Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vizionare Eurosport 4K

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 STARTREK1, on 15 ianuarie 2021 - 21:58, said:

daca e la liber iti recomand https://www.elstar.r...ini-4K-UHD-T2-C

La ce te referi cand spui la liber?
Si zici ca acel dispozitiv ma scoate din impas?Asta-i tot,cuplez semnalul la gajet,gajetul la TV si gata,ii vad pe Higgins si compania?Posted Image
Nu mai trebuie nimic altceva?Voi avea imagine la calitate FHD?

 BloodRa, on 15 ianuarie 2021 - 22:16, said:

Bani aruncați pe fereastră.

De ce consideri ca-s bani aruncati pe fereastra?

ps.
Eventual ceva de la xiaomi?

Edited by adisz, 16 January 2021 - 20:40.


#20
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Xiaomi are recievere??? Sunt si eu interesat, daca e :)

#21
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Pentru cã plãtești 200 lei ca sã poți vedea 4k pe tv-ul fhd, când poți sã mai strângi 1000 și îți iei un tv 4k.

Eventual cauți unul cu Dolby Vision, probabil mai scump ce-i drept, dar poți sã vezi filmele pe Netflix la o calitate mai bunã.

#22
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 10.12.2018

 adisz, on 16 ianuarie 2021 - 20:39, said:



La ce te referi cand spui la liber?
Si zici ca acel dispozitiv ma scoate din impas?Asta-i tot,cuplez semnalul la gajet,gajetul la TV si gata,ii vad pe Higgins si compania?Posted Image
Nu mai trebuie nimic altceva?Voi avea imagine la calitate FHD?



De ce consideri ca-s bani aruncati pe fereastra?

ps.
Eventual ceva de la xiaomi?
Nu vezi nimic cu acel dispozitiv daca canalele sunt codate. Ai nevoie de un receiver cu slot pt CI+. Cardul CI+ iti decodeaza programul. Cu acel receiver vei vedea ES 4k doar cand va fi vre-o promotie, sa fie lasat la liber pt 1 wekend, o saptamana, daca va fi cazul.

#23
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 26.12.2017

 novotab51, on 16 ianuarie 2021 - 20:43, said:

Xiaomi are recievere??? Sunt si eu interesat, daca e :)
Niet.

 RFL, on 16 ianuarie 2021 - 23:19, said:

Nu vezi nimic cu acel dispozitiv daca canalele sunt codate. Ai nevoie de un receiver cu slot pt CI+. Cardul CI+ iti decodeaza programul. Cu acel receiver vei vedea ES 4k doar cand va fi vre-o promotie, sa fie lasat la liber pt 1 wekend, o saptamana, daca va fi cazul.
Eu i-am aratat unul cu slot CI+, dar probabil era prea scump pentru el.
Lasa-l sa scormone printre chinezisme, oricum nu va gasi nimic acolo Posted Image

Edited by johnnycrush, 17 January 2021 - 01:23.


#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 johnnycrush, on 17 ianuarie 2021 - 01:22, said:


Eu i-am aratat unul cu slot CI+, dar probabil era prea scump pentru el.
Lasa-l sa scormone printre chinezisme, oricum nu va gasi nimic acolo Posted Image

Alo,colegu.
Ce mi-ai aratat,si-ti multumesc,este chinezism la randul lui.
Nu scormon in rahat,vreau doar sa stiu un lucru.
Iar canalul nu este codat,platesc separat pentru el taxa lunara.
Ma intereseaza daca trebuie sa cumpar un ceva convenabil ca pret sau trebuie sa cumpar un TV.Asta-i toata dilema.Decat sa dau 700 de lei pe acel ceva,mai bine dau 1600 de lei pe un TV.

#25
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Cumperi un tv 4K si-ai rezolvat problema

#26
santos81

santos81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 15.09.2008

 adisz, on 17 ianuarie 2021 - 01:43, said:

Iar canalul nu este codat,platesc separat pentru el taxa lunara.

Da. il vezi pentru ca platesti. Dar ca sa il vezi, pe langa plata ai nevoie si de un Card CI+ de la Digi. Fara el, degeaba platesti pentru ca decodarea efectiva o face card-ul.
Deci, concluzia discutiei: Este nevoie de un STB (receiver) cu tuner DVB-C (pentru cablu), care sa stie de 4K si sa dispuna de slot CI+
Pe langa el, un card CI+ de la Digi - se poate cumpara si costa 100 lei sau se poate lua in custodie (3lei/luna)
Astfel vei putea urmari pe orice display (la rezolutia suportata de display) canalele 4K

Varianta cealalta este cumpararea unui TV 4K. Practic elimini STBul din schema, de CI+ tot ai nevoie. In aceasta a 2a varianta, plusul este ca vei viziona canalul la rezolutia 4K, nu doar FullHD. Minusul evident este diferenta de pret intre STB si TV

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Am mai spus deja,am cardul respectiv.
Si nu unul,ci trei bucati Posted Image
Nu cardul sau disponibilitatea programului respectiv reprezinta intrebarea mea.
Ci acel STB,care dintre ele?
La pretul ala de 700 de lei,cel recomandat anterior,clar ca nu merita,atunci mai bine cumpar un TV.
Nu ma intereseaza defel rezolutia 4k,ma multumesc deocamdata cu FHD.Si iarasi repet,din programele Eurosport 4K nu ma intereseaza decat snooker-ul.Atat.

 iZet, on 17 ianuarie 2021 - 04:41, said:

Cumperi un tv 4K si-ai rezolvat problema

Nu e varianta castigatoare,n-ai cititce doresc.

 adisz, on 15 ianuarie 2021 - 19:43, said:

Buna seara
Va rog sa-mi spuneti daca exista vreo alta modalitate de a viziona Eurosport 4K pe televizor FHD in afara achizitionarii unui TV 4K.

Multumesc mult.


#28
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 26.12.2017

 adisz, on 17 ianuarie 2021 - 01:43, said:

Alo,colegu.
Ce mi-ai aratat,si-ti multumesc,este chinezism la randul lui.
E uite ca nu e. Crezi tu ca le stii pe toate dar nu e chiar asa.

Attached Files



#29
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Intrebare de novice. Cum se vede la voi Eurosport 4K? La mine se vede intunecat si sters ...ca prin ceata. Oribil adica. Digi 4K in schimb se vede extraordinar. Clar culori cristaline... o desfatare. Eurosportul am vazut ca e HDR poate de aici e problema dar nu am gasit cum sa dezactivez optiunea.

#30
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Da, HDR-ul e problema. Cred ca depinde de televizor daca poti sa il opresti. Eu unul nu m-am chinuit ca nici n-are rost daca am ES 1 si 2 care se vad mai bine in HD.

#31
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,796
  • Înscris: 06.11.2018
Problema este ca Eurosport 4K are cateodata unele competitii care nu incap pe Eurosport 1 si Eurosport 2.

#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 IceCoolExtreme, on 19 ianuarie 2021 - 01:32, said:

Problema este ca Eurosport 4K are cateodata unele competitii care nu incap pe Eurosport 1 si Eurosport 2.

Exact.
De asta as avea nevoie de acest program.Traiasca snooker-ul.

#33
qwerty-uiop

qwerty-uiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.01.2020
S-a explicat aici cum se reglează HDR-ul la Eurosport 4k - https://forum.softpe...port-4k-solved/

#34
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 26.12.2017
Eurosport 4k transmite ceea ce este pe Eurosport 1 International, in afara de cateva mici exceptii.
Mai exista o posibilitate de a vedea Eurosport 1 International HD, chiar mai buna decat vizionarea Esp 4k, si anume un abonament la Digi satelit.
Stiu, trebuie sa mai dai bani pentru un nou abonament, un nou stb, un nou cablu, dar avantajul este ca vei vedea si Eurosport 2 International HD. Acum, Esp 2 HD Ro si Esp 2 HD Int au program identic aprope, dar cand va incepe sezonul de tenis, Esp 2 Ro va deveni Tenis Ch Ro. Anul trecut, cand era un meci de tenis intre locurile 76 si 145, adica No Name contra Neica Nimeni iar pe pe Int era snooker, cei de la Eurosport alegeau sa transmita tenisul.
Vorbesc serios, pentru ca si eu urmaresc snookerul, pentru mine este al doilea sport ca importanta, dupa fotbal.

Edited by johnnycrush, 19 January 2021 - 18:29.


#35
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 novotab51, on 19 ianuarie 2021 - 00:29, said:

Da, HDR-ul e problema. Cred ca depinde de televizor daca poti sa il opresti. Eu unul nu m-am chinuit ca nici n-are rost daca am ES 1 si 2 care se vad mai bine in HD.
Da am aflat si eu in final. E alt tip de HDR. E HDR HLG si al meu are HLG doar pe aplicatii si intrari nu si pe TV . Din pacate e automat pe functia TV si nu se poate dezactiva.

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
@clovis
Ai găsit info in specificațiile TV-ului?
Ce marca și model.
Cred că și al meu are HLG doar pe HDMI nu și pe TV.
Și asta nu scrie clar în specificațiile lui.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate