Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Blog, Site sportiv

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
RazvanEtti

RazvanEtti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 13.10.2020
Salut, sunt in anul 2 la etti( Cluj ), iar in timpul liber am inceput sa invat html,css,javascript si acum incep incet pe react.js.Imi place foarte mult fotbalul si m-am decis sa imi deschid un site sau un blog( nu stiu faorte bine cum sta treaba cu astea ), sa pot posta articole despre fotbal.As vrea sa pot posta si scrie articole luate din alte surse, cum ar fii viata anumitor fotbalisti, cariera, trofee si multe altele.As vrea sa fie un fel de: zona it doar ca pe cartea de fotbal.Imi puteti da niste idei cum ar trebui sa fac si ce ar trebui sa fac.Nu vreau sa creez eu siteul de la 0 pentru ca necesita un lucru foarte greu pentru inceput ( sunt incepator in web development ), insa chiar vreau sa fac asta.Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi de inceput si ce ar trebui sa fac ?

#2
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
da. nu o face.

1. nu știi să scrii în limba română.
2. ce rost are să iei articole din alte surse și să le pui la tine pe site? ca să ce?
3. e greu să atragi public când ești agramat. vezi 1.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

Nu vreau sa creez eu siteul de la 0 pentru ca necesita un lucru foarte greu pentru inceput ( sunt incepator in web development ), insa chiar vreau sa fac asta.

1. Wordpress , de acolo iti customatizezi tu in timp
2. Continutul duplicat din cate stiu e penalizat de google
3. Website in limba romana e cam labareala, te rezumi doar la userii de aici , hai poate si din rep. mold.

#4
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
1. Merita ca experiment sa inveti programare
2. Pe site-urile mele am vizite din diferite tari, chit ca sunt in romana. Deh, romani sunt peste tot.
3. Sunt site-uri cu bugete mari care la partea tehnica sunt praf si la partea de castig sunt praf. Ca amator nici nu are rost sa te gandesti la vreun ban castigat din asta.
4. Da, continutul trebuie sa fie original. Dar apoi asa inveti sa comunici mai bine, deci un alt castig personal.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostRazvanEtti, on 15 ianuarie 2021 - 12:50, said:

As vrea sa pot posta si scrie articole luate din alte surse, cum ar fii viata anumitor fotbalisti, cariera, trofee si multe altele.

Cum poți să scrii articole luate din alte surse ?

#6
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View Postwaterman, on 15 ianuarie 2021 - 15:16, said:

Cum poți să scrii articole luate din alte surse ?
copy - paste
si-ai scris articolul

si esti bloger

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate