Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme neurologice -Rezultat RMN any help pls ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
probleman

probleman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2021
Salut ,

As dori sa intreb poate este cineva de specialitate pe forum sau care are idee , pana ajungem la neurolog in plus pareri in plus nu strica :
RMN CEREBRAL:
CONCLUZII :
Leziuni demielinizante milimetrice cu localizare supratentori(nu se vede)...(frontal stang) cu substrat vascular, degenerativ.
Ingrosarea mucoasei sinus maxilar drept, deviatie de sept nazal.
Hipertrofie cornete nazale de partea dreapta .

M-ar interesa cam cat de grav este , care este tratamentul si daca poate recomanda cineva un neurolog bun si dedicat meseriei in Bucuresti .

Multumesc mult

#2
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Supratentoriale scrie.Inca nu e grav ,dar in functie de anamneza ar poate fi .
Nu ai dat  informatii complete , varsta , afectiuni, infectii recente ,boli cronice , traumatisme ,analize de sange ,etc ,cauza pt care ai facut rmn-ul, avc in istoric etc

Edited by ciine, 17 January 2021 - 12:27.


#3
probleman

probleman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2021

View Postciine, on 17 ianuarie 2021 - 12:26, said:

Supratentoriale scrie.Inca nu e grav ,dar in functie de anamneza ar poate fi .
Nu ai dat  informatii complete , varsta , afectiuni, infectii recente ,boli cronice , traumatisme ,analize de sange ,etc ,cauza pt care ai facut rmn-ul, avc in istoric etc

Adevarat , am vazut dupa ce am postat.  Este al mamei mele .Nu este cunoscuta sa fi avand alte afectiuni , infectii sau boli cronice /traumatisme.Varsta 58 ani .Avc tatal ei .Analize de sange nu am apucat inca sa facem . Motivul : din decembrie a vrut sa isi schimbe dioptriile pentru ca i s-a diminuat vederea . Momentan unele lucruri /obiecte gen scari/ trepte le vede dublu insa nu intotdeauna .Probleme de echilibru insa foarte mici . Dureri de cap odata de doua ori pe zi care trec de la algocalmin sau parasinus .Degetele mari de la ambele maini nu le mai poate folosi corespunzator .Schimbari bruste de dispozitie in special cand o doare capul .Cam atat nu imi amintesc sa mai fie altceva , insa la moment merge numai insotita de mine in special pentru ca nu vede bine in jos borduri , scari etc .

#4
probleman

probleman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2021
Am uitat sa mentionez ca ochiul drept apare cam umflat.

#5
hegarty_adv

hegarty_adv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.06.2020
Un medic neurolog foarte bun gasiti la spitalul Floreasca - D-na Dr. Alina Poalelungi.

#6
niaxa

niaxa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2021
Vi-l recomand pe Dr. Andrei Căpraru (lucreaza la clinica MedicZone din Bucuresti si colaboreaza cu CASMB). Este foarte competent si empatic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate