge pt  o doamna/domnisoara .

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
Sa ma trazneasca daca ii inteleg! Fac un EV si nu sunt in stare sa se dezica de grila aia? Iar stopurile alea sunt prea lipsite de personalitate, le vezi de la Audi pana pe Lexus. Nu zic sa arate ca o Tesla, ca nici alea nu sunt perfecte la bot, dar sunt atatea solutii care sa nu implice grila aia, desi face parte din designul lor.

Iata si cum este asamblata:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q4_KUGxNm1E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Mie-mi place, mult, mai putin acel plastic negru mat de la roti si praguri, dar deh.. toate SUV-urile au asa.
Daca reusesti sa o cumperi cu vreo 35k euro dupa discountul dealerului plus subventia de la stat, mi se pare best buy.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 dustdany, on 20 ianuarie 2021 - 23:47, said:


Va place?
Da.
Îmi iau două.
Unul alb și unul roșu, că-s Dinamovist. Până la moarte și dincolo de ea!

#13
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 13.11.2017

 alliNdanuTz, on 23 ianuarie 2021 - 08:39, said:

Mie-mi place, mult, mai putin acel plastic negru mat de la roti si praguri, dar deh.. toate SUV-urile au asa.
Daca reusesti sa o cumperi cu vreo 35k euro dupa discountul dealerului plus subventia de la stat, mi se pare best buy.

Să vedem cu ce preț vine in Romania. In plus cred că la prețul asta este intrarea în gama, deci baterie mica și cam cheala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate