Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Case modulare(containere)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
Salutare. Tocmai am fost undeva langa Bucuresti si am vazut niste casute modulare expuse. Postase Mariciu ceva pe Youtube si m-am gandit sa merg sa vad care e treaba. Am un teren la munte, e langa apa ( ceea ce il face mai greu de construit ) si caut de mult o solutie de asta modulara. Chiar mi se par interesante optiunile: https://www.quantummodules.ro/

#38
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Si de ce nu iti faci tu o casuta normala din lemn? Care sunt acele optiuni ce te incanta atat se mult la cei de mai sus de ex?

#39
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,934
  • Înscris: 08.06.2005
Sunt si din lemn in linkul colegului :)

#40
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Stiu, eu ma refeream la un sistem mai simplu gen timberframe si nu la toate fanteziile expuse pe acolo gen SIP, metalice, preturi SF pentru niste cutiute cu design pomposo-modernist ..

#41
igor06

igor06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 23.07.2007

 alin_ro, on 11 noiembrie 2022 - 11:17, said:

Salutare. Tocmai am fost undeva langa Bucuresti si am vazut niste casute modulare expuse. Postase Mariciu ceva pe Youtube si m-am gandit sa merg sa vad care e treaba. Am un teren la munte, e langa apa ( ceea ce il face mai greu de construit ) si caut de mult o solutie de asta modulara. Chiar mi se par interesante optiunile: https://www.quantummodules.ro/
Am fost si eu sa le vad.
Pretul afisat acolo e fara TVA si nu include finisajele.
Deci va arata ca in pozele atasate.
De finisaje se ocupa clientul. Ei nu au finisaje dar ziceau ca pot face si recomandari de contractori care se ocupa cu asta.

Attached Files

  • Attached File  11.jpg   357.63K   67 downloads
  • Attached File  12.jpg   185.05K   57 downloads
  • Attached File  13.jpg   325.03K   55 downloads
  • Attached File  14.jpg   179.61K   52 downloads
  • Attached File  15.jpg   139.54K   47 downloads

Edited by igor06, 15 February 2023 - 20:23.


#42
afranius

afranius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.02.2016
Am tot căutat firme pentru case timberframe. Nu înțeleg ce atâta secret de preturi, contactează ne pentru oferta, îți cer toate datele si nici oferta nu primești. Care este ideea de secretomanie la aceste firme? Este vreo firma serioasa care să construiască timberframe?

#43
blue_marlin

blue_marlin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 21.05.2016
Un pret universal de x euro/mp nu va fi niciodata corect pt ca in functie de cum e casa costul poate sa difere foarte mult.

Va fi o diferenta foarte mare intre o casa cu forme simple, dimensionata astfel incat sa folosesti materiale de dimensiuni standard si una cu forme complicate si dimensionare care te obliga sa folosesti materiale atipice / solutii tehnice costisitoare.

Daca vrei sa obtii un pret inainte ca constructorul sa stie ce vrei, ar putea sa ti-l ofere dar ar include o marja de risc care sa acopere orice posibila fantezie iar pretul asta nu ar fi deloc atractiv si ar goni din start multi posibili clienti.

Vezi ca sunt si site-uri care au preturi (sau aveau) pentru casele lor standard. Dar daca vrei sa deviezi de la modelele lor va fi un alt pret, chiar daca suprafata construita va fi aceiasi.

Nu le iau apararea, nu sunt constructor de meserie, dar ii inteleg dupa ce mi-am facut casa pe lemn singur.

Edited by blue_marlin, 18 February 2023 - 12:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate